Kolorowy szalik

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2014-10-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376723242
Liczba stron: 120

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój... Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć... Zresztą, czy warto? Przecież od razu widać, że słodko nie będzie... A jednak aż korci, żeby do niego zagadać - Nowy jest taki intrygujący!

Komu trudniej? Nowemu czy reszcie klasy? Zwykle rację ma ,,reszta", bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem?

Dwie opowieści o tym, jak bardzo bywamy nieuważni... 

Kup książkę Kolorowy szalik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kolorowy szalik

Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
"Kolorowy szalik" Barbary Kosmowskiej to pierwsza książka tej autorki i na pewno nie ostania ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 , Mam,
Barbara Kosmowska pisze książki dla dorosłych i dla młodzieży. Z wielką przyjemnością zaczytuję się w każdej propozycji literackiej autorki, jaka tylko wpadnie w moje łapki. Laureatka wielu konkursów, literaturoznawca. Ostatnio niebywale poruszyła mnie Jej powieść "Gorzko", a i "Kolorowy szalik" jest niezwykle mądrą lekturą. W dwóch opowiadaniach pisarka przedstawiła nam aktualne problemy dzisiejszej młodzieży. W niewielkiej społeczności pojawia się Nowy, który wyróżnia się na tle innych. Nie zależy mu na ich sympatii, nie robi niczego na pokaz, jest wręcz niewidzialny i niepozorny. Z pokorą znosi obelgi kolegów, którzy chcą go za wszelką cenę sprowokować. Ma jednak własne zdanie i jest naprawdę inteligentnym i wrażliwym chłopcem. Czy klasa zdąży to dostrzec? Czy zrozumie, że inny nie znaczy gorszy?
Link do opinii

"Kolorowy szalik" powinien być obowiązkową lekturą szkolną w podstawówce. Dwie mądre historie w jednej książce, opowiedziane w bardzo przystępny sposób, uczące młodego człowieka otwartości na świat i wrażliwości. 

Link do opinii
Inne książki autora
Buba sezon ogórkowy
Barbara Kosmowska0
Okładka ksiązki - Buba sezon ogórkowy

„Mijał tydzień, odkąd drogi Buby i Miłosza całkiem się rozeszły. Wprawdzie kilka razy próbowała jakoś się zbliżyć do Miłoszowej ścieżki. Ale...

Gaduła
Barbara Kosmowska0
Okładka ksiązki - Gaduła

   Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy