Dorota Szelągowska


Dorota Szelągowska to urodzona w Trypolisie w Libii polska prezenterka telewizyjna, zajmująca się również projektowaniem wnętrz. 

Gatunki literackie: Literatura piękna, Poradniki

Dorota Szelągowska - popularne książki: Dorota was urządzi na święta, Makatka, Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle,

Dorota Szelągowska - najnowsze książki: Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle, Dorota was urządzi na święta, Makatka,

Średnia ocena książek Dorota Szelągowska: 3.99/6

20 osób przeczytało książki autora

20 osób chce przeczytać książki autora

Dorota Szelągowska - biografia, życie i twórczość

Dorota Szelągowska pierwszy rok życia spędziła w Libii. Po rozwodzie rodziców opiekowała się nią mama, znana pisarka, Katarzyna Grochola. 

Dorota Szelągowska ukończyła Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Milanówku. Nie skończyła rozpoczętych studiów z zakresu dziennikarstwa i stosowanych nauk społecznych. Zajęła się za to projektowaniem wnętrz. 

Dorota Szelągowska prowadziła popularny program „Rower Błażeja", później została jego wydawcą. Publikowała w „Malemen", „Pani", „Olivii", „Polsce The Times". 

Dorota Szelągowska była współproducentką programów „Moja krew", „Taniec z gwiazdami" oraz „Dzień dobry TVN". 

Dorota Szelągowska związana była także z Telewizją Publiczną. Prowadziła „Polskie lato", „Pytanie na śniadanie". Później powróciła do grupy TVN Discowery. Prowadziła programy „Dach nad gwiazdami", „Hotelove" oraz „Domy gwiazd", a także „Dorota Was urządzi", „Polowanie na kuchnie", „Weekendowe metamorfozy Doroty" oraz „Wielkanocne metamorfozy Doroty", „Polowanie na mieszkanie" i Totalne remonty Szelągowskiej. 

Dorota Szelągowska podkreśla, że wierzy w Boga. Cierpiała na nerwicę lękową, zmagała się z atakami paniki. 

Dorota Szelągowska prowadzi własne biuro projektowe. Jest autorką książek Dorota Was urządzi na święta oraz Makatka (wspólnie z Katarzyną Grocholą). 

 

Dorota Szelągowska - twórczość

Okładka - Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle
Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle

Nadzwyczajna książka o zwyczajnym życiu niezwyczajnej kobiety. O wiecznym, wdrukowanym w DNA poczuciu niedopasowania. O presji i oczekiwaniach. O wewnętrznym krytyku, lęku przed zmianami i potrzebie samowystarczalności...czytaj dalej

Okładka - Dorota was urządzi na święta
Dorota was urządzi na święta

Gwiazda TVN tym razem zabierze nas w bajkowy klimat świąt Bożego Narodzenia. I swoim zwyczajem zarekomenduje triki, które pozwolą nam stworzyć niezwykłą świąteczną atmosferę w domu bez rujnowania domowego...czytaj dalej

Okładka - Makatka
Makatka

Makatka, czyli Rok Matki i Córki, trwa od września do września. A w rodzinnym kalendarzu: czasem słońce, czasem deszcz, pogoda lub niepogoda, radość i rozczarowanie, kłótnie i kompromisy. Ale zawsze panuje...czytaj dalej

1

Dorota Szelągowska - wiadomości

Cytaty Autora

Rano znajdujemy jedną mysz w torebce na chleb. Spożywa.


Więcej

Bo skąd mam wiedzieć, czy kolejny niespodziewany dzwonek domofonu zapowiada kogoś, kto chce mi sprzedać szczęście, czy kogoś, kto mi je po prostu da.Bez zapowiedzi.


Więcej
Dodaj cytat tego autora
Reklamy