Zdjęcie - Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola


Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. 

Katarzyna Grochola - biografia, życie i twórczość

Katarzyna Grochola jest autorką opowieści Przegryźć dżdżownicę (1997) i współautorką scenariusza serialu M jak miłość. Wydała zbiory opowiadań Podanie o miłość (2001) i Upoważnienie do szczęścia (2003), książkę Osobowość ćmy (2005), za którą w 2006 roku została uhonorowana nagrodą AS EMPIK-u, przyznawaną największym polskim bestsellerom, oraz wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim tomy Związki i rozwiązki miłosne (2002) oraz Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie (2006).

Tam gdzie jest strach, nie ma miejsca na miłość.  

- Katarzyna Grochola - cytaty

Największą sławę przyniósł jej cykl powieści Żaby i anioły, którego trzy pierwsze części także zdobyły nagrodę AS EMPIK-u. Powieść Nigdy w życiu! (W.A.B. 2001) przełożono na język rosyjski, niemiecki, bułgarski, węgierski, czeski, litewski i włoski; w przygotowaniu jest przekład ormiański. Na jej podstawie powstał film Nigdy w życiu!. Druga część cyklu, Serce na temblaku (W.A.B. 2002), ukazała się w Rosji i Niemczech, trzecia, Ja wam pokażę! (W.A.B. 2004) – w Rosji i Czechach. W 2006 roku odbyła się premiera filmowej wersji Ja wam pokażę!

Katarzyna Grochola - twórczość

Katarzyna Grochola - wiadomości

Katarzyna Grochola - publicystyka

Cytaty Autora

Mądrzy ludzie mówią,że przeszłością nie można się zajmować,bo jej już nie ma,przyszłością nie warto,bo jej jeszcze nie ma.Ważna jest tylko teraźniejszość.Tego próbuję się trzymać.Dopóki żyjemy,na nic nie jest za późno.Nie jest za późno na radość,nadzieję,miłość,bez względu na to ,ile się ma lat,i bez względu na to co się zdarzyło niegdyś.


Więcej

(...) Tam gdzie jest strach, nie ma miejsca na miłość.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy