Katarzyna Grochola


Katarzyna Grochola - biografia, życie i twórczość

najpoczytniejsza polska pisarka ostatnich lat, jest autorką opowieści Przegryźć dżdżownicę (1997) i współautorką scenariusza serialu M jak miłość. Wydała zbiory opowiadań Podanie o miłość (2001) i Upoważnienie do szczęścia (2003), książkę Osobowość ćmy (2005), za którą w 2006 roku została uhonorowana nagrodą AS EMPIK-u, przyznawaną największym polskim bestsellerom, oraz wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim tomy Związki i rozwiązki miłosne (2002) oraz Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie (2006).
Największą sławę przyniósł jej cykl powieści Żaby i anioły, którego trzy pierwsze części także zdobyły nagrodę AS EMPIK-u. Powieść Nigdy w życiu! (W.A.B. 2001) przełożono na język rosyjski, niemiecki, bułgarski, węgierski, czeski, litewski i włoski; w przygotowaniu jest przekład ormiański. Na jej podstawie powstał film. Druga część cyklu, Serce na temblaku (W.A.B. 2002), ukazała się w Rosji i Niemczech, trzecia, Ja wam pokażę! (W.A.B. 2004) – w Rosji i Czechach. W 2006 roku odbyła się premiera filmowej wersji Ja wam pokażę!

źródło: http://www.wab.com.pl/index.php?id=9&aid=82

Katarzyna Grochola - twórczość

Katarzyna Grochola - wiadomości

Cytaty Autora

Może zamiast przygotowywać się do życia, warto troszkę pożyć?


Więcej

Zanim Sara, w przeddzień swojego niedoszłego ślubu, a było już późne popołudnie, ujrzała swojego przyszłego (niedoszłego) męża z nogami swej najlepszej przyjaciółki i (niedoszłej) druhny oplatającymi jego poruszające się rytmicznie biodra - była dość szczęśliwą kobietą.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy