Zranić marionetkę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-05-29

Miłość, nienawiść, stare krzywdy i nowe zbrodnie.

Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?

Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną ,,górę" młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.

Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.

Katarzyna Grochola - najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie prawie pięciu milionów egzemplarzy. Inspiruje i zachwyca. I zaskakuje. Tym razem znakomitą powieścią kryminalną.

Tagi: Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Przeczytane:2019-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2019-07-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2019,

Zwą to kryminałem, ale napisane jak tzw. literatura kobieca. Mało ambitne. Nie ma jakiejś zagadki, której do końca nie znamy rozwiązania. Bardzo średnitukie. Czybko się czyta, ale to dlatego, że jest strasznie proste.

Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Przegryźć dżdżownicę, Houston, mamy problem
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Przegryźć dżdżownicę, Houston, mamy problem

Kolekcjonerskie wydanie książek najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników. Ponad...

Osobowość ćmy, Zielone drzwi
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Osobowość ćmy, Zielone drzwi

Kolekcjonerskie wydanie wszystkich dzieł najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;