reklama

Katarzyna Grochola napisała... kryminał. O czym jest jej nowa książka?

Data: 2019-05-16 06:38:30 Autor: Patryk Obarski
News - Katarzyna Grochola napisała... kryminał. O czym jest jej nowa książka?

Katarzyny Grocholi chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta popularna pisarka jest jedną z najpoczytniejszych polskich autorek powieści obyczajowych. Jej najnowsza książka zaskoczy jednak czytelników – jest to bowiem kryminał.

Grochola na swoim koncie ma kilkanaście książek, w tym popularne Houston, mamy problem czy Nigdy w życiu!. Ta ostatnia została nie tylko przetłumaczona i wydana za granicą (m.in. we Włoszech, w Niemczech czy na Węgrzech), ale także – zekranizowany. Filmowa wersja z Danutą Stenką z 2004 roku do dziś jest ulubioną komedią romantyczną wielu polskich telewidzów.

29 maja premierę mieć będzie powieść Zranić marionetkę – to pierwszy kryminał w dorobku polskiej pisarki. Ponad pięciusetstronicowa powieść na rynku ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego, a przedpremierowo nabyć będzie ją można podczas Warszawskich Targów Książki.

Czytaj także: Znani pisarze na Narodowym. Kogo spotkamy na Targach Książki w Warszawie?

Zranić marionetkę będzie powieścią, łączącą historię, miłość i zło. Jak zapewnia wydawca, będzie też jedną z najlepszych książek Katarzyny Grocholi. Poznajemy historię Natana, doświadczonego policjanta, który wezwany zostaje do ekskluzywnego mieszkania wpływowego biznesmena. Początkowo wydaje się, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Szybko jednak okazuje się, że sprawa ta ma drugie dno. Niebawem dochodzi bowiem do następnych tajemniczych śmierci, a sprawa odnalezionego biznesmena ponownie zostaje otwarta. W Warszawie grasować może bowiem morderca.

Do pomocy przy sprawie policjant otrzymuje, pomimo osobistej niechęci, Weronikę – młodą antropolożkę, pracującą obecnie nad rozprawą doktorską dotyczącą samobójstw. Ta dwójka jest jak ogień i woda, oboje jednak zmagają się z przeszłością i własnymi problemami. Czy będą zatem potrafili odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola swoją nową książkę podpisywać będzie podczas najbliższych Targów Książki w Warszawie. Co sądzicie o nowej książce autorki? Czytaliście poprzednie?

Książkę w przedpremierze kupić możecie tutaj:

Fot. Krzysztof Jarczewski / CC-BY-SA-2.5 / Wikimedia Commons

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zranić marionetkę
Katarzyna Grochola3
Okładka książki - Zranić marionetkę

Miłość, nienawiść, stare krzywdy i nowe zbrodnie. Kto w naszym życiu pociąga za sznurki? Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje