Znani pisarze na Narodowym. Kogo spotkamy na Targach Książki w Warszawie?

Data: 2019-05-13 09:29:17 Autor: pobarski
News - Znani pisarze na Narodowym. Kogo spotkamy na Targach Książki w Warszawie?

Od paru dni dostępny jest już program na Warszawskie Targi Książki, które odbędą się pod koniec maja. Chociaż do imprezy zostało jeszcze kilkanaście dni, warto już teraz przygotować sobie najważniejsze punkty programu.

Targi książki w Polsce to imprezy literackie, na które przybywają nie tylko wydawnictwa, chcące nawiązać współprace biznesowe, ale przede wszystkim – pisarze, dziennikarze i czytelnicy. To właśnie z myślą o tych ostatnich niedawno opublikowano program kolejnej edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się od 23 do 26 maja na stadionie PGE Narodowy.

Kogo zobaczymy w tym roku? Przede wszystkim, spodziewać możecie się najpopularniejszych polskich nazwisk rynku książki.

Piątek to głównie spotkania przygotowane przede wszystkim z myślą o dzieciach. Dlatego też od godziny 10:00 swój cykl spotkań rozpocznie Rafał Kosik – znany autor książek fantasy dla dzieci i dorosłych. Ci mniejsi kojarzyć go będą z całą pewnością z powieści z cyklu Felix, Net i Nika. Kosik w ubiegłym roku otrzymał także Nagrodę Zajdla za powieść Różaniec.

Od dwunastej odbędą się spotkania z Justyną Drzewicką i… R. J. Palacio. Drzewicka jest polską pisarką książek fantasy dla młodzieży. Pierwsza z nich, wydana kilka lat temu przez Wydawnictwo Jaguar, to Niepowszedni. Porwanie. R. J. Palacio w ostatnim czasie zyskał jeszcze większą popularność po ekranizacji jego powieści – Cudowny chłopak. Palacio zorganizuje warsztaty dla dzieci, a od 15 będzie podpisywał książki.

Jeśli kojarzycie serię Magiczne Drzewo, to od 13:00 spotkać się będzie można z jej autorem, Andrzejem Maleszką. Część książek z serii zostało zekranizowanych.

W sobotę największe kolejki rozpoczną się już od 11:00. Wówczas spotkanie na swoim stoisku ma Marta Guzowska, autorka Raju, Ślepego archeologa i Reguły nr 1. W tym samym czasie z czytelnikami spotka się Olga Tokarczuk, laureatka i dwukrotna finalistka Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Od 11:30 przez półtorej godziny swoje thrillery podpisywać będzie B.A. Paris, którą kojarzymy z popularnymi powieściami Za zamkniętymi drzwiami i Na skraju załamania. Paris przyjedzie do czytelników z Wielkiej Brytanii i spotka się z nimi także w innych miastach niż Warszawa.

Od 12:00 na stoisku Wydawnictwa Jaguar nową książkę podpisywać będzie Ałbena Grabowska. Pisarka, która do tej pory kojarzona była z prozą dla dorosłych, teraz debiutuje z książką dla dzieci – Nowy świat. Obecnie w telewizji emitowana jest ekranizacja książki Grabowskiej – Stulecie winnych.

O tej samej porze rozpocznie się spotkanie z jedną z popularniejszych polskich kryminalistek, Katarzyną Puzyńską. Autorka Motylka rozda autografy przez równą godzinę. Od 12:30 odbędzie się też spotkanie z Krystyną Mirek – autorką książek z gatunku literatura kobieca, m.in. Światło o poranku.

Od 13:00 Narodowy zostanie zmrożony przez… Skandynawów. Dla czytelników w tym czasie dostępni będą islandzka pisarka, Yrsa Sigurðardóttir, m.in. autorka książki Odziedziczone zło, a także Joakim Zander, szwedzki pisarz, autor książek Pływak, Islamski łącznik i Szpieg z Bejrutu. Od 13:00 do 15:00 na stoisku Wydawnictwa Czarna Owca odbędzie się spotkanie z Michaelem Hjorthem i Hansem Rosenfeldtem, autorami Najwyższej sprawiedliwości.

Językowi puryści od 13:00 spotkać mogą się z profesorem Jerzym Bralczykiem, który wraz z Lucyną Kirwil będzie podpisywać książkę Pokochawszy. Miłość w języku na stoisku wydawnictwa Agora. W tym czasie odbędzie się także spotkanie z Katarzyną Grocholą – popularną polską autorką, która do tej pory kojarzona była z literaturą kobiecą, a w 2019 debiutuje z… kryminałem.

Od 13:30 swoje książki podpisywać będzie Blanka Lipińska. Autorka książek 365 dni, Ten dzień. Lipińska w tym roku wydaje trzecią książkę – Kolejne 365 dni, tym razem nakładem wydawnictwa Agora.

O 14:00 czytelnicy mogą spotkać się z powieściopisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, autorem trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim (m.in. Gniew). O 14:00 swoją najnowszą książkę Piekiełko nad Wisłą podpisywać będzie też Sławomir Koper, autor wielu popularnych książek historyczny.

Od 15:00 do 17:00 książkę Dziennik 2007-2010 podpisywać będzie Krystyna Janda. Będzie to też okazja do zamienienia słów z popularną aktorką. Od 15:00 tłocznie zrobi się w okolicach stoiska Wydawnictwa Filia – wtedy autografy rozdawać będzie także Remigiusz Mróz, autor Nieodnalezionej, Kasacji czy Ekspozycji.

Od 15:30 swoje reportaże podpisywać będzie także Justyna Kopińska, autorka książek Z nienawiści do kobiet i Polska odwraca oczu.

Niedzielę rozpocząć możemy z Wojciechem Chmielarzem, autorem Żmijowiska, dostępnym na Narodowym od 12:00. W tym czasie odbywa się również podpisywanie książek z Łukaszem Orbitowskim (m.in. Kult) i z Manuelą Gretkowską (m.in. Na linii świata).

O 12:00 spotkamy się także z Wiesławem Myśliwskim, autorem takich książek jak Ucho Igielne czy Widnokrąg. To spotkanie odbędzie się na stoisku Wydawnictwa Znak.

O 13:00 na stoisku Wydawnictwa Marginesy dostaniemy autograf od Joanna Kuciel-Frydryszak, autorki książki Służące do wszystkiego, która zdobyła najwięcej głosów czytelników i główną nagrodę internautów w ostatnim plebiscycie Najlepsze książki na zimę 2018.

O 13:00 także i Jakub Żulczyk podpisuje swoje książki. Żulczyk znany jest m.in. z powieści Wzgórze psów i Ślepnąc od świateł. Ta ostatnia została niedawno zekranizowana w formie serialu, a obraz ciepło przyjęty został przez recenzentów filmowych.

W tym samym czasie musicie także znaleźć czas na rozmowę z Marcinem Wichą, autor książki będzie podpisywał od godziny 13:00. Utwór pisarza – Rzeczy, których nie wyrzuciłem – został nagrodzony w 2018 roku nagrodą NIKE zarówno głosami czytelników, jak i jury.

O 14.00 dostępny dla czytelników będzie zaś Szczepan Twardoch, autor książek takich jak Król, Królestwa i Drach. W tym roku premierę ma zaś zbiór Jak nie zostałem poetą. Spotkanie odbędzie się na stoisku Wydawnictwa Literackiego.

Pełen program dostępny jest tutaj.  Wybieracie się na Warszawskie Targi Książki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W imię natury
Jędrzej Pasierski
W imię natury
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Pokaż wszystkie recenzje