Piekiełko nad Wisłą

Czy wszyscy kurierzy wysyłani do okupowanego kraju byli kryształowo uczciwi? Dlaczego gen. Sikorski zlikwidował pierwszą masową organizację konspiracyjną Służbę Zwycięstwu Polski? Z jakiego powodu gen. Grot-Rowecki ukrywał fakt, że polecił zamordować Stefana Witkowskiego, szefa legendarnych „Muszkieterów”? Co spowodowało, że pod okupacją sowiecką we Lwowie działały dwie konkurencyjne organizacje noszące nazwę Związek Walki Zbrojnej, a potem nawet trzy? Dlaczego AK skazało na śmierć Józefa Mackiewicza i z jakich powodów Sergiusz Piasecki odmówił wykonania wyroku? Czy za ewakuacją z Polski do Francji córki generała Sikorskiego, żony generała Sosnkowskiego i żon szefów polskiego wywiadu stała niemiecka Abwehra? Jaka była prawda o Brygadzie Świętokrzyskiej?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Sławomir Koper w swojej najnowszej książce. Najpopularniejszy polski historyk powraca do okresu II wojny światowej i tym razem przedstawia mało znane i bardzo niewygodne dla oficjalnej historiografii fakty dotyczące niemieckiej, sowieckiej i litewskiej okupacji po klęsce wrześniowej.

Informacje dodatkowe o Piekiełko nad Wisłą:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2019-03-14
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-111-5228-1

Tagi: historyczne

Kup książkę Piekiełko nad Wisłą

Piekiełko nad Wisłą - opinie o książce

Jej recenzje były niekorzystne, dlatego bałam się ją zaczynać. Jednak nie było co się bać. Książka moiz zdaniem świetna. Konkretna, porusza ciekawe i nie do końca poznane tematy. Ksiażka pozwala na liczne przemyślenia o naszej historii i znanych bohaterach ( czasami pokazuje drugą ich twarz). Naprawdę cieszę się, że mogłam ją przeczytać.