Piekiełko nad Wisłą

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2019-03-14
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-111-5228-1
Liczba stron: 304

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Czy wszyscy kurierzy wysyłani do okupowanego kraju byli kryształowo uczciwi? Dlaczego gen. Sikorski zlikwidował pierwszą masową organizację konspiracyjną Służbę Zwycięstwu Polski? Z jakiego powodu gen. Grot-Rowecki ukrywał fakt, że polecił zamordować Stefana Witkowskiego, szefa legendarnych „Muszkieterów”? Co spowodowało, że pod okupacją sowiecką we Lwowie działały dwie konkurencyjne organizacje noszące nazwę Związek Walki Zbrojnej, a potem nawet trzy? Dlaczego AK skazało na śmierć Józefa Mackiewicza i z jakich powodów Sergiusz Piasecki odmówił wykonania wyroku? Czy za ewakuacją z Polski do Francji córki generała Sikorskiego, żony generała Sosnkowskiego i żon szefów polskiego wywiadu stała niemiecka Abwehra? Jaka była prawda o Brygadzie Świętokrzyskiej?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Sławomir Koper w swojej najnowszej książce. Najpopularniejszy polski historyk powraca do okresu II wojny światowej i tym razem przedstawia mało znane i bardzo niewygodne dla oficjalnej historiografii fakty dotyczące niemieckiej, sowieckiej i litewskiej okupacji po klęsce wrześniowej.

Tagi: historyczne

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Piekiełko nad Wisłą

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Piekiełko nad Wisłą

Jej recenzje były niekorzystne, dlatego bałam się ją zaczynać. Jednak nie było co się bać. Książka moiz zdaniem świetna. Konkretna, porusza ciekawe i nie do końca poznane tematy. Ksiażka pozwala na liczne przemyślenia o naszej historii i znanych bohaterach ( czasami pokazuje drugą ich twarz). Naprawdę cieszę się, że mogłam ją przeczytać. 

Link do opinii
Inne książki autora
Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów

Wiele można powiedzieć o dziejach kultury polskiej, ale nie to, że były bezalkoholowe. Gałczyńskiemu zdarzyło się pić przez dwie doby na cmentarzu, Leśmian...

Tajemnice i sensacje świata antycznego
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Tajemnice i sensacje świata antycznego

Ta książka to kilkanaście esejów historycznych umieszczonych w różnych fazach dziejów antyku. Znajdziemy w niej szkic z historii starożytnego Egiptu (Kobieta...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy