Wzgórze psów

Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią?

Informacje dodatkowe o Wzgórze psów:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2017-04-26

Kup książkę Wzgórze psów

Dodaj cytat

Wzgórze psów - opinie o książce

Świetny thriller. Mroczny, wciągający, trzyma w napięciu i zaskakuje. Mikołaj z Justyną muszą opuścić Warszawę i wrócić do domu rodzinnego mężczyzny. Zdrada, walka z nałogiem, poczucie bezradności, wypalenia.

Małe mazurskie miasteczko, które przesiąknięte jest złem. Morderstwo, zemsta, brutalna rzeczywistość. Prowincja, która rządzi się swoimi prawami. Mrok ogarniający lokalną społeczność, wkradający się w relacje rodzinne. Czy zło można zwalczać złem? Czy to zło można usprawiedliwić, nazwać dobrem.

Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2021-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Wciągająca historia zła rozgrywająca się w prowincjonalnym polskim miasteczku. Mocno realistyczna, zachwyca prawdą przebijającą z portretów psychologicznych bohaterów i ciekawą narracją.

Świetna książka. Dobrze oddaje klimat małego miasteczka, gdzie wszyscy się znają, każdy jest od kogoś zależny. Mikołaj wraca do swojego rodzinnego domu, z żoną Justyną. Ona jest dziennikarką, on napisał jedną książkę, która odniosła sukces. Między nimi nie jest dobrze, on próbuje zapomnieć, że ona go zdradziła. Myśleli, że przeczekają miesiąc, dwa i wrócą do Warszawy, jednak powoli miasteczko wciąga ich w swoje sprawy. Ponadto Mikołaj musi zmierzyć się z przeszłością, która odżywa, bo wydarzyła się tu, w rodzinnym miasteczku.

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2020-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Strasznie dołująca książka...

"Zło zamienia litery w alfabecie. Zło wszystko wywraca. Zło nienawidzi porządku. Zło samo w sobie nie istnieje, nie jest autonomicznym bytem. Zło to grzyb, który potrzebuje żywiciela, choroba, nowotwór. Rośnie na tym, co jest zdrowe. Wżera się w jego tkankę. Zanim ją zabije, sprawia że puchnie, śmierdzi. Zmienia ją w jej własną karykaturę."

Czy karą za zło może być inne zło?

Zrób mi jakąś krzywdę. Audiobook
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Zrób mi jakąś krzywdę. Audiobook

Opowiadanie, które Kuba przysłał do "Lampy" nazywało się "Gamecube Girl" i bardzo chciałem dowiedzieć się, co będzie potem. Więc Żulczyk wysłał...

Ślepnąc od świateł
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Ślepnąc od świateł

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych...

Upiór w moherze
Iwona Banach