Zdjęcie - Rafał Kosik

Rafał Kosik


Podobno urodziłem się 8. października 1971 r. w Warszawie.

Jestem niedokończonym architektem. Po trzech latach przerwałem studia na Politechnice Warszawskiej by założyć własną firmę - agencję reklamową Powergraph. W 2004 r. zacząłem przekształcać firmę w wydawnictwo i dziś większość reklam, które tworzymy, to reklamy naszych książek.

Piszę od dawna, chyba od pierwszych klas szkoły podstawowej, ale na poważnie ujawniłem się opowiadaniem „Pokoje przechodnie” w miesięczniku Nowa Fantastyka 9/2001. Potem było kilkadziesiąt opowiadań, publikowanych głównie w Nowej Fantastyce i Science Fiction. Moim debiutem powieściowym był „Mars”, a największą popularność osiągnął cykl powieści science fiction dla młodzieży „Felix, Net i Nika”. Gdzieś od połowy roku 2007 r. próbuję określać się jako full-time writter.

Piszę z potrzeby opowiadania historii. Uważam jednak, że czytanie przede wszystkim powinno być przyjemnością. Jeśli historia ma być nudna, lepiej jej w ogóle nie pokazywać światu. Poważne treści też trzeba przekazać w sposób przyjazny czytelnikowi. Lema, Dicka i Kinga cenię w tym samym stopniu za treść co i za klimat jaki udało im się stworzyć. Dobra literatura jest przyjacielem, nie ciężarem.

Co piszę? To, co sam chciałbym przeczytać. Exequo science fiction i horror, a najlepiej połączenie tych dwóch gatunków. Opisywanie rzeczywistości, jaką jest, mnie nie interesuje. Zostawiam to kronikarzom.


Źródło: http://rafalkosik.com/o-autorze/

Książki autora

Cytaty Autora

- Jak minął dzień? - pyta.


Więcej

Kultura to robienie czegoś, bez czego można żyć, tak mówił. Wspominał też kiedyś, że rozwój kulturowy przewyższający zdecydowanie średnią otoczenia, nieuchronnie prowadzie do dekadencji, do upadku, że ludzie zaczynają się koncentrować na rzeczach nieistotnych dla przetrwania, że trudno z tworzenia poezji przerzucić się na obieranie ziemniaków.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy