Felix, Net i Nika oraz Zero Szans

Tom 16 cyklu Felix, Net i Nika

Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Zero Szans

Felix, Net i Nika wyruszają na szaloną wyprawę na drugi koniec świata. Czy ich mission imposible ma jakiekolwiek szanse powodzenia?

Czy zaginiony samolot z Laurą oraz tajemniczym ładunkiem uległ katastrofie? Gdzie zaprowadzi przyjaciół ich niezwykłe śledztwo? Jesteście gotowi na Bangkok, Sajgon, street food, wredne małpy, śmierdzące duriany, tuk-tuki, opuszczone wieżowce, yakuzę oraz gang mnichów, eleganckie hotele oraz kwatery z latającymi karaluchami, bazary, krokodyle w kanałach Menamu i ruiny zagubionych w dżungli świątyń, oplecione korzeniami drzew i pajęczynami pająków, których nigdy nie chcielibyście zobaczyć?

Przed czytelniczkami i czytelnikami wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, sercowych komplikacji i niezawodnego humoru!

Informacje dodatkowe o Felix, Net i Nika oraz Zero Szans:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2022-11-23

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Felix, Net i Nika oraz Zero Szans

Felix, Net i Nika oraz Zero Szans - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,
„Dobro i zło są względne. To, czy coś nazywasz złem, czy dobrem, zależy od twoich poglądów, od wychowania.” Samolot, którym leciała Laura przepadł. Felix robi wszystko, aby odnaleźć swoją dziewczynę. Jego plan jest szalony, ale nikt, ani nic nie jest w stanie zatrzymać zakochanego chłopaka przed wyprawą w nieznane. Jego przyjaciele są sceptycznie nastawieni do wyjazdu, ale ostatecznie wraz z nim wyruszają na drugi koniec świata, na akcję poszukiwawczo-ratunkową. Bangkok, Sajgon, street food, wredne małpy, śmierdzące duriany, tuk-tuki, opuszczone wieżowce, yakuzę oraz gang mnichów, eleganckie hotele oraz kwatery z latającymi karaluchami, krokodyle w kanałach Menamu i ruiny zagubionych w dżungli świątyń, oplecione korzeniami drzew i pajęczynami, to tylko część tego co czeka na czytelnika. Czy samolot z Laurą oraz tajemniczym ładunkiem uległ katastrofie? Dokąd zaprowadzi przyjaciół ich śledztwo? Ten tom różni się od poprzednich, ponieważ autor użył retrospekcji. Książka nie rozpoczyna się przygotowywaniem planu wyprawy, ale lotem do Azji. O ile na początku książki elementy teraźniejszości ładnie łączyły się z elementami z przeszłości, o tyle w drugiej części już ta płynność się „rozlała” i trochę się gubiłam. Jestem nastolatką i wiem, że moi rówieśnicy są różni. I tacy są bohaterowie tej książki – różni, ale nadal uważam że „jacyś”. Nika – zawsze odpowiedzialna, dojrzała i samodzielna. Felix – ojciec planu wyprawy, rozgarnięty i trzeźwo myślący. Net – rozkojarzony i roztargniony żartowniś. Autor pokazał, że w życiu należy kierować się intuicją (Nika), warto mieć przygotowany elastyczny plan (Felix) oraz dystans i poczucie humoru (Net). To dzięki temu, bohaterowie się uzupełniają i wychodzą cało z opresji. Uwielbiam tę mieszankę. Zauważyłam, że w tym tomie Net, którego lubię najbardziej, powolutku dorasta. Jego przemyślenia wywarły na mnie wrażenie i zatarły brak refleksji czy zaangażowania w związek z Niką. Zakończenie książki nastąpiło we właściwym momencie. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się kolejny tom, ponieważ bardzo ciekawi mnie jak zakończy się ta historia. Zgadzam się z tym, iż ten tom to „wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, sercowych komplikacji i niezawodnego humoru”. Jeśli szukacie prezentu świątecznego dla nastolatka, to polecam tę książkę oraz całą serię.
Avatar użytkownika - lolantresola
lolantresola
Przeczytane:2022-12-01, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Jest to już 16 tom (PIERWSZA CZĘŚĆ) przygód paczki przyjaciół a ja... cóż. Ja dopiero zaczęłam z nimi się zapoznawać.

Gdy dostałam do recenzji tom 16, postanowiłam nadrobić pozostałe, by być możliwie jak najlepiej zaznajomiona z serią i udało mi się już w niej zakochać.

Prawdą jest, że trójka przyjaciół od razu skojarzyła mi się z Harrym, Ronem i Hermioną (w kilku kwestiach), ale nic innego tak naprawdę nie jest powiązane (no, może oprócz dwóch rzeczy, ale to totalnie było by naciągane, gdybym się miała do tego przyczepić).

Kto zna bohaterów, ten wie, że nic im nie jest groźne. Czy to walka z niewidzialnym wrogiem, czy lot do... Azji!

Jedni uważają, że z serii można wyrosnąć, inni, sceptycy, że niemożliwym jest to, co wyczynia ta grupka przyjaciół a ja napiszę tylko: to fantastyka dla młodzieży! Jeśli Kosik, postanowił obdarzyć dzieciaki nadnaturalnymi zdolnościami, inteligencją itd. To miał do tego prawo i, co najważniejsze, zrobił to bardzo dobrze!

Książka bawi, rozczula, sprawia, że bohaterzy momentami irytują (np. Net). Były momenty, że można było odczuć grozę!

Jedno jest pewne, ja nadrobię całą serię!

Lata temu, gdy wyszły pierwsze tomy, nie byłam przekonana, by po nie sięgnąć. Dlaczego? Dzisiaj nie mam pojęcia. Ale cieszę się, bo teraz, w wieku prawie 30 lat, mam możliwość zatopić się w przygodach 16 latków i wiecie co? Totalnie nie żałuję!

Jedyne co mnie boli, to to, że kiedy chodziłam do szkoły, to nie miałam takich fajnych lektur (już nie wspomnę, co czytali nasi rodzice... i od razu dodam dla tych, którzy mogliby się teraz zbulwersować: nie, nie wrzucam wszystkiego do jednego worka! Były też dobre pozycje).

W 16 tomie wybieramy się na przygodę do Azji, gdzie Felix usilnie próbuje dowiedzieć się co stało się z samolotem, którym leciała Laura. I tyle wam zostawię, żeby nie spoilerować! Warto sięgnąć po tę cześć, zwłaszcza, jeśli pokochaliście przyjaciół ;).

Na wyróżnienie zasługuje tutaj również grafika. Wcześniej nie miałam okazji przeglądać książek Kosika i nie widziałam tego, co teraz mam okazję. I na okładce i w środku mamy... coś pięknego! Te detale i kolory! Świetne :).

Jeśli szukacie książki dla młodzieży, lub dla siebie, to spróbujcie sięgnąć po tę serię. Z doświadczenia wiem, że są rownież 2 audiobooki dostępne m.in na Audiotece, być może gdzieś jest ich więcej.

Tymczasem ja wracam do czytania pozostałych części ;).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

EGZOTYCZNIE I TAJEMNICZO

No i jest. Nowy - szesnasty! - tom ,,Feliksa, Neta i Niki". Poczekaliśmy sobie na niego trochę, cztery lata dokładnie. A był czas, kiedy Kosik rzucał nam po dwa tomy rocznie. Ale ważne, że jest, bo to naprawdę świetna seria, a ja lubię ją, choć wiek już nie ten. I jednocześnie cieszy, że to pierwszy tom kolejnej większej opowieści z bohaterami, bo znaczy to mniej więcej tyle, że będzie tego więcej i będzie na co czekać. A na razie cieszmy się kolejną porcją szaleństw, humoru, dydaktyzmu i - przede wszystkim - przygód.

Felix, Net i Nika przeżyli już wiele przygód. Najnowsza zaczyna się momencie, gdy lecą. Lecą samolotem. Dokąd? To już nieco inna sprawa. Nikt za bardzo nie wie, że tu są, ale mają swój cel i swoją misję. I wtedy dochodzi do awarii, samolot spada, ale nasi bohaterowie wychodzą z katastrofy cało. Tylko gdzie się rozbili? I co tu właściwie robią? Jedno jest pewne: będzie się działo, będzie egzotycznie i tajemniczo!

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

Jak na razie ostatni tom przygód Felixa, Neta i Niki, chociaż wiadomo, że w bieżącym roku (2009) pojawi się kolejna, 6 część. Książka opisuje losy...

Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Amelia i Kuba. Stuoki Potwór

RAFAŁ KOSIK Amelia i Kuba. Stuoki Potwór Miejcie oczy szeroko otwarte... Amelia wrzuca do internetu śmieszne zdjęcie koleżanki, nie zastanawiając się...