Cudowny chłopak

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgård

Kup książkę Cudowny chłopak

Opinie o książce - Cudowny chłopak

Piękna i poruszająca historia chlopaca o wielkim sercu.
August taki się urodził. Jego twarz była od początku zniekształcona i mimo wielu operacji plastycznych jego wygląda poprawił się nieznacznie. Niemniej jednak jego najbliżsi cieszyli się tym, że udało się uratować jego życie. Bo to było najważniejsze, że żyje.
Rodzice, a w zasadzie mama postanawia, że to już najwyższa pora aby August poszedł do piątej klasy i wreszcie zaczął uczęszczać do normalnej szkoły wraz z innymi dziećmi.
Dla chłopca zdecydowanie jest to bardzo intensywny rok. Doswiadcza wielu przeżyć, jednych miłych, innych takich, że chętnie wymazałby je z pamięci. Niemniej jednak wszyscy spotkani na jego drodze ludzie czegoś go uczą, pokazują jaki naprawdę jest świat.
Trudny, ale zarazem bardzo pouczający rok przed młodym Augustem, który wiele w jego życiu zmienia.
Książka niejednokrotnie wywołała u mnie łzy, ale również zdarzały się wybuchy śmiechu. Piękna i poruszająca historia, którą zdecydowanie polecam!!

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-06-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2020,
Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2020-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czytałam wiele opinii o tej książce ale jakoś mnie do niej nie ciągnęło. Wczoraj przypadkowo wpadła w moję ręcę i pochłonęła mnie na długie godziny.

Historia małego Augusta jest smutna i bardzo bolesna. Nie umiem nawet sobie wyobrazić przez co przechodzi ten chłopiec na codzień. Jego jedynym marzeniem jest życ. Życ normalnie jak inni. Jest oszpecony na całe życie ale mimo tego stara się funkcjonować jak inni. Jednak to otoczenie sprawia, że z pozoru normalne czynności są dla niego wielkim wyzwaniem.

Możemy też zauważyć jak okrutne są teraz dzieci. Tylko dlatego,że ktoś jest inny lub inaczej wygląda musi znosić obraźliwe zachowania. Często takie osoby są zastraszane i boją się zwrócić o pomoc.

Historia Augusta pokazała, że nie zawsze tak musi być. Początki były trudne lecz później wszystko się zmieniło. Chłopiec zyskał przyjaciół i otocznie zaczęło go traktować jak jednego z nich. Kibicowałam Augustowi z całego serca by był wreszcie szczęśliwy

Avatar użytkownika - niestatystyczna_
niestatystyczna_
Przeczytane:2019-04-01, Ocena: 4, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

Książka jest napisana z perspektywy Augusta, jego siostry, kolegi oraz koleżanki, dzięki czemu możemy poznać różne punkty widzenia niektórych sytuacji.
Czyta się ją bardzo szybko, lekko i przyjemnie, jest w niej bowiem dużo potoczności, więc nawet najmłodsze dziecko doskonale ją zrozumie. Autorka umiejętnie przeplata pozytywne i negatywne emocje chłopca, dodając nieco humoru.

Tę pozycję powinni obowiązkowo wprowadzić do szkół, ponieważ doskonale pokazuje, jak ludzie reagują na odmienne sytuacje i osoby. Jest to świetna lekcja tolerancji, empatii oraz wrażliwości.
Uświadamia nam również, jak działają stereotypy, uprzedzenia, przez które od razu skreślamy daną osobę.
Książka podejmuje również tematykę dobroci, przyjaźni, i wsparcia tych, od których August najmniej by się tego spodziewał.

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie
R. J. Palacio0
Okładka ksiązki - Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

Dziesięcioletni chłopiec Auggie zmaga się z nieznaną wcześniej chorobą genetyczną. To dyzostoza żuchwowo-twarzowa i nawet po dwudziestu paru operacjach...

Cud chłopak
R. J. Palacio0
Okładka ksiązki - Cud chłopak

Na skutek zaburzeń genetycznych August (Auggie) Pullman urodził się z poważną deformacją twarzy. Pod każdym innym względem jest jednak zwykłym dzieckiem...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix