Cudowny ch這pak

Ocena: 5.17 (12 g這s闚)

Wzruszaj帷a i jednocze郾ie przezabawna opowie嗆 o walce dziecka z przeciwno軼iami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym ch這pcem i jego 篡cie wygl康a這by pewnie zupe軟ie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowan twarz i, zanim sko鎍zy 10 lat, musia przej嗆 27 operacji. Do tej pory patrzy na siebie oczami bezwarunkowo kochaj帷ych go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szko造 – od razu do pi徠ej klasy – przyjdzie mu si zmierzy ze 鈍iatem rówie郾ików i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwyk造m chamstwem i pod這軼i. Spotka si jednak równie z dobroci, przyja幡i i wspania這my郵no軼i. Kontakt z rówie郾ikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Informacje dodatkowe o Cudowny ch這pak:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017-12-12
Kategoria: Dla m這dzie篡
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytu orygina逝: Wonder
J瞛yk orygina逝: angielski

Tagi: przyja潯 ch這piec rodzina siostra samotno嗆 choroba choroba genetyczna literatura ameryka雟ka rodzice szko豉 tolerancja ucze

wi璚ej

Kup ksi捫k Cudowny ch這pak

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Cudowny ch這pak - opinie o ksi捫ce

"Cudowny ch這pak" R.J. Palacio to powie嗆 zaliczana do literatury pi瘯nej. Powsta豉 ekranizacja na podstawie tej powie軼i.

Opowiada histori ch這pca walcz帷ego z przeciwno軼iami losu. August to inteligentny, dowcipny ch這piec kt鏎y posiada zmutowany gen w zwi您ku z czym ma zdeformowan twarz. Teraz gdy ma i嗆 do szko造 stoj przed nim prawdziwe wyzwania. Musi zmierzy si z innymi dzieciakami. Jak August sobie poradzi?

To powie嗆 o uprzedzeniach, chamstwie, pod這軼i, ale i dobroci, przyja幡i i wspania這my郵no軼i.

Polecem zdecydowanie przeczyta t pozycj! Moim zdaniem to naprawd cudowna ksi捫ka i warto po鈍i璚i jej jeden wiecz鏎.

Pi瘯na i poruszaj帷a historia chlopaca o wielkim sercu.
August taki si urodzi. Jego twarz by豉 od pocz徠ku zniekszta販ona i mimo wielu operacji plastycznych jego wygl康a poprawi si nieznacznie. Niemniej jednak jego najbli窺i cieszyli si tym, 瞠 uda這 si uratowa jego 篡cie. Bo to by這 najwa積iejsze, 瞠 篡je.
Rodzice, a w zasadzie mama postanawia, 瞠 to ju najwy窺za pora aby August poszed do pi徠ej klasy i wreszcie zacz掖 ucz瘰zcza do normalnej szko造 wraz z innymi dzie熤i.
Dla ch這pca zdecydowanie jest to bardzo intensywny rok. Doswiadcza wielu prze篡, jednych mi造ch, innych takich, 瞠 ch皻nie wymaza豚y je z pami璚i. Niemniej jednak wszyscy spotkani na jego drodze ludzie czego go ucz, pokazuj jaki naprawd jest 鈍iat.
Trudny, ale zarazem bardzo pouczaj帷y rok przed m這dym Augustem, który wiele w jego 篡ciu zmienia.
Ksi捫ka niejednokrotnie wywo豉豉 u mnie 透y, ale równie zdarza造 si wybuchy 鄉iechu. Pi瘯na i poruszaj帷a historia, któr zdecydowanie polecam!!

Avatar u篡tkownika - Zoja
Zoja
Przeczytane:2023-06-19, Przeczyta豉m,

Ksi捫ka wed逝g mojego zdania daje du穎 do my郵enia, jak trudno jest udawadnia 鈍iatu, 瞠 inny nie oznacza gorszy.

Bardzo przyjemna opowie嗆, czyta這 si dobrze (pomog豉 na mój 2 miesi璚zny zastój czytelniczy)

Niezwyk豉 historia i niezwykli bohaterowie. Jestem wzruszona, pe軟a podziwu dla samego ma貫go bohatera, jak i dla jego rodziców i siostry. Ksi捫k po篡czy豉 mi s御iadka. Nie chcia豉m jej czyta. Mam dwójk dzieci, nastoletni córk i malucha, 郵icznego chorego ch這pca, który równie, jak bohater ksi捫ki nosi widoczne 郵ady choroby. Jako ba豉m si tej si ksi捫ki. Ciesz si, 瞠 jednak po ni si璕n窸am. August, o którym jest ta historia ma bardzo trudne 篡cie. Najbardziej jednak poruszy豉 mnie opowie嗆 siostry gównego bohatera. Widz w niej moj cór.. Ona równie ma trudno, wcze郾ie musia豉 wydoro郵e i sama radzi sobie z wieloma sprawami. Zachowuje si jednak w ca貫j tej trudnej sytuacji fantastycznie. Rodzice Augusta bardzo daj si lubi. A sam August? Jest moim bohaterem. I w ksi捫ce i w filmie. Polecam!

Czyta豉m wiele opinii o tej ksi捫ce ale jako mnie do niej nie ci庵n窸o. Wczoraj przypadkowo wpad豉 w moj r璚 i poch這n窸a mnie na d逝gie godziny.

Historia ma貫go Augusta jest smutna i bardzo bolesna. Nie umiem nawet sobie wyobrazi przez co przechodzi ten ch這piec na codzie. Jego jedynym marzeniem jest 篡c. 砰c normalnie jak inni. Jest oszpecony na ca貫 篡cie ale mimo tego stara si funkcjonowa jak inni. Jednak to otoczenie sprawia, 瞠 z pozoru normalne czynno軼i s dla niego wielkim wyzwaniem.

Mo瞠my te zauwa篡 jak okrutne s teraz dzieci. Tylko dlatego,瞠 kto jest inny lub inaczej wygl康a musi znosi obra幢iwe zachowania. Cz瘰to takie osoby s zastraszane i boj si zwróci o pomoc.

Historia Augusta pokaza豉, 瞠 nie zawsze tak musi by. Pocz徠ki by造 trudne lecz pó幡iej wszystko si zmieni這. Ch這piec zyska przyjació i otocznie zacz窸o go traktowa jak jednego z nich. Kibicowa豉m Augustowi z ca貫go serca by by wreszcie szcz窷liwy

Avatar u篡tkownika - niestatystyczna_
niestatystyczna_
Przeczytane:2019-04-01, Ocena: 4, Chc przeczyta, 26 ksi捫ek 2019,

Ksi捫ka jest napisana z perspektywy Augusta, jego siostry, kolegi oraz kole瘸nki, dzi瘯i czemu mo瞠my pozna ró積e punkty widzenia niektórych sytuacji.
Czyta si j bardzo szybko, lekko i przyjemnie, jest w niej bowiem du穎 potoczno軼i, wi璚 nawet najm這dsze dziecko doskonale j zrozumie. Autorka umiej皻nie przeplata pozytywne i negatywne emocje ch這pca, dodaj帷 nieco humoru.

T pozycj powinni obowi您kowo wprowadzi do szkó, poniewa doskonale pokazuje, jak ludzie reaguj na odmienne sytuacje i osoby. Jest to 鈍ietna lekcja tolerancji, empatii oraz wra磧iwo軼i.
U鈍iadamia nam równie, jak dzia豉j stereotypy, uprzedzenia, przez które od razu skre郵amy dan osob.
Ksi捫ka podejmuje równie tematyk dobroci, przyja幡i, i wsparcia tych, od których August najmniej by si tego spodziewa.

Inne ksi捫ki autora
Cud ch這pak
R. J. Palacio0
Ok豉dka ksi您ki - Cud ch這pak

Na skutek zaburze genetycznych August (Auggie) Pullman urodzi si z powa積 deformacj twarzy. Pod ka盥ym innym wzgl璠em jest jednak zwyk造m dzieckiem...

Cudowny ch這pak i ja. Trzy cudowne historie
R. J. Palacio0
Ok豉dka ksi您ki - Cudowny ch這pak i ja. Trzy cudowne historie

Dziesi璚ioletni ch這piec Auggie zmaga si z nieznan wcze郾iej chorob genetyczn. To dyzostoza 簑chwowo-twarzowa i nawet po dwudziestu paru operacjach...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Herbaciane r騜e
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umar造ch
Bora Chung