Bibliotekarki odnalaz造 w ksi捫ce 1600 z這tych

Data: 2021-09-14 08:23:26 Autor: Patryk Obarski
udost瘼nij Tweet

Bibliotekarki z jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu w jednej z książek odnalazły sporą sumę gotówki. Kwota została pozostawiona przez jedną z czytelniczek biblioteki w powieści Katarzyny Grocholi. 

Obrazek w treściFot. profil MBP w Kaliszu na Facebooku

Chusteczka, bilet autobusowy, a czasem karta biblioteczna – jako zakładki wykorzystujemy przeróżne przedmioty, często – niezgodnie z ich przeznaczeniem. Być może było tak także i w przypadku jednej z czytelniczek w Kaliszu, która w książce wypożyczonej z biblioteki pozostawiła sporą sumę gotówki. 

1600 złotych pozostawione w książce

Bibliotekarki filii nr 5 z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu przyzwyczajone są do tego, że w oddawanych książkach odnajdują różne nietypowe zakładki. Tego, co odnalazły w Przeznaczonych Katarzyny Grocholi, jednak się nie spodziewały. 

W poniedziałek, 13 września, w czasie przeglądania książek, które trafiły do zwrotu w ostatni weekend, bibliotekarki natrafiły na sporą sumę pieniędzy. Po komisyjnym przeliczeniu i włożeniu pieniędzy do koperty okazało się, że pomiędzy stronami powieści Grocholi znalazło się 1600 złotych.

Pieniądze przeliczone na oczach pracowników spakowaliśmy do koperty. Następnie ustaliliśmy, kto oddawał, nomen omen »Przeznaczonych«

– mówiła Katarzyna Raczko, kierowniczka filii w rozmowie z Barbarą Marią Mrowiec z Lustra Biblioteki.

Bibliotekarki postanowiły zwrócić zgubę właścicielce. Skontaktowały się z ostatnią czytelniczką książki i zapytały, czy nie pozostawiła w książce czegoś cennego. Kobieta od razu przypomniała sobie o tym, co włożyła między strony. 

Nietypowe zakładki w książkach

To nie pierwszy raz, kiedy bibliotekarze odnajdują w księgozbiorze „prezenty” pozostawione przez czytelników. W przeszłości kaliska biblioteka przygotowała wystawę „Biuro rzeczy znalezionych”, w której pokazała wszystkie mniej lub bardziej nietypowe zakładki pozostawione w książkach. 

Może zainteresować cię także...

Jednocześnie w ofercie niektórych sklepów odnaleźć można niestandardowe skrytki, które przypominają… książki! W ten sposób w domowym regale ukryć można tajny sejf na kosztowności. Kto wie? Może właśnie dlatego część czytelników wykorzystuje książki jako skrytki na swoje oszczędności!

REKLAMA

Zobacz tak瞠

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za堯 konto, je瞠li jeszcze go nie posiadasz.

Ksi捫ka
Przeznaczeni
Katarzyna Grochola14
Ok豉dka ksi捫ki - Przeznaczeni

Los? Przypadek? Co kieruje naszym 篡ciem? 砰ciowo prawdziwa, nas帷zona nadziej i dojrza造m optymizmem, ta ksi捫ka to Twoje przeznaczenie O tej...

dodaj do biblioteczki
Reklamy