Nowa powieść Katarzyny Grocholi już wkrótce! „Wyluzuj, kobieto!"

Data: 2024-06-10 09:50:19 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Wyluzuj kobieto! to nowa, wyczekiwana powieść Katarzyny Grocholi. Wydawnictwo Literackie ogłosiło właśnie, że książka ta ukaże się już 3. lipca 2024! To opowieść o matce, która pewnego dnia traci kontrolę nad życiem syna. Czy uda jej się wyluzować?

Katarzyna Grochola i prowadzący spotkanie autorskie Tadeusz Górny

Katarzyna Grochola dba o to, by czytelnicy o niej nie zapomnieli. Autorka wielkich bestsellerów Nigdy w życiu czy Ja Wam pokażę, na podstawie których powstały szalenie popularne filmy z Grażyną Wolszczak w roli Judyty, co roku stara się serwować czytelnikom kolejną opowieść. W maju 2023 roku ukazała się książka Miłość w cieniu słońca, w której pisarka pokazywała czytelniczkom, jak znaleźć szczęście na przekór wszystkim i wszystkiemu. Ciepłe, krzepiące opowieści mają wielu wiernych fanów, choć żadna z nich nie powtórzyła sukcesu książek z cyklu Żaby i anioły. Czy uda się to w przypadku najnowszej książki?   

Wyluzuj, kobieto! - nowa powieść Katarzyny Grocholi

Wyluzuj, kobieto! to – podobnie jak w przypadku większości książek Katarzyny Grocholi – powieść obyczajowa. Jej przesłanie jest proste: Nie sztuką jest zatrzymać upływ czasu. Sztuką jest wyluzować w każdym wieku. 

Katarzyna Grochola podejmuje temat matek, które – w swej nadopiekuńczości – zapominają czasem, że ich dzieci muszą dorosnąć. Lub – co gorsza – że już po prostu dorosły. Wciąż rozpościerają nad nimi parasol ochronny, nie pozwalając im rozpocząć nowego, własnego życia. A jeśli nawet dzieci spróbują odciąć pępowinę, zrobią wszystko, by pozostać jak najbliżej. Katarzyna Grochola zachęca w swojej książce, by... wyluzować. Nabrać dystansu, którego potrzebuje każdy człowiek. Nawet – każda matka! 

Wyluzuj, kobieto! - o czym jest książka Katarzyny Grocholi?

Co jest największym problemem wielu matek? Brak kontroli. Stykają się one z tym, kiedy nastoletnie dzieci wychodzą same z domu i matki nie wiedzą, gdzie w danym momencie są. Czy dotarły do domu kolegów? A może zamiast uczyć się z przyjaciółmi poszły na imprezę? Czy na pewno nic się im nie stało? Wszystko to sprawia, że kobiety zalewa fala kortyzolu, a stres – jak wiadomo – to nic dobrego. 

Jeszcze gorzej jest później, gdy dzieci zaczynają przygotowywać się do założenia własnej rodziny. Tak było w przypadku Piotrusia, syna Wiki. Piotrusia – nie Piotra, bo przecież to zawsze był jej ukochany synuś. Zdrobniałe imię dobrze pokazuje, jak Wiki traktowała Piotra. Nie wyobrażała sobie, że kiedyś wyfrunie on z gniazda. Że pozna kobietę, która – o zgrozo! – stanie się dla niego ważniejsza niż mamusia. 

A jednak. Piotr poznał Agatę. Zaręczył się z nią. Czy Wiki może odpuścić, uznać, że teraz już syn najlepiej o siebie zadba, a pomoże mu w tym przyszła żona? Czy kobieta może wreszcie wyluzować? Oczywiście, że nie! Nigdy w życiu!  

Czytaj również: Czy szkołę trzeba zaorać? Mikołaj Marcela o edukacji przyszłości. Dziewiąty odcinek podcastu „Co tam? Czytam!"

Kobiety bardzo często narzucają same sobie tysiące obowiązków, konwenansów, ograniczeń. Poświęcają się, próbując uporządkować życie rodzinne, którego przecież nie da się nigdy do końca ogarnąć. W ten sposób sprawiają, że nieodcięta pępowina oplata je, mężów, dzieci. A potem zaczyna dusić wszystkich. 

Katarzyna Grochola w nowej powieści zachęca do tego, by samemu dojrzeć i pozwolić dojrzeć swoim dzieciom. Wyluzować, nabrać dystansu, uśmiechnąć się – do siebie i do innych. By przestać być matką Polką, a zacząć być fajną mamą. Potrzebujemy tego w dzisiejszych czasach! 

Wyluzuj, kobieto! - kiedy premiera książki Katarzyny Grocholi?

Premierę nowej powieści Katarzyna Grochola zapowiada na najbliższe wakacje. Będzie to z pewnością jedno z większych wydarzeń zbliżającego się sezonu ogórkowego

Nowa powieść Katarzyny Grocholi Wyluzuj, kobieto! ukazać się ma już 3. lipca 2024 w Wydawnictwie Literackim. Powieść dostępna jest też w przedsprzedaży w popularnych księgarniach internetowych. 

Przeczytaj także:


Katarzyna Grochola od lat zachwyca miłośników literatury obyczajowej. Wielokrotnie nominowana do Asów Empiku (później Bestsellerów Empiku), zdobywczyni tego wyróżnienia. Ceniona jest za ciepło i płynącą z jej książek nadzieję. Katarzyna Grochola jest mamą prezenterki telewizyjnej Doroty Szelągowskiej. Czy jej życiowe doświadczenia znajdują odzwierciedlenie na stronach nowej powieści? Z pewnością pisarka opowie o tym w wywiadach, a może i w książce!   

Tagi: literatura, polscy autorzy, literatura polska, premiery książek, bestsellery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wyluzuj, kobieto!
Katarzyna Grochola0
Okładka książki - Wyluzuj, kobieto!

Nie sztuką jest zatrzymać upływ czasu. Sztuką jest wyluzować w każdym wieku. Katarzyna Grochola, dorastające dzieci i nadopiekuńcze matki. Uzdrawiająca...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje