Zielone drzwi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2010-05-19
ISBN: 978-83-08-04459-9

Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają na karty książek? Które zbiegi okoliczności w realnym życiu były tak nieprawdopodobne, że pisarka dotychczas o nich nie wspominała? Miłośnicy najpoczytniejszej polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola. Razem z nią podróżujemy przez magiczną krainę dzieciństwa i przeżywamy najtrudniejsze chwile, wspominamy podróże, poznajemy najbliższe osoby i ukochane zwierzaki. Zielone drzwi to zabawna i wzruszająca książka, pokazująca, że najciekawsze scenariusze pisze życie.

Kup książkę Zielone drzwi

Opinie o książce - Zielone drzwi

Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2016 roku,
Moja pierwsza przeczytana książka pani Grocholi. Taka życiowa. Smutki przeplatają się z radościami. Lekki styl pisania pasuje mi bardzo.
Avatar użytkownika - marta79
marta79
Przeczytane:2016-03-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna książka o życiu samej autorki.Ciekawie opisana.Jeśli ktoś lubi jej powieści to powinien przeczytać i tę-opowiada o m.in. o tym ile z prawdziwej Katarzyny Grocholi jest w jej bohaterkach.
Avatar użytkownika - lorinkaa
lorinkaa
Przeczytane:2015-09-07, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
fajna lekka i przyjemna cos na wieczorowe pory
Avatar użytkownika - WitajWdomu
WitajWdomu
Przeczytane:2015-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Nic dodać nic ująć. Książka z humorem, wzruszająca i trzymająca w napięciu. Świetnie się czyta.
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Wstyd się przyznać, to pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki. Wchłonęła mnie, nie dała od siebie odejść, i z każdą stroną czułam, jak bardzo podejście do życia, do spraw ważnych jest mi bliskie, jak mocno mogę się identyfikować. W moim odczuciu ta pozycja to coś dla kobiet z pewnym doświadczeniem życiowym, z balastem, który zdobywa się przez mijające lata. Dwudziestolatka może nie zrozumieć, lub zrozumieć inaczej niż ja, jej świat jeszcze nie namaszczony wielością doznań, poglądy na życie zmieniają się wraz z doświadczeniem, które nas dotyka. Czy to dobrze, że akurat znajomość z Katarzyną Grocholą rozpoczęłam od tej książki? Myślę, że każdą następną będę analizować mając już zdobyty pogląd na autorkę, inaczej odbiorę pewne myśli, właśnie dzięki poznaniu w zarysach prywatnego życia. Ta książka to nie jest sztampowa biografia z faktami udokumentowanymi zdjęciami i jednym możliwym zrozumieniem treści. Pozostaje margines, na własne przemyślenia, na konfrontacje z własnym życiem i poglądami. Dzięki tej książce znalazłam bratnią duszę, zauważyłam, że nie jestem jedyna na świecie z pewnym odbiorem rzeczywistości i że rzeczywistość którą widzimy jest czasami tylko odbiciem w krzywym zwierciadle prawd i półprawd.
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2013-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kolejna fajna książka Katarzyny Grocholi, która opowiada o swoim barwnym i ciekawym życiu
Avatar użytkownika - ninlinka
ninlinka
Przeczytane:2012-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Historia życia Katarzyny Grocholi, która wydaje sie nam zupełnie wymyślona. Napisana w grocholowski sposób urzeka i nie pozwala oderwać się od kartek książki.
Avatar użytkownika - grazyna68
grazyna68
Przeczytane:2012-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Po powieści "Kryształowy Anioł', na początku troszkę mnie rozczarowała. Ale dokończyłam ją z ciekawością. Uczy życia, to pewne, a poza tym, pokazuje jakie ono jest nieprzewidywalne.
Avatar użytkownika - Cairine
Cairine
Przeczytane:2011-07-27, Ocena: 5,
Bardziej autobiografia niż powieść; widać, że p. Grochola jest "gadułą". Bardzo ciekawie opowiada o swoim życiu, pełnym przygód, aż w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać: to tyle można przeżyć? Najlepszy dowód na to, że życie samo pisze interesujące historie.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Katarzyna Grochola nieco inaczej, wg. mnie nawet lepiej niż zazwyczaj
Avatar użytkownika - RattyAdalan
RattyAdalan
Przeczytane:2011-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Chociaż "Zielone drzwi" są pierwszą książka jaką czytam Katarzyny Grocholi, miałam nadzieję, iż utwór ten bardziej mnie wciągnie. Niestety tzw. mnie nie "powalił". Jak narazie 4, chociaż, może po przeczytaniu moja opinia na temat tego utworu jak i ocena poprawia się. Jestem dobrej myśli.
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 , Mam,
Upoważnienie do szczęścia
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Upoważnienie do szczęścia

"Upoważnienie do szczęścia" Katarzyny Grocholi to zbiór opowiadań o miłości i przyjaźni. W codziennej krzątaninie nie zauważamy tego, co najważniejsze...

Upoważnienie do szczęścia
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Upoważnienie do szczęścia

Długotrwałe związki i przelotne romanse. Szalona namiętność i bezpieczna stabilizacja. Miłość prawdziwa i miłość urojona według Katarzyny Grocholi......

Manhattan Babilon
Lech Majewski