Wygraj książkę „N.P."

Start: 2020-07-27 Koniec: 2020-08-03
Wygraj książkę „N.P.

To zachwycająca książka – jest w niej japońska prostota i precyzja, tajemnica, upalna miejskość Tokio i skomplikowane relacje bardzo młodych i bardzo fascynujących bohaterów. Jako tłumaczka jestem zachwycona tym, że Yosimoto napisała powieść o tłumaczach i o sztuce przekładu, wydobywając na światło dzienne wszystko to, co w tej sztuce niemożliwe, karkołomne i ...magiczne. Nie da się do końca wyjaśnić, dlaczego „N.P." porywa od pierwszej sekundy. Po prostu trzeba wejść w ten świat – napisała o powieści Banany Yoshimoto Katarzyna Tubylewicz. Książka N.P. ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Kwiaty Orientu

Banana Yoshimoto (jap. Yoshimoto Banana), właściwie Mahoko Yoshimoto (jap. Yoshimoto Mahoko, ur. 24 lipca 1964 roku) jest jedną z najbardziej znanych pisarek japońskich. Zadebiutowała w wieku 23 lat powieścią Kuchnia. Banana Yoshimoto w swoich książkach mówi o pustce, która gnieździ się w człowieku po stracie ukochanej osoby, o samotności i strachu, a jednocześnie o magii miłości i przyjaźni. Jej książki przetłumaczono i wydano w przeszło 20 krajach. N.P. – jedna z wcześniejszych powieści autorki – to historia o prawdziwej naturze miłości, o tabu, jakim jest otaczana, o przyjaźni i przeznaczeniu. Równocześnie jest to „książka o książce”, o trudnym zawodzie tłumacza, o niebezpieczeństwach, jakie zawód ten wpisuje w życiorysy bohaterów, włącznie z cieniem zagadkowej śmierci. Warto sięgnąć po powieść Banany Yoshimoto. Koniecznie weźcie też udział w konkursie, który jej właśnie jest poświęcony. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać N.P. do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 3 sierpnia 2020 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę N.P. kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Kamil Kucharski, Żędowice

Agnieszka Wszołek, Iwierzyce

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
N.P.
Banana Yoshimoto
Wydawnictwo