Wygraj książkę „Organista z martwej wsi"

Start: 2020-11-26 Koniec: 2020-12-03
Wygraj książkę „Organista z martwej wsi

Czasami zbieg okoliczności obraca wniwecz czyjeś życie, a człowiek jest zmuszony ugiąć się przed wiatrem historii. Bywa też tak, że najlepsze intencje wobec kobiety sprowadzają nieszczęście zamiast pomóc…

Teodor, wiejski organista i nauczyciel w polskiej szkole na Zaolziu, jest szczęśliwym człowiekiem – mimo niesprzyjających okoliczności politycznych zajmuje się ukochaną muzyką, tworzy szczęśliwe małżeństwo z piękną żoną, wychowuje utalentowanego syna, w którym pokłada wielkie nadzieje. Na idealnym obrazie jego życia widnieje jednak rysa – są lata pięćdziesiąte, a Teodor nie jest komunistą, dodatkowo wcale się z tym nie kryje. Kiedy w wyniku tragicznego wypadku zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci, nie ma nikogo, kto stanąłby po jego stronie. Odtąd życie Teodora i jego rodziny stanie się drogą przez mękę. W jaki sposób może je zmienić spotkanie z autystycznym, muzycznie uzdolnionym chłopcem?

Do lektury powieści Danuty Chlupovej Organista z martwej wsi zaprasza Wydawnictwo Novae Res. Przeczytajcie premierowy fragment książki Organista z martwej wsi i weźcie udział w naszym konkursie. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Organistę z martwej wsi do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 3 grudnia 2020 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę Organista z martwej wsi kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Monika Łachodiak, Lubań

Zuzanna Czechowska, Poznań

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
Organista z martwej wsi
Danuta Chlupová
Wydawnictwo