Wygraj książkę „Przegryź dyktando jak smaczne mango"

Start: 2018-01-10 Koniec: 2018-01-17
Wygraj książkę „Przegryź dyktando jak smaczne mango

Przegryź dyktando jak smaczne mango to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych, uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, ,,gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. 

Długouche futrzaki w mig nastawiają kolorowe płyty z kapeluszy żołędzi i nieoczekiwanie impreza na całego się kręci. Zimą kózka Józka znajduje we wróblu Grubasie największego przyjaciela. Wiosną można dotknąć ,,skrzydeł motyli: rusałki pawika [...] czy bielinka, który lubi chrupać po cichu przed ogrodnikiem kapustę", latem zaś ,,szklanka zwykłej herbaty zamieni się w mrożony napój, pachnący dżunglą". Porywająca za pomocą magicznego pyłu jest ,,ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka".

Marta Bącała-Ślęzak odkrywa przed małym czytelnikiem piękno nie tylko pór roku, ale także miasta Łodzi, z którego pochodzi. Ukazuje również zwyczaje i tradycje regionu łódzkiego, łączące pokolenia jak korzenie olbrzymiego dębu o nazwie Fabrykant czy pozornie różne dopływy tej samej rzeki, w której znajdują wspólny nurt.

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej Impuls jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom. Publikacja otrzymała nagrodę internautów w plebiscycie „Najlepsza książka na jesień". Warto po nią sięgnąć, warto również wziąć udział w konkursie, który jej właśnie jest poświęcony.

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania. Warto również dodać Przegryź dyktando jak smaczne mango do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 17 stycznia 2018 - trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Laureatami konkursu zostali:

Magdalena Franc, Przyprostynia 

Barbara Kiryjczuk, Oświęcim

Katarzyna Bryłka, Parysów

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy