Przegryź dyktando jak smaczne mango to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, ,,gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. [...]

Długouche futrzaki w mig nastawiają kolorowe płyty z kapeluszy żołędzi i nieoczekiwanie impreza na całego się kręci". Zimą kózka Józka znajduje we wróblu Grubasie największego przyjaciela. Wiosną można dotknąć ,,skrzydeł motyli: rusałki pawika [...] czy bielinka, który lubi chrupać po cichu przed ogrodnikiem kapustę", latem zaś ,,szklanka zwykłej herbaty zamieni się w mrożony napój, pachnący dżunglą". Porywająca za pomocą magicznego pyłu jest ,,ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka".

Marta Bącała-Ślęzak odkrywa przed małym czytelnikiem piękno nie tylko pór roku, ale także miasta Łodzi, z którego pochodzi. Ukazuje również zwyczaje i tradycje regionu łódzkiego, łączące pokolenia jak korzenie olbrzymiego dębu o nazwie Fabrykant czy pozornie różne dopływy tej samej rzeki, w której znajdują wspólny nurt.

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej ,,Impuls" jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom.

Informacje dodatkowe o Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej

Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej - opinie o książce

Pani Marta Bącała – Ślęzak autorka książki pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango”, w której przedstawiła 19 tekstów ortograficznych przeznaczonych dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

Uważam, że ta książka jest bardzo dobrze przedstawiona pod każdym względem merytorycznym jak i praktycznym.

Pani Marta wyszczególniła w swoich tekstach ortograficznych pozytywny świat bohaterów -zwierzątek,postrzeganie ludzkiego zachowania przy założeniu negatywnym narzuconym przez ocenę innych osób.

Przykład. Opowieść o pszczole, która nie chciała czytać, a potem przekonuje się ,że warto jest czytać, czy czyn bohaterski, który został poddany próbie Górala Huberta podczas uratowania starszego Pana.

Zastosowała w jednym z tekstów ortograficznych rytm hip- hopu, który uczniów ożywi pozytywnie do edukacji dyktand.

Precyzyjnie została dobrana tematyka tekstów ortograficznych oraz zastosowanie lekkiego poczucia humoru w tekście.

Forma przekazu dyktand została opracowana atrakcyjnie i z lekkim smakiem tak, aby każdy uczeń polubił pisanie tekstów orograficznych.

Elementem dodatkowym ułatwiającym przeczytanie książki jest odpowiednio dostosowana czcionka.

Podoba mi się okładka książki autorstwa Pani Ewy Beniak- Haremskiej. Nawiązuje ona znacząco do tytułu książki. Na czarnym tle mamy narysowanego zielonego smoka, a w jego ustach uwidoczniony jest czerwonym kolorem napis dyktando, stanowiący główny problem w społeczeństwie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej.

Miękka oprawa, s. 38, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Wydanie 1, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać książkę "Przegryź dyktando jak smaczne mango" autorstwa Pani Marty Bącały – Ślęzak każdemu uczniowi, nauczycielowi, rodzicowi.

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8