Pani Marta Bącała – Ślęzak autorka książki pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango”, w której przedstawiła 19 tekstów ortograficznych przeznaczonych dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

Uważam, że ta książka jest bardzo dobrze przedstawiona pod każdym względem merytorycznym jak i praktycznym.

Pani Marta wyszczególniła w swoich tekstach ortograficznych pozytywny świat bohaterów -zwierzątek,postrzeganie ludzkiego zachowania przy założeniu negatywnym narzuconym przez ocenę innych osób.

Przykład. Opowieść o pszczole, która nie chciała czytać, a potem przekonuje się ,że warto jest czytać, czy czyn bohaterski, który został poddany próbie Górala Huberta podczas uratowania starszego Pana.

Zastosowała w jednym z tekstów ortograficznych rytm hip- hopu, który uczniów ożywi pozytywnie do edukacji dyktand.

Precyzyjnie została dobrana tematyka tekstów ortograficznych oraz zastosowanie lekkiego poczucia humoru w tekście.

Forma przekazu dyktand została opracowana atrakcyjnie i z lekkim smakiem tak, aby każdy uczeń polubił pisanie tekstów orograficznych.

Elementem dodatkowym ułatwiającym przeczytanie książki jest odpowiednio dostosowana czcionka.

Podoba mi się okładka książki autorstwa Pani Ewy Beniak- Haremskiej. Nawiązuje ona znacząco do tytułu książki. Na czarnym tle mamy narysowanego zielonego smoka, a w jego ustach uwidoczniony jest czerwonym kolorem napis dyktando, stanowiący główny problem w społeczeństwie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej.

Miękka oprawa, s. 38, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Wydanie 1, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać książkę "Przegryź dyktando jak smaczne mango" autorstwa Pani Marty Bącały – Ślęzak każdemu uczniowi, nauczycielowi, rodzicowi.

Informacje dodatkowe o Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej

Kup książkę Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej