Publikujemy czwarty list z tajemniczej książki

Autor: slk
News - Publikujemy czwarty list z tajemniczej książki

IV

Miałaś na plecach delikatny puszek i ornament wgnieceń od twardej chińskiej maty. Powiodłem palcem po Twoich wystających kręgach. 

 

Wziąłem z biurka pióro i zacząłem łączyć atramentową linią Twoje pieprzyki. Łaskotało Cię. Potem wykręcałaś się przed lustrem, patrzyłaś przez ramię, co wyszło. Chciałem zmyć, ale mi nie dałaś:

 

- Zostaw!

- Będziesz tak chodzić?

- Tak.

 

Zarzuciłaś nogi na ścianę i pobiegłaś małymi kroczkami po tapecie, wygięłaś się, wbiłaś łokcie w matę, znieruchomiałaś z głową w dół. Nie wytrzymałem, musiałem Cię tam pocałować – zaraz się skuliłaś i przewróciłaś. (…)

 

Leżałem i czuwałem nad Twoim oddechem.

 

Wsłuchiwałem się w Twój rytm. I próbowałem oddychać razem z Tobą. . Wdech – wydech, wdech – wydech. Wdech – wydech.

Bardzo powoli. Tak:

Wdech.

Wydech.

 

Wiesz, nigdy nie było mi tak dobrze, tak błogo jak w tamtej chwili. Patrzyłem na Ciebie, taką piękną, spokojną, śpiącą, dotykałem włosów wystających z kokonu Twojej kołdry i tak bardzo chciałem Cię obronić przed tą nocą, przed jakimiś pijackimi krzykami na dworze, przed całym światem.

 

Oto czwarty list, składający się na treść książki, której premiera wkrótce będzie miała miejsce. Książka to wyjątkowa, wyjątkowa jest więc również formuła naszego konkursu.

 

W najbliższych tygodniach zamieszczać będziemy kolejne fragmenty, kolejne listy, pisane przez jednego z bohaterów tej powieści. Chcemy, byście dokładnie się z nimi zapoznali, byście wczuli się w atmosferę tej niezwykłej historii i - jeśli zechcecie - byście wzięli udział w naszym specjalnym konkursie.

 

Udział w konkursie:

 

Aby wziąć udział w konkursie, spróbujcie napisać odpowiedź na opublikowane fragmenty listów jednego z bohaterów książki w specjalnym wątku na naszym forum. Kluczowe jest zachowanie atmosfery tej korespondencji. Możecie jako inspirację potraktować postaci historyczne pojawiające się na łamach opublikowanych fragmentów korespondencji, możecie odwołać się do utworów literackich lub przeżyć autora listów. Możecie napisać jedną odpowiedź lub - gdy zamieścimy kolejny list - przygotować kolejną. Nawet, jeśli domyślicie się, o jakiej książce mówimy, nie zdradzajcie tego innym uczestnikom konkursu. Ujawnimy to po zakończeniu rywalizacji, kiedy poznamy laureatów konkursu. Pod uwagę weźmiemy zarówno styl, w jakim utrzymane będą Wasze listy, zachowanie atmosfery korespondencji, jak i Wasze zaangażowanie. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

 

Przeczytaj również pierwszy list, jaki opublikowaliśmy w naszym serwisie!

 

Przeczytaj drugi list, jaki opublikowaliśmy w naszym serwisie!

 

Przeczytaj trzeci list, jaki opublikowaliśmy w naszym serwisie!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy