Czas na e-lekcje w… Hogwarcie!

Data: 2020-04-10 10:30:05 Autor: pobarski

Lekcje wirtualne obecnie odbywają się nie tylko w polskich szkołach. Jak się okazuje, zdalne nauczanie postanowiono wprowadzić także w… szkole magii znanej z serii o Harrym Potterze!

Obrazek w treściFot. "Harry Potter i kamień filozoficzny" / materiały prasowe HBO / Warner Bros.©2001

Zdalne nauczanie? Jak się okazuje, taką formę lekcji przyjęto nie tylko w Polsce – przejęła go także Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, akademia kształcąca czarodziejów na kartach książek J.K. Rowling!

Czytaj także: "Harry Potter" zakazany w szkole! Rodzice: książka "infekuje umysły i dusze"

Chociaż w obecnej sytuacji sowy raczej nie dostarczą Wam zaproszenia do Hogwartu, to, jak się okazuje, sami możecie zostać uczniami elitarnej szkoły. Wystarczy, że wejdziecie na stronę harrypotterathome.com, na której otworzono podwoje szkoły czarodziejów. Na samym początku należy rozwiązać psychologiczne quizy, które pozwolą kandydatom na uczniów wyrobić sobie… legitymację szkolną! W dokumencie z Hogwartu zapisany będzie jeden z naszych domów, nasz własny patronus oraz wybrana różdżka.

Gdy już przejdziemy przez proces rekrutacji do szkoły, trzeba będzie zabrać się za naukę. Wśród materiałów na nowej platformie znaleźć można między innymi teksty J.K. Rowling dotyczące serii o Potterze, a także kolejny quizy i łamigłówki. Wśród rozrywek znajduje się także kurs rysunku Niuchacza, a to nie wszystko, co przygotowali twórcy e-Hogwartu.

Czytaj także: „Harry Potter” kolejny raz sprzedany na aukcji! Tym razem za prawie 300 tysięcy!

Dostęp na czarodziejską uczelnię jest bezpłatny i powstał w ramach akcji #zostańwdomu. J.K. Rowling na swoim Twitterze napisała: „Rodzice, nauczyciele i opiekunowie dbający teraz o zapewnienie prac i zabaw dla swych dzieci mogą potrzebować odrobiny magii, dlatego z przyjemnością uruchamiam harrypotterathome.com”.

Przypomnijmy, że seria o Harrym Potterze jest jedną z najpopularniejszych młodzieżowych serii książek na świecie. Pomimo tego, że tytuł po raz pierwszy na rynku pojawił się ponad 20 lat temu, magiczny świat przedstawiony przez autorkę wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Na podstawie książek Brytyjki powstały także filmy studia Warner Bros z udziałem Daniela Radcliffe’a, Emmy Watson oraz Ruperta Grinta.  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling64
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje