Harry Potter powrócił!

Data: 2012-03-27 22:40:35 Autor: Sławomir Krempa
News - Harry Potter powrócił!

Potteromania oficjalnie powróciła. Wszystko to za sprawą oficjalnego serwisu Joanne K. Rowling Pottermore, w którym od dziś cały cykl można zakupić w wersji cyfrowej. Publikacja e-booków o przygodach Harry'ego Pottera zapowiadana była wstępnie na październik ubiegłego roku, jednak nieoczekiwanie się opóźniła. Warto było jednak czekać, choć ceny nie są szczególnie atrakcyjne. 

Każda z pierwszych trzech części cyklu kosztuje bowiem 4,99 funtów. Cena każdej z pozostałych to 6,99 funtów. Kompletną kolekcję kupimy już za 38,64 funty. Dla porównania - pakiet tradycyjnych książek kupić można na Amazon.com za nieco ponad 50 dolarów. Książki dostępne są w formacie epub z zabezpieczeniem firmy Adobe. Ponadto można pobrać wersję przystosowaną do czytników Amazon Kindle. E-booki nie są dostępne w innych księgarniach, można je kupić i pobrać wyłącznie na Pottermore. Oczywiście wszystkie tomy serii w wersji elektronicznej są do nabycia wyłącznie w języku angielskim. I choć wersje w innych językach są już wstępnie zapowiedziane, to o polskim wydaniu e-booka na razie brak bliższych informacji.

Ceny, jako się rzekło, niskie nie są. Wydawcy zależy zapewne na tym, by e-booki nie stanowiły konkurencji dla tradycyjnego wydania. A te na świecie osiągnęły sukces niewyobrażalny - do czerwca ubiegłego roku sprzedało się ponad 450 milionów egzemplarzy powieści z serii, co sprawiło, że "Harry Potter" stał się najlepiej sprzedającym się cyklem książek w historii, przetłumaczony został na 67 języków, a marka "Harry Potter" wyceniana jest na ponad 15 miliardów dolarów. Tylko w zeszłym roku sprzedaż tradycyjnych wydań powieści z serii przyniosła 4 miliony funtów. W tym roku, za sprawą dostępności edycji cyfrowej, wynik ten może okazać się jeszcze lepszy.

Tymczasem, choć Jeanne K. Rowling nie musi martwić się o swoje interesy, pisarka pracuje nad nową książką - tym razem dla dorosłych. Jak donosiliśmy kilka tygodni temu - ma to być kryminał. Zapewne popularnością Harry'ego Pottera nie przebije, jednak z całą pewnością jeszcze wiele tygodni będziemy na jego temat dyskutować.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Zyg-zyg marchewka
Katarzyna Ryrych
Zyg-zyg marchewka
Milcząca żona
Karin Slaughter
Milcząca żona
Elf i pierwsza gwiazdka
Marcin Pałasz
Elf i pierwsza gwiazdka
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Tomasz Ławecki, Kazimierz Kunicki
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Pokaż wszystkie recenzje