J. K. Rowling pisze książkę dla dorosłych!

Autor: slk
News - J. K. Rowling pisze książkę dla dorosłych!

Strona internetowa autorki Harry'ego Pottera praktycznie zniknęła z sieci! Zamiast niej pojawiła się informacja, że autorka pracuje nad nową powieścią, tym razem kierowaną do dorosłych. Więcej szczegółów poznać mamy jeszcze w tym roku, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż będzie to powieść kryminalna

 

- Choć pisanie książek o Harrym Potterze sprawiło mi wiele przyjemności, moja nowa powieść będzie zupełnie inna niż wcześniejsza seria - podkreśla autorka. 

 

Wcześniej podejrzewano, że nowa książka może okazać się baśnią polityczną dla najmłodszych lub encyklopedią świata Harry'ego Pottera. Autorka rozwiewa te plotki, zarazem przedstawiając swojego nowego wydawcę: 

- Sukces Harry'ego Pottera dał mi możliwość odkrywania nowych przestrzeni literackich, a zmiana przestrzeni oznacza również, że logiczną byłaby zmiana wydawcy. Mam szczęście znaleźć drugiego wydawcę w postaci grupy wydawniczej Little, Brown i jej zespół będzie wspaniałym partnerem na nowym etapie mojego życia pisarskiego - mówiła Rowling. 

 

Przy pracy nad książką wspierał będzie Rowling David Shelley. I to może bardzo mocno wskazywać na gatunek, jakim zajmie się autorka. Dennis Lehane, Val McDermid, Carl Hiaasen i Mark Billingham - to autorzy, z którymi wcześniej pracował Shelley, uznawany za jednego z najlepszych redaktorów powieści kryminalnej. Dziś Shelley jest również wydawcą. 

 

Zachodni dziennikarze i pisarze podejrzewają, że nie będzie to ostry thriller, lecz raczej historia w stylu powieści o przygodach Herculesa Poirot. - Czyż nie byłoby zabawne, gdyby akcja pierwszej powieści Rowling dla dorosłych byłaby umiejscowiona w Edynburgu? - zastanawiał się na Twitterze popularny pisarz, Ian Rankin. Z kolei Val McDermid chwali wybór wydawcy i redaktora:

- Miło widzieć, że Rowling ma tak dobry gust jeśli chodzi o redaktorów! Jeśli Shelley będzie inspirował Rowling tak, jak to było w moim przypadku, z pewnością możemy oczekiwać czegoś bardzo smakowitego. 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje