Pojawił się zwiastun filmu biograficznego o Kurcie Vonnegucie

Data: 2021-10-23 09:00:02 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time to film biograficzny, który ma zaprezentować życie amerykańskiego pisarza i publicysty. Reżyserią zajął się Robert B. Weide, który pisał także scenariusz do ekranizacji powieści Vonneguta.

Obrazek w treści
kadr zwiastuna / IFC Films

Na pomysł nakręcenia filmu biograficznego o Kurcie Vonnegucie Robert B. Weide wpadł już w 1982 roku. Jednak dopiero po czterdziestu latach udało mu się zrealizować swój plan.

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time – opis filmu

Film przedstawia historię życia amerykańskiego pisarza i publicysty Kurta Vonneguta. Urodził się on w 1922, a zmarł w 2007. Napisał wiele powieści, po które do dziś chętnie sięgają czytelnicy. Jego książki doczekały się ekranizacji. Sam autor jednak przez całe życie czuł się niedoceniany. To wpędziło go w liczne nałogi.  

Czytaj także: Prawnuk Aleksandra Fredry uprawia cebulę i zbiera na ruiny dawnej posiadłości 

Przedstawienia historii życia Vonneguta podjął się Robert B. Weide Jak mówił w wywiadach, już w 1982 roku napisał list do pisarza, prosząc go o zgodę na nakręcenie jego filmowej biografii. Mężczyźni wówczas spotkali się w Nowym Jorku, jednak do realizacji produkcji nie doszło. Zamiast tego między autorem i reżyserem narodziła się przyjaźń. 

Czytaj także: Oto czytelnicy nagrodzeni w konkursie „Najlepsza książka na jesień"

W 1996 roku Weide wyreżyserował ekranizację powieści Vonneguta o tytule Matka noc. Teraz realizuje film, w którym to ukaże biografię Kurta Vonneguta, swojego przyjaciela, a także idola. 

Kurt Vonnegut – kim był? 

Kurt Vonnegut był amerykańskim pisarzem, którego przypisuje się do nurtu postmodernistycznego. Pisał także powieści science-fiction. Charakterystyczne dla niego były groteskowe historie okraszone dawką czarnego humoru. W jego dorobku literackim znajdują się powieści, zbiory opowiadań, a także reportaże.

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time – obsada

Scenariusz filmu napisał Robert B. Weide. On także odpowiedzialny jest za reżyserię produkcji. Na ekranie zobaczymy przyjaciół pisarza, krytyków, a także najsławniejszych znawców literatury Vonneguta. 

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time – zwiastun

19 października w sieci pojawił się zwiastun filmu Kurt Vonnegut: Unstuck in Time. Poniżej można zobaczyć, jaką wizję na realizację produkcji miał Robert B. Weide:

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time – kiedy premiera?

Na ten moment nie mamy jeszcze informacji o konkretnej dacie premiery.

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time – książka 

W czasie oczekiwania na film biograficzny polecamy powieść Kurta Vonneguta, która w 1996 roku została zekranizowana. Mowa o powieści Matka noc. Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.