"Nocny uciekinier" – pościg za chłopcem

Data: 2020-06-17 16:21:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nocny uciekinier to połączenie kina science-fiction z kinem akcji, które spodoba się zwłaszcza fanom gatunku typu paranormal. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Obrazek w treścifot. TVN/Universal / x-news.pl

W czerwcu w telewizji pojawi się film Nocny uciekinier będący połączeniem filmu akcji oraz elementów kina science-fiction. O czym jest dokładnie i gdzie go zobaczyć?

Nocny uciekinier – opis

O czym jest film Nocny uciekinier? Produkcja przedstawia losy Roya, mężczyzny w średnim wieku oraz jego młodego syna, Altona. Mężczyzna pragnie prowadzić wraz z synem spokojne życie – ten losy nie jest jednak im pisany.

Czytaj także: "Cena wolności" – co będzie w 8 i 9 odcinku serialu?

Alton objawia bowiem tajemnicze, a zarazem niepokojące nadprzyrodzone zdolności. Ten fakt powoduje, że chłopakiem zaczynają interesować się sekty i niebezpieczne ugrupowania religijne. Dziwny chłopak stanowi także powodu do zaniepokojenia rządu kraju, który wysyła za nim agentów FBI.

Roy nie chce pozwolić, by jego syn stał się narzędziem w czyichkolwiek rękach. Z tego też powodu postanawia wraz z nim zniknąć. W dzień, ukrywając się w pokojach hotelowych, a w nocy – przemieszczając coraz dalej od poszukujących ich ludzi, ma nadzieję na lepsze jutro.

Tylko czy można żyć w nieustannej ucieczce?

Nocny uciekinier – obsada

Kto wystąpił w filmie Nocny uciekinier? W postać Roya wcielił się Michael Shannon, natomiast syna Altona zagrał Jaeden Lieberher. Oprócz nich w produkcji wystąpili także Adam Driver, Joel Edgerton, Kirsten Dunst oraz Scott Haze.

Nocny uciekinier – gdzie zobaczyć?

Film Nocny uciekinier wyemitowany zostanie we wtorek, 13 lipca 2021 o godzinie 21:00 w TVN 7.

Czytaj także: Wiedźmin – w jakiej kolejności czytać książki?

Film Nocny uciekinier zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD.

Nocny uciekinier – opinie

Czy warto zobaczyć film Nocny uciekinier? Film Nocny uciekinier to produkcja, która spodobała się części widzów. W związku z poruszaną tematyką, film ten niekoniecznie przypadnie do gustu wszystkim widzom.

Czytaj także: "Włoska rodzina" – co warto wiedzieć o dramacie rodzinnym z TVP?

Nocny uciekinier (Midnight Special) spodobać może się zwłaszcza fanom takich filmów jak Igrzyska Śmierci, Niezgodna czy Intruz. Z całą pewnością można także pokusić się o porównanie tej produkcji do Piątej Fali, Stranger Things lub Dawcy pamięci.

Nocny uciekinier – książka

Film Nocny uciekinier powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego na potrzeby filmu przez jego reżysera – Jeffa Nicholsa. Niestety, nie istnieje zatem książka, która bezpośrednio odnosiłaby się do fabuły tego filmu.

Zamiast tego możemy zaproponować Wam inną publikację – książkę Mroczne umysły autorstwa Alexandry Bracken. Książka opowiada o losach nastolatków w Stanach Zjednoczonych, którzy pozostają jedną z nielicznych grup społecznych pozostających przy życiu po przejściu tajemniczej, śmiertelnej epidemii. Teraz część nastolatków otrzymuje niepokojące, nadprzyrodzone moce – to właśnie ci zostają wyłapywani przez agentów i trafiają do obozów tworzonych przez rząd. Temu wszystkiemu sprzeciwia się nastolatka Ruby.

Książkę Mroczne umysły w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje