Co nowego na Netfliksie w listopadzie? Przegląd nowych seriali i filmów

Data: 2019-11-01 08:52:17 Autor: pobarski

W przedostatni miesiąc roku Netflix do swojej oferty zaczyna powoli wprowadzać już… świąteczne produkcje! To jednak nie wszystkie nowości, które zaserwuje nam serwis w tym miesiącu. Co zobaczymy w listopadzie?

Netflix

Listopad zaczynamy od dnia Wszystkich Świętych, jednak jest to też początek nowego miesiąca pełnego premier filmowych i serialowych. Tradycyjnie prezentujemy przegląd nowości tego miesiąca, zwłaszcza, produkcji oryginalnych Netfliksa.

Atypowy sezon 3 – 1 listopada

W pierwszy dzień miesiąca Netflix zaprezentuje trzeci sezon znanego już widzom serialu pt. Atypowy. Produkcja przedstawia losy dziewiętnastoletniego Sama z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Chłopak nie różni się jednak od swoich rówieśników – poszukuje akceptacji, miłości oraz niezależności. W najnowszym sezonie Sam trafia do college’u, gdzie będzie musiał rozważać nie tylko osobiste, ale również etyczno-egzystencjalne problemy związane ze swoim nastoletnim życiem.

Upalne święta – 1 listopada

Kate była dobrą matką i – jak jej się wydawało – dobrą żoną. Udało jej się przecież dobrze wychować syna, a gdy ten wyjeżdża na studia, postanawia wreszcie… zadbać o swoje małżeństwo. Postanawia zatem zaszaleć i niespodziewanie zamawia wycieczkę na safari dla siebie i swojego męża. Niespodziewanie jednak jej małżonek, zamiast spakować paszport, pakuje… swoje rzeczy!

Kobieta sama wyjeżdża do Afryki, gdzie spotykają ją nieprawdopodobne przygody. Wraz ze swoim pilotem ratuje biedne słoniątko, a następnie trafia do… sierocińca dla słoni. Nieplanowana wycieczka w dzicz nie tylko pomaga jej przetrwać, ale także – znaleźć mężczyznę, który wreszcie ją zrozumie.

Król (The King) – 1 listopada

Hal od młodości wiedział, że nie nadaje się do życia, które przypisał mu los. Urodził się bowiem… w rodzinie królewskiej, jednak jako książę i przyszły władca, zamiast uczyć się etykiety, odwrócił się od monarszego stylu życia.

Kiedy niespodziewanie umiera jego ojciec, Hal zmuszony jest zostać… głową angielskiego królestwa. Przyjmuje więc imię Henryk V i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jak się okazuje – arcytrudnej i niewiele mającej wspólnego z zabawowym książęcym życiem.

W roli głównej w produkcji występuje nagradzany i ceniony młody aktor, Timothée Chalamet. Oprócz niego na ekranach zobaczymy też Seana Harrisa, Bena Mendelsohna, Roberta Pattinsona i Lily-Rose Depp.

W śnieżną noc – 8 listopada

W śnieżną noc to adaptacja książki świątecznej napisanej wspólnie przez Johna Greena, Maureen Johnson oraz Lauren Myracle. Przedstawia ona historię nastolatków kończących przygody w liceum, którzy na skutek śnieżycy zostają uwięzieni w małym miasteczku.

Poszczególne osoby spotykają indywidualne przygody, które zmieniają ich postrzeganie na tematy związane z miłością, dorastaniem i przyjaźnią. Skradziona beczka, drużyna przystojnych koszykarzy, szalona impreza w lokalnym barze. To wszystko spotka ich w Boże Narodzenie, które naprawdę zmieni ich życie.

W śnieżną noc to świetna, ciepła młodzieżowa produkcja do zobaczenia, gdy za oknem na stałe zagości spora warstwa śniegu.

Earthquake Bird (Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi) – 15 listopada

Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi to thriller osadzony w Japonii na przełomie lat 80. i 90. Film przedstawi losy Lucy Fly, tajemniczą byłą emigrantką, która nawiązuje dość intensywną relację z lokalnym fotografem, Teijim.

Niebawem Lucy, kobieta o pokerowej twarzy, zacznie tracić kontrolę, gdy w ich związek wkracza młoda i naiwna Lily Bridges. A następnie… znika i uznana zostaje za martwą.  

Kto stoi za zaginięciem Lily? I co ukrywa Lucy?

Klaus – 15 listopada

Akademia listonoszy? Wydaje się, że to bułka z masłem. A jednak! Jesper był jednym z najgorszych uczniów akademii, trafia więc na wyspę za kołem podbiegunowym, gdzie nie tylko mieszka niewiele osób, ale na dodatek – są oni ze sobą tak skłóceni, że nie piszą do siebie w ogóle listów.

Jesper nie widzi innego wyjścia – musi złożyć wypowiedzenie. Od decyzji odwodzi go jednak nauczycielka Alva, która poznaje listonosza z dziwnym stolarzem Klausem – samotniku, mieszkającym w chatce, gdzie robi własne zabawki.

To nietypowe spotkanie sprawia, że pomiędzy mieszkańcami mroźnego Smeerensburg ponowni pojawia się magia hojności i przyjaźni.

Świąteczny rycerz (The Knight Before Christmas) – 21 listopada

W tej produkcji przedstawione zostają losy angielskiego rycerza pochodzącego ze średniowiecza. Mężczyzna przypadkiem zostaje przeniesiony do czasów współczesnych, gdzie poznaje nietypową nauczycielkę, rozczarowaną swoim życiem uczuciowym.

Niebawem pomiędzy tą dwójką – z tak różnych… epok – nawiąże się niezwykłe uczucie.

Świąteczny rycerzfot. kadr z filmu Świąteczny rycerz / Brooke Palmer (mat. prasowe Netflix)

Śmiertelni (Mortel) – 21 listopada

Sofiane, Victor i Luis są zwykłymi licealistami, których niewiele ze sobą łączy. Wszystko zmienia się, gdy odkrywają, że zostają obdarzeni niezwykłymi mocami przez ducha voodoo.

Młodzi ludzie, tak od siebie różni, będą musieli połączyć swoje siły, by pomóc w wytropieniu mordercy brata Sofiane’a. Przy okazji chłopacy odkryją, że jedynie przyjaźń może ich uratować.

Irlandczyk – 27 listopada

Na ten film czeka wielu widzów. Pod koniec listopada na ekranach pojawi się produkcja, która przedstawi historię Franka Sheerana, jednego z najgroźniejszych przestępców w powojennej Ameryce.

Film wyreżyserowany jest przez Martina Scorsese, a w rolach głównych wystąpią Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. Więcej o produkcji przeczytać możecie w naszym artykule poświęconym temu filmowi.

Święta nie na bogato (Holiday Rush) – 28 listopada

Utracić pracę bezpośrednio przed świętami? To jeden z najgorszych koszmarów. Niestety, popularny nowojorski DJ, a prywatnie – ojciec czwórki dzieci, traci posadę radiowca w znanej rozgłośni, a listy życzeń pełne drogich prezentów swoich pociech muszą trafić do kosza.

Jednak mężczyźnie sprzyja los, dzięki pomocy znajomym, ma szansę na wykup innej stacji radiowej. Pod warunkiem, że zaciśnie pasa, a jego rodzina szybko nauczy się oszczędzać.

Święta nie na bogato to film familijny, który przybliży widzom jedną z najważniejszych wartości – wspólnie spędzony z bliskimi bezcenny czas.

 Święta nie na bogatoFot. kadr z filmu Holiday Rush / Anna Kooris (mat. prasowe Netflix)

Co sądzicie o premierach listopada? Macie w planach zobaczyć którąś z produkcji?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.