"Irlandczyk" to wielki hit Netfliksa. Czy istnieje książka?

Data: 2019-10-15 07:51:28 Autor: pobarski

W listopadzie na platformie Netflix zadebiutuje film pt. Irlandczyk (The Irishman) w reżyserii Martina Scorsese. Czy istnieje książka na podstawie której powstał film opowiadający o przestępczości zorganizowanej?

IrlandczykFotot: mat. prasowe Netflix

Już niebawem na ekranach zobaczyć będziemy mogli najnowszy film w reżyserii cenionego Martina Scorsese. Nowa produkcja, Irlandczyk, będzie filmem opartym na prawdziwych wydarzeniach. Jednak czy istnieje także i książka?

Irlandczyk – opis

O czym jest film Irlandczyk? Przedstawia on powojenną Amerykę, gdzie weteran Frank Sheeran, zwany Irlandczykiem, zajmuje się zabójstwami na zlecenie. W filmie przedstawione zostaną ciemnie interesy amerykańskiej mafii i sposobu działalności ówczesnych zorganizowanych grup przestępczych. Twórcy filmu przedstawią również czytelnikom wydarzenia związane z największymi zagadkami USA, między innymi tajemniczym zaginięciem związkowca, Jimmy’ego Hoffy.

W rolach głównych pojawią się znani i cenieni aktorzy – Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci, a za reżyserię odpowiada Martina Scorsese.

Irlandczyk – kiedy premiera filmu? Gdzie zobaczyć?

Film Irlandczyk swoją premierę mieć będzie dopiero za kilka tygodni, a dokładniej – 27 listopada br. Produkcja została stworzona przez Scorsese dzięki współpracy z jedną z największych firm streamingowych, Netfliksem i to właśnie na tej platformie będzie można zobaczyć ponad dwugodzinny film z udziałem znanych aktorów.

Irlandczyk – czy jest książka?

Jak się jednak okazuje, historia Frank Sheerana nie tylko oparta jest na faktach, ale także – na książce. Przed piętnastoma laty w Stanach Zjednoczonych wydana została książka Charlesa Brandta – znanego prawnika, prokuratora, który zajmował się sprawą Sheerana.

Nie jest to lektura przyjemna. Pokazuje proces degenerowania się człowieka, zabijania w sobie wrażliwości, wypłukiwania z siebie empatii dla innych. Uczenia się obojętności wobec cierpienia, życia innych, bezrefleksyjnego wykonywania poleceń „przełożonych”. Sheeran - często nie całkiem świadomie - pokazuje, jak mafijne interesy pozostają ponad wszystkimi innymi zasadami: są ponad lojalnością, przyjaźnią, zaufaniem

– piszemy w recenzji na naszym portalu.

Oryginalne wypowiedzi byłego wojskowego zawarł w swojej książce Słyszałem, że malujesz domy..., która w tym roku w Polsce opublikowana została nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Słyszałem, że malujesz domy… to czterystustronicowy wstrząsający reportaż.

Książkę w dobrej cenie można kupić za pomocą poniższej tabeli:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Słyszałem, że malujesz domy...
Charles Brandt0
Okładka książki - Słyszałem, że malujesz domy...

"Słyszałem, że malujesz domy" - to pierwsze słowa, które wypowiedział powiązany z mafią słynny przywódca związkowy Jimmy Hoffa do Franka "Irlandczyka"...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Pokaż wszystkie recenzje