"Irlandczyk" to wielki hit Netfliksa. Czy istnieje książka?

Data: 2019-10-15 07:51:28 Autor: pobarski

W listopadzie na platformie Netflix zadebiutuje film pt. Irlandczyk (The Irishman) w reżyserii Martina Scorsese. Czy istnieje książka na podstawie której powstał film opowiadający o przestępczości zorganizowanej?

IrlandczykFotot: mat. prasowe Netflix

Już niebawem na ekranach zobaczyć będziemy mogli najnowszy film w reżyserii cenionego Martina Scorsese. Nowa produkcja, Irlandczyk, będzie filmem opartym na prawdziwych wydarzeniach. Jednak czy istnieje także i książka?

Irlandczyk – opis

O czym jest film Irlandczyk? Przedstawia on powojenną Amerykę, gdzie weteran Frank Sheeran, zwany Irlandczykiem, zajmuje się zabójstwami na zlecenie. W filmie przedstawione zostaną ciemnie interesy amerykańskiej mafii i sposobu działalności ówczesnych zorganizowanych grup przestępczych. Twórcy filmu przedstawią również czytelnikom wydarzenia związane z największymi zagadkami USA, między innymi tajemniczym zaginięciem związkowca, Jimmy’ego Hoffy.

W rolach głównych pojawią się znani i cenieni aktorzy – Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci, a za reżyserię odpowiada Martina Scorsese.

Irlandczyk – kiedy premiera filmu? Gdzie zobaczyć?

Film Irlandczyk swoją premierę mieć będzie dopiero za kilka tygodni, a dokładniej – 27 listopada br. Produkcja została stworzona przez Scorsese dzięki współpracy z jedną z największych firm streamingowych, Netfliksem i to właśnie na tej platformie będzie można zobaczyć ponad dwugodzinny film z udziałem znanych aktorów.

Irlandczyk – czy jest książka?

Jak się jednak okazuje, historia Frank Sheerana nie tylko oparta jest na faktach, ale także – na książce. Przed piętnastoma laty w Stanach Zjednoczonych wydana została książka Charlesa Brandta – znanego prawnika, prokuratora, który zajmował się sprawą Sheerana.

Nie jest to lektura przyjemna. Pokazuje proces degenerowania się człowieka, zabijania w sobie wrażliwości, wypłukiwania z siebie empatii dla innych. Uczenia się obojętności wobec cierpienia, życia innych, bezrefleksyjnego wykonywania poleceń „przełożonych”. Sheeran - często nie całkiem świadomie - pokazuje, jak mafijne interesy pozostają ponad wszystkimi innymi zasadami: są ponad lojalnością, przyjaźnią, zaufaniem

– piszemy w recenzji na naszym portalu.

Oryginalne wypowiedzi byłego wojskowego zawarł w swojej książce Słyszałem, że malujesz domy..., która w tym roku w Polsce opublikowana została nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Słyszałem, że malujesz domy… to czterystustronicowy wstrząsający reportaż.

Książkę w dobrej cenie można kupić za pomocą poniższej tabeli:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Słyszałem, że malujesz domy...
0
Okładka książki - Słyszałem, że malujesz domy...

"Słyszałem, że malujesz domy" - to pierwsze słowa, które wypowiedział powiązany z mafią słynny przywódca związkowy Jimmy Hoffa do Franka "Irlandczyka"...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje