„Osiem kobiet” — musicalowa komedia kryminalna dziś do obejrzenia na TVP Kultura

Data: 2023-04-13 13:25:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Jeden z kanałów Telewizji Publicznej, w tym wypadku TVP Kultura ma dziś, w godzinach wieczornych do zaproponowania swoim widzom bardzo ciekawą i nagrodzoną filmową opowieść, która łączy treści musicalowe z klasycznym kryminałem, ale w luźnym stylu.

Obrazek w treści „Osiem kobiet” — musicalowa komedia kryminalna dziś do obejrzenia na TVP Kultura  [jpg] 

Film nosi tytuł Osiem kobiet i jest produkcją francusko-włoską, musicalem i zarazem komedią kryminalną, której bohaterkami są właśnie kobiety. Co wiemy o tym filmie? O czym dokładnie opowiada? I o której będzie można go obejrzeć w telewizji? Sprawdzamy! 

Osiem kobiet – opis filmu

Film Osiem kobiet to francusko-włoska filmowa opowieść, której akcja rozgrywa się w pewnym domu. Po powrocie jednej z córek, Suzan, okazuje się, że pan domu leży martwy w swojej sypialni. W domu zaś znajduje się osiem kobiet, a każda w jakiś sposób związana ze zmarłym Marcelem. 

Czytaj także: Matylda – TVP zapowiada nowy serial. O czym będzie opowiadać kostiumowa produkcja?

Kiedy na każdą z nich pada cień podejrzenia o zabójstwo mężczyzny, kobiety zrobią wszystko, by oczyścić swoje imię. Być może sprawią także, że morderca zostanie uchwycony.

Osiem kobiet – obsada filmu

W filmie Osiem kobiet w rolach głównych wystąpiły Catherine Deneuve w roli Gaby, Fanny Ardant wcielającą się w siostrę zamordowanego, Isabelle Huppert jako szwagierka Marcela, Virginie Ledoyen i Ludivine Sagnier w roli córek, Danielle Darrieux w roli teściowej, Emmanuelle Béart jako pokojówka oraz Firmine Richard w roli kucharki. 

Reżyserem filmu jest znany i ceniony w świecie filmu François Ozon.

Osiem kobiet – kiedy i gdzie premiera?

Film Osiem kobiet to produkcja, która pierwszy raz zaprezentowana została w 2002, ale już dziś wieczorem zobaczyć będzie można ją w polskiej telewizji.

Czytaj także: Ślepnąc od świateł – serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka na TVN7

Produkcja zaprezentowana zostanie w czwartkowy wieczór - 13 kwietnia 2023 r. Osiem kobiet zobaczymy na TVP Kultura i TVP Kultura 2 o godz. 20:00.

Osiem kobiet – opinie o filmie

Film Osiem kobiet to produkcja filmowa, która spodoba się zwolennikom produkcji musicalowych, ale przede wszystkim miłośnikom komedii kryminalnych, z nieco pokręconą i zabawną fabułą. 

Czytaj także: Premiery Netflixa w kwietniu 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

8 kobiet ma na swoim koncie nagrody filmowe. Są to: BERLINALE - Nagroda Specjalna - Nagroda czytelników 'Berliner Morgenpost' François Ozon; Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy zespół aktorski Catherine Deneuve, Danielle Darrieux, Emmanuelle Béart, Fanny Ardant, Firmine Richard, Isabelle Huppert, Ludivine Sagnier, Virginie Ledoyen i wiele nominacji do filmowych nagród. 

Osiem kobiet – książki

Film o tytule Osiem kobiet to film, który bazuje na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka, na jakiej bazuje jej scenariusz. W zamian polecamy zatem inną lekturę. Tym razem jest to książka o tytule 9 kobiet, której autorem jest Julia Magdalena Grabsky i Paweł Mateusz Tomach.

Książkę "9 kobiet" wydawnictwa Novae Res można kupić taniej poniżej:

Tagi: komedie sensacyjne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje