Rozwiązuj ankiety i czytaj książki za darmo!

Data: 2020-01-25 20:35:17 Autor: pobarski

Darmowe e-booki najnowszych bestsellerów? Jeśli lubicie e-książki, ta oferta jest właśnie dla Was – Google wprowadza bowiem odpłatne ankiety, za które można kupić e-booki!

Obrazek w treści

Jeśli czasem czytacie książki w postaci elektronicznej, mamy dla was dobrą wiadomość. Gogle wprowadza nową usługę na terenie Polski, dzięki czemu będzie można zdobywać e-książki za darmo – jednak najpierw trzeba będzie wypełnić sporą liczbę ankiet.

Czytaj także: Od listopada zapłacimy mniej za e-booki. Zmienia się stawka VAT

Do niedawna usługa odpłatnego wypełniania ankiet dostępna była jedynie dla mieszkańców poszczególnych krajów, zwłaszcza USA, ale teraz Google postanowiło otworzyć się na Polskę. Od jakiegoś czasu w sklepie z aplikacjami Google Play na systemach Android dostępna jest działająca już także i u polskich użytkowników aplikacja Premie za ankiety Google.

Premie za ankiety Google to oficjalny program od Google, który pozwala na wypełnianie mniej więcej jednej ankiety na tydzień, która przesłana zostaje użytkownikowi przez amerykańską firmę. Po wypełnieniu ankiety – w zależności od jej złożoności – użytkownikowi przypisana zostaje konkretna wartość kwotowa.

Z reguły za ankietę otrzymuje się od kilkudziesięciu groszy wzwyż, trzeba więc wypełnić przynajmniej kilkanaście ankiet, by uzbierać kwotę potrzebną do jakichkolwiek zakupów. Na najdłuższych ankieta użytkownik ma jednak szansę zarobić nawet cztery złote.

Czytaj także: Legimi chce podbić zagraniczny rynek?

Warto wiedzieć jednak, że Google nie przekazuje ankieterom uzbieranych pieniędzy w formie gotówkowej, a za pomocą bonu na zakupy w sklepie Google Play, gdzie kupić mogą książki, muzykę, filmy czy aplikacje.

Ceny książek w Google Play na ten moment są dość wysokie, na przykład za książkę Dana Browna pt. Początek trzeba zapłacić nieco ponad 20 złotych, podobną kwotę wydać trzeba za książki Zygmunta Miłoszewskiego. Liczba e-booków w sklepie jest też ograniczona ze względu na węższą grupę współpracujących z Google Play wydawców. Mimo tego, nowa propozycja od Google'a może stanowić ciekawą alternatywę dla innych serwisów oferujących płatne rozwiązywanie ankiet. Jednocześnie warto zaznaczyć, że oferta ta skierowana jest jedynie dla tych czytelników, którzy korzystają z urządzeń mobilnych opartych na systemie Android.

Co ciekawe, w sklepie Google’a znaleźć można także… darmowe książki! W całości przeczytać można m.in. antologie należące do Uniwersum MetroEcho zgasłego świata czy W ruinie, a także Koniec drogi – opowiadanie Dmitrija Głuchowskiego oraz antologię Dragoneza.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.