Teatroteka: Porwać się na życie, zabawna komedia dziś na TVP Kultura

Data: 2022-01-11 10:07:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Teatr gości nie tylko w telewizyjnej Jedynce, ale także na kolejnym kanale w Telewizji Publicznej. Dziś bowiem na TVP Kultura, w godzinach wieczornych pokazana zostanie zabawna komedia w gwiazdorskiej polskiej obsadzie.

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Z cyklu Teatroteka, wyemitowana zostanie w paśmie wieczornym komedia w czeskim stylu, zabawna sztuka o tytule Porwać się na życie. W obsadzie polskie gwiazdy kina. Co wiemy o spektaklu? O której możemy go obejrzeć oraz gdzie? 

Teatroteka: Porwać się na życie – opis

Spektakl, który pokaże dziś Polska Telewizja - Teatroteka: Porwać się na życie to utrzymana w zabawnym, ale i lirycznym stylu komedia pełne "czeskiego humoru". Historia opowiada o absurdalnej miłości, pewnego życiowego nieudacznika, pięćdziesięcioletniego pechowca, który pewnego dnia porywa się na  wielki czyn. 

    Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 10 do 16 stycznia 2022 roku

Postanawia porwać koleżankę z pracy, w której bardzo się kocha, już od dzieciństwa, by uwolnić ją od prymitywnego i nie dającego jej szczęścia męża. zamierza z kobietą rozpocząć nowe życie. Wioząc ja do domu ciotki uświadamia sobie co zrobić, ale ukochana stara się go przekonać, że to co zrobił było słuszne i bardzo ludzkie. Niestety ich śladem podążać będzie mąż porwanej. 

Teatroteka: Porwać się na życie – obsada

W obsadzie nowej Teatroteki, znaleźli się: Agata Kulesza, znana z filmów: Jestem mordercą, Wesele, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy czy Sala samobójców. Hejter jako Karolina oraz Tomasz Sapryk jako Wojtek. Aktora możemy oglądać w takich filmowych produkcjach jak: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, Lokatorka czy serialu Netfliksa Otwórz oczy.

W pozostałych rolach: Andrzej Mastalerz jako Tadek, Iza Kuna jako Iwona oraz Andrzej Konopka jako Prokuator.  

     Czytaj również: Teatr Telewizji: Polowanie na karaluchy – aktorka i pisarz w poszukiwaniu lepszego życia

Reżyserem spektaklu jest Michał Szcześniak mający na swoim koncie sztuki teatralne: Porwać się na życie, film dokumentalny Złomowisko czy film krótkometrażowy Łódka

Teatroteka: Porwać się na życie – gdzie obejrzeć?

Premiera spektaklu Porwać na życia miała miejsce w roku 2017. Teatroteka: Porwać na życie, będzie można obejrzeć już dziś, 11 stycznia 2022 roku na kanale TVP Kultura oraz Kultura 2 i godzinie 20:05.

Teatroteka: Porwać się na życie – opinie

Podobnie jak emitowany w telewizyjnej Jedynce Teatr Telewizji, tak i Teatroteka to okazja do obcowanie ze sztukę teatralną bez wychodzenia z domu. Sztuka Porwać na życie to lekka komedia, która będzie nas bawić i pozwoli mile spędzić wieczór. 

     Czytaj również: Teatr Telewizji: Igraszki z diabłem, pełna czartów pogodna komedia

Spektakl zwyciężył w konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla Teatroteki. Ma na swoim koncie także wiele innych nagród. Są w śród nich nagroda za tekst dramatyczny reżyserię, scenografię czy muzykę.

Spektakl otrzymał także Nagrodę Dziennikarzy podczas 2. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2018 roku. Zdobył nagrodę za najlepszy konkursowy spektakl telewizyjny podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" 2018 i Wyróżnienie Jury Młodych Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru w 2019 roku.

Teatroteka: Porwać się na życie – książki

Teatroteka: Porwać się na życie to sztuka teatralna bazująca na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej powstał jej scenariusz. W zamian polecamy jednak inną pełną humoru książkę, o tytule Weź się ogarnij.

Książkę „Weź się ogarnij” (Wydawnictwo Znak) można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Syrena
Mariusz Kaszyński
Syrena
Czarcia dolina
Halina Kowalczuk
Czarcia dolina
Ostatnia nadzieja
Marzena Rogalska
Ostatnia nadzieja
Do jutra
Jeffery Deaver
Do jutra
Zagubiony, który prowadził
Aleksandra R.K. Stupera
Zagubiony, który prowadził
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Red. Dominik Czapigo, z komentarzem Marcina Białasa
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Niebieska nuta
Jan Antoni Homa
Niebieska nuta
Pokaż wszystkie recenzje