Uciekająca panna młoda - kultowa już komedia romantyczna o seryjnej narzeczonej i pewnym dziennikarzu

Data: 2023-04-09 13:30:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W świąteczną niedzielę TVP 2 ma do zaoferowania ciepłą komedię romantyczną w gwiazdorskiej obsadzie, w której kolejny raz na ekranie spotykają się Julia Roberts, która gra  uciekającą narzeczoną i Richard Gere, w roli dziennikarza, który pragnie ją poznać. 

Obrazek w treści Uciekająca panna młoda - kultowa już komedia romantyczna o seryjnej narzeczonej i pewnym dziennikarzu  [jpg] Zdjęcie: TVP VOD

Film nosi tytuł Uciekająca panna młoda i kultową już komedią romantyczną, produkcją amerykańską, która miała swoją premierę w kinach w latach 90-tych, i stała się bardzo popularne. Dziś w godzinach wieczornych można sobie ją przypomnień w TV, a może obejrzeć po raz pierwszy. Co wiemy o filmie?

Uciekająca panna młoda – opis 

O czym jest film Uciekająca panna młoda? Jest to klasyczna komedia romantyczna, której bohaterką jest młoda kobieta, Maggie Carpenter, która już wielokrotnie uciekała sprzed ołtarza. Jej historię, w pewnym barze, od byłego narzeczonego poznaje dziennikarz Ike Graham, który postanawia ją spisać. Niedługo potem artykuł o kobiecie porzucającej narzeczony tuż przed ślubem, trafia w ręce Maggie, która oburzona nieprawdą jaką napisano a gazecie, piszę list do redakcji, by sprostowała artykuł, no i zwolniła dziennikarza. 

      Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Ike jedzie zatem do jej miasteczka, gdzie Maggie po raz kolejny szykuje się do swego ślubu. Prowadząc dziennikarskie śledztwo poznaje prawdę o niej samej i tym, dlaczego ucieka. Wkrótce zakochuje się w kobiecie, zaś ona zaczyna zastanawiać co tak naprawdę chce robić w swoim życiu, i czego pragnie. 

Uciekająca panna młoda – obsada 

Kto zagrał w Uciekająca panna młoda? Film to produkcja amerykańska, w iście gwiazdorskiej obsadzie, w której znaleźli się: Julia Roberts jako Maggie Carpenter, która wiele razy ucieka z uroczystości ślubnej, i to swojej oraz Richard Gere jako dziennikarz Ike Graham, który poznaje ją i jej historię ucieczek. 

    Czytaj również: Uciekająca panna młoda, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Joan Cusack, Hector Elizondo, Rita Wilson, Paul Dooley, Christopher Meloni, Reg Rogers, Yul Vazque. Reżyserem filmu jest Garry Marshall.

Uciekająca panna młoda – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Uciekająca panna młoda będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w niedzielę, 9 kwietnia 2023 roku, na kanale TVP 2, o godzinie 20:00. Powtórka w poniedziałek, 10 kwietnia, o godzinie 11:50, na TVP 2. 

     Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Film można obejrzeć także na TVP VOD.

Uciekająca panna młoda – opinie

Film Uciekająca panna młoda to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom opowieści romantycznych, klasycznych komedii romantycznych, a także filmów w gwiazdorskiej obsadzie. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Film ma na swoim koncie dwie nominacje do nagród filmowych, a są to Złoty Popcorn - Najlepsza aktorka Julia Roberts i  KIDS CHOICE - Sterowiec - Ulubiona aktorka filmowa Julia Roberts .

Uciekająca panna młoda – książka

Film Uciekająca panna młoda to filmowa opowieść bazująca na własnym scenariuszu, nie posiadająca swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy zatem inną książkę historyczną, której tytuł brzmi Jak oddech, a autorem jest Małgorzata Warda.

Książkę "Jak oddech", wydawnictwa Prószyński i S-ka kupić można poniżej:

Tagi: komedie romantyczne, komedia, telewizja, romans,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje