Uciekający pociąg – film sensacyjny, którego pomysłodawcą jest Akira Kurosawa

Data: 2021-04-12 10:10:02 Autor: adudek

Dramatyczna opowieść w sensacyjnym stylu, film z lat 80-tych, którego pomysłodawcą był sam Akira Kurosawa, Uciekający pociąg. Taki film dziś w Telewizji Polskiej, na kanale TVP Kultura. 

Obrazek w treści

Film Uciekający pociąg to już klasyka kina sensacyjnego, film mający na swoim karku już 35 lat, nie najmłodszy, ale zdecydowanie godny polecenia. Co o nim wiemy?

Uciekający pociąg – opis filmu

Akcja filmu Uciekający pociąg rozgrywa się na Alasce. Pewnego dnia dwaj więźniowie zakładu karnego o zaostrzonym rygorze, Manny i Buck, postawiają uciec. Ten wyczyn się im udaje, chronią się w wagonie pociągu stojącego na bocznicy, który wkrótce rusza.

Oboje mają nadzieję, że udało się im uciec, ale okazuje się, że maszynista pociągu umiera, a maszyna nabiera rozpędu. Teraz zadaniem uciekinierów jest dostanie się do lokomotywy. Pomaga im pracownica kolei, młoda kobieta imieniem Sara.

Czytaj również: Kobieta w oknie – już jest zwiastun adaptacji powieści A.J. Finna!

Mężczyźni jeszcze nie wiedzą, że władze postanowiły wykoleić pociąg, a ich śladem podąża psychopatyczny więzienny strażnik. 

Uciekający pociąg – obsada

Amerykańska produkcja to film już wiekowy, choć w znanej aktorskiej obsadzie. W obsadzie: Eric Roberts, znany z ról w Mrocznym Rycerzu, filmach Niezniszczalni, Najlepsi z najlepszych oraz Jon Voight, aktor w filmach: Skarb narodów: Księga tajemnic, Mission Impossible, Wróg publiczny.

W pozostałych rolach:  Rebecca De Mornay, Kyle T. Heffner, John P. Ryan, T.K. Carter, Kenneth McMillan oraz Stacey Pickren.

Czytaj również: Eskorta – dramat/western w gwiazdorskiej obsadzie dziś na TVP Kultura

Reżyserem filmu jest Andriej Konczałowski, twórca filmów: Syberiada, Dom wariatów czy Odyseja. 

Uciekający pociąg – gdzie obejrzeć?

Film Uciekający pociąg będzie można obejrzeć w poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:00 na kanale TVP Kultura.

Powtórka filmy w środę, 14 kwietnia 2021 roku na kanale TVP Kultura o godzinie 2:45. 

Uciekający pociąg – opinie o filmie

Opisywany film może przypaść do gustu fanom dramatycznych sensacyjnych produkcji. Nie zawiodą się także fani kina akcji i thrillera, bowiem dzieło potrafi trzymać w napięciu. 

Czytaj również: Uciekający pociąg, informacje o filmie - opis

Produkcja dostała także kilka nagród, między inny Złote Globy - Złoty Glob - Najlepszy aktor w dramacie Jon Voight, a także kilka nominacji, także do Oskarów, aż w trzech kategoriach. 

Uciekający pociąg – książki

Film Uciekający pociąg to produkcja stworzona na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej scenariusz filmu bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki/komiksu o tytule Prosta sprawa autorstwa Wojciecha Chmielarza.

Książkę „Prosta sprawa” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje