Mroczny rycerz. Batman, którego trzeba zobaczyć

Data: 2020-06-21 16:43:43 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Mroczny rycerz Christophera Nolata, twórcy Incepcji czy filmu Tenet to wbijające w fotel kino superbohaterskie z gwiazdorską obsadą. O czym opowiada film? Czy istnieje książka, na podstawie której powstał?

Obrazek w treści Mroczny rycerz. Batman, którego trzeba zobaczyć [jpg]

Film Mroczny rycerz powstał w 2008 roku, wyreżyserował go Christopher Nolan, który zasłynął między innymi dzięki filmowi Interstellar czy Dunkierka. Gwiazda Nolana, mimo upływu lat, nie przygasa, a jego filmy o Batmanie do dzisiaj cenione są zarówno przez fanów komiksów, jak i kinomanów. Tak jest również w przypadku Mrocznego rycerza

Mroczny rycerz. O czym jest film?

Wydaje się, że policja Gotham, kierowana przez porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) wspierana przez Batmana (Christian Bale), a także prokuratora okręgowego Harveya Denta rozbije do cna przestępczość w tym mieście. Zmierzyli się z licznymi kryminalistami, wytoczyli proces mafii. Niestety, pojawił się nowy superzłoczyńca.

Czytaj także: Anna - kolejna filmowa produkcja Luca Bessona 

Geniusz zbrodni, Joker (genialny Heath Ledger) oczekuje pojedynku z Batmanem. Grozi, że jeśli ten nie ujawni, kim jest, codziennie będą miały miejsce kolejne zabójstwa. Jak poradzi sobie Batman z tym problemem.

Mroczny rycerz – obsada

W filmie Mroczny rycerz w rolę tytułową wciela się Christian Bale, znany z filmu Wrogowie publiczni, a także Batman: Początek a towarzyszą mu Heath Ledger w jednej z najbardziej efektownych swych ról, Gary Oldman, Maggie Gyllenhall, Michael Caine i Aaron Eckhart.

Mroczny rycerz – recenzja. Czy warto zobaczyć film Christophera Nolana?

Bez wątpienia - warto. To nie tylko znakomite kino superbohaterskie, jak i po prostu doskonały film. Znakomita obsada, intrygująca sprawa kryminalna, sprawność realizacyjna, niegłupi scenariusz – to wszystko potężne atuty produkcji. Sceny akcji i efekty specjalne wbijają w fotel.

Czytaj także: Bezpieczna przystań – Czy dramatyczna przeszłość zniszczy nowe uczucie?

Nolan znalazł klucz do postaci Batmana i poświęcił mu jeden z najlepszych filmów z karierze. A dla Heatha Ledgera była to jedna z najlepszych ról w karierze.  

Mroczny rycerz – gdzie obejrzeć?

Mrocznego rycerza zobaczyć będzie można już w najbliższą niedzielę. Produkcja w reżyserii Christophera Nolana trafi na antenę TVN 21 maja 2023 r. o godz. 22:05. Z kolei tydzień później, 27 maja 2023 r. o 22:55 film zobaczymy na TVN 7. 

Mroczny rycerz – czy istnieje książka?

Filmy o Batmanie inspirowane były serią popularnych komiksów. My dziś szczególnie chcemy polecić Wam album Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata, zrealizowany przez Briana Azzarello. To historia Batmana tuż przed jego przejściem na emeryturę, mocno nietypowa i odbiegająca od tego, co kojarzy nam się z komiksami superbohaterskimi czy kinem.

Komiks Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

  

Tagi: filmy w tv, filmy science fiction, filmy przygodowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mistrzowie Komiksu. Powrót Mrocznego Rycerza Ostatnia krucjata (prequel, 2016)
Brian Azzarello0
Okładka książki - Mistrzowie Komiksu. Powrót Mrocznego Rycerza  Ostatnia krucjata (prequel, 2016)

Brianem Azzarello i rysownikiem Johnem Romitą Juniorem powracają do ponurego Gotham City. Tym razem poznamy wydarzenia związane z ostatnią przygodą Batmana...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje