Wrogowie publiczni. Polowanie na gangstera

Data: 2020-06-16 17:05:58 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News - Wrogowie publiczni. Polowanie na gangstera

Wrogowie publiczni to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia pojedynku agentów FBI i najsłynniejszych amerykańskich gangsterów. Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmie?

Wrogowie publiczni to mający premierę w 2009 roku popularny film sensacyjny, odtwarzający prawdziwe wydarzenia. Co warto wiedzieć o tym filmie przed jego zobaczeniem?

Wrogowie publiczni – opis

O czym jest film Wrogowie publiczni? Powracamy w nim do lat trzydziestych XX wieku, do czasów Wielkiego Kryzysu. Wówczas w Stanach Zjednoczonych rodziła się FBI. 

Czytaj także: The Crown – wszystkie informacje o serialu

I właśnie jednego z pierwszych członków agencji śledzimy od pierwszych chwil filmu. Oto Melvin Purvis (w tej roli Christian Bale) ma zająć się ściganiem kryminalistów, którzy zyskali sobie uznanie ówczesnego amerykańskiego społeczeństwa – Johna Dillingera (Johnny Depp), Baby'ego Face'a Nelsona (Stephen Graham) i Pretty'ego Boya Floyda (Channing Tatum). Amerykanie podziwiali ich, doceniając fakt, że rabowali oni gangi, które powszechnie obwiniano za wywołanie wielkiego kryzysu. 

Wrogowie publiczni – obsada

Kto wystąpił w filmie Wrogowie publiczni? W rolach głównych wystąpili popularni amerykańscy aktorzy – znany z roli Batmana w filmie Batman. Początek Christian Bale, a także Johnny Depp, niezapomniany w ekranizacji Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla, Channing Tatum, Stephen Graham i Billy Crudup jako J. Edgar Hoover, przewodzący FBI.

Wrogowie publiczni – gdzie zobaczyć?

Film Wrogowie publiczni na ekrany telewizyjne powraca od czasu go czasu. Będzie go można zobaczyć we wtorek, 16 czerwca, o godzinie 21:00 na antenie telewizji TVN.

Czytaj także: Cena wolności - odcinek 7 i 8

Oprócz tego film dostępny jest także w ofercie serwisów VOD, więc produkcję zobaczyć można także w Internecie.

Wrogowie pubiczni – recenzje

Czy warto zobaczyć film Wrogowie publiczni? Recenzenci doceniają znakomitą grę aktorską i sprawność realizacyjną, zarazem zaznaczając jednak, że to film chłodny, który raczej opisuje pewną historię niż pozwala się w nią w pełni zaangażować. Fabuła jest jednak naprawdę interesująca – tym bardziej, że oparto ją na prawdziwych wydarzeniach.

Wrogowie publiczni – książka

Film Wrogowie publiczni to produkcja oparta na scenariuszu, który powstał na podstawie książki Bryana Burrougha Wrogowie publiczni. Uznano ją za kompleksowy obraz amerykańskiej przestępczości zorganizowanej w latach 30. XX wieku, fascynującą historię wielkich gangsterów i początków FBI, a także niekonwencjonalnych, czesto kontrowersyjnych metod stosowanych przez J. Edgara Hoovera. Publikację znajdziecie w wielu bibliotekach. Pośród publikacji, które można kupić w księgarniach, polecamy Wam szczególnie książkę Los Angeles. Single, gangi i zieloni piraci, ukazującą codzienność Los Angeles – miasta pod każdym względem niezwykłego i nie tak idealnego, jak wyobrażamy sobie na podstawie amerykańskiego kina

Książkę Los Angeles. Single, gangi i zieloni piraci kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wrogowie publiczni
Bryan Burrough1
Okładka książki - Wrogowie publiczni

Pierwsza wyczerpująca opowieść o wojnie FBI z przestępczością w Ameryce, trwającej od 1933 do 1936 roku, o czasach powstania i upadku sześciu głównych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje