Paranoja. Mocny film sensacyjny o szpiegostwie korporacyjnym

Data: 2020-05-24 16:03:53 Autor: Piotr Piekarski

Paranoja to oparty na powieści Josepha Findera thriller opisujący kulisy walki między wielkimi korporacjami. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Paranoja powstała w 2013 roku i opisuje historię młodego człowieka, który został zmuszony do prowadzenia szpiegostwa korporacyjnego.

Paranoja – opis

O czym jest film Paranoja? Obraz w reżyserii Roberta Luketica opowiada o młodym człowieku, Adamie Cassidym, który został wyrzucony z pracy przez szefa wielkiej korporacji, Nicholasa Wyatta. By się zemścić, postanawia skorzystać z pieniędzy firmy, by zorganizować wielką popijawę.

Czytaj także: Serial Osiecka w telewizji już jesienią. Co warto wiedzieć o produkcji?

Niestety, sprawa wychodzi na jaw i były szef stawia mu ultimatum. Albo sprawa trafi do sądu, albo Adam zatrudni się u konkurencji i będzie szpiegował na rzecz dawnego pracodawcy. Młody człowiek nie wie, że w ten sposób trafia w środek brutalnej wojny pomiędzy wielkimi korporacjami, które nie cofną się przed niczym, by wyjść na prowadzenie w nieustającym wyścigu.  

Paranoja – obsada

W filmie Paranoja szefów ścierających się korporacji zagrali dwaj prawdziwi weterani kina: Gary Oldman i Harrison Ford. Główne role zagrali znana z Aquamana Amber Hard, Liam Hemstworth, którego mogliśmy niedawno zobaczyć w telewizji w filmie Empire State. Ryzykowna gra, zaś zdobył on największą sławę dzięki ekranizacji filmom z serii Igrzyska śmierci, a także Lucas Till.

Paranoja – gdzie zobaczyć

Film Paranoja zobaczycie w telewizji w piątek, 16 października 2020 r. o godzinie 21:25 na TVP1.

Paranoja – czy warto zobaczyć

Jakie opinie zebrał film Paranoja? Niestety, nie zachwycił on krytyków, którzy uznali, że to typowy, sztampowy film sensacyjny, oparty na jasnym schemacie. Młodzi są tu idealistami, starzy – demonicznymi właścicielami korporacji. Ale już sama obsada oraz sprawność realizacyjna sprawia, że film ogląda się bez zgrzytania zębami.

Czytaj także: Serial Stulecie Winnych. Co się wydarzy w ostatnim odcinku drugiego sezonu?

Paranoja – książka

Scenariusz filmu Paranoja powstał na podstawie powieści Paranoja, której autorem jest Joseph Finder i dość dobrze oddaje jej treść czy charakter. Powieść zbiera dobre oceny wśród czytelników, warto więc poszukać jej w bibliotekach. W księgarniach jej, niestety, nie kupimy. 

Możemy za to sięgnąć po inną powieść Josepha Findera Zamianę. Pisarz jest bardzo sprawnym rzemieślnikiem, więc można być pewnym, że przyniesie podobne emocje.

Książkę Zamiana kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Paranoja
Joseph Finder1
Okładka książki - Paranoja

Adam zostaje przyłapany na manipulowaniu w systemie korporacji i oskarżony o szpiegostwo. Zamiast do więzienia zgadza się na rolę szpiega w innej firmie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Zyg-zyg marchewka
Katarzyna Ryrych
Zyg-zyg marchewka
Milcząca żona
Karin Slaughter
Milcząca żona
Elf i pierwsza gwiazdka
Marcin Pałasz
Elf i pierwsza gwiazdka
Pokaż wszystkie recenzje