Będzie kolejny film z serii "Igrzyska Śmierci"! Reżyserem Francis Lawrence!

Data: 2020-04-21 20:17:54 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Igrzysk Śmierci – jak poinformowało EW!, już niebawem ruszą prace nad kolejnym filmem z serii – opartym na nadchodzącej książce Suzanne Collins Ballada Ptaków i Węży.

Obrazek w treści Będzie kolejny film z serii "Igrzyska Śmierci"! Reżyserem Francis Lawrence! [jpg]Fot. mat. prasowe Forum Film Poland

Chociaż od premiery ostatniego filmu z serii Igrzyska Śmierci minęło już pięć lat, to historia Katniss Everdeen nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych młodzieżowych historii ostatnich lat. Już niebawem fani serii będą mieli okazję zobaczyć kolejną część filmowego cyklu.

Nowy film z uniwersum Igrzysk Śmierci – o czym będzie?

Nowy film oparty będzie na jeszcze niewydanej książce Suzanne Collins, której premiera planowana jest na maj tego roku. W Polsce książka Ballada Ptaków i Węży opublikowana ma zostać już w czerwcu nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.

Czytaj także: Nowe „Igrzyska Śmierci” w Polsce już w czerwcu! Znamy datę premiery polskiego wydania

Nowa film będzie prequelem tego, co zaprezentowane zostało w pierwszych Igrzyskach Śmierci. Nowa historia opowie losy… prezydenta Snowa z czasów, kiedy zamiast przywódcą Panem, był studentem!

Coriolanus Snow ma dopiero 18 lat i bierze udział w projekcie, w ramach którego staje się mentorem w ramach 10. Głodowych Igrzysk.

Od tego, jak poprowadzi swojego trybuta, uczestnika pochodzącego z 12. Dystryktu, zależy jego dalsza kariera. Wygrana w igrzyskach jest bowiem przepustką do lepszego życia nie tylko dla uczestnika Igrzysk, ale samego Snowa. Czy pochodzący z najgorszej części kraju trybut ma szansę na zwycięstwo na arenie? I czy Snow od zawsze był bezwzględny i cyniczny?

Igrzyska Śmierci nowy film – kto wystąpi?

O tym, kto wystąpi w nowej produkcji, jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że w projekt zaangażowany zostanie Francis Lawrence – reżyser  kolejnych części filmowej serii: W pierścieniu ognia, Kosogłosa cz. 1 i Kosogłosa cz. 2.

Czytaj także: Znamy tytuł i opis nowej książki Suzanne Collins! Ruszyła też przedsprzedaż prequela

W projekt ponownie ma zostać zaangażowana także autorka książek, Suzanne Collins, która pomoże w zaadaptowaniu swojej powieści do scenariusza tworzonego przez Michaela Arndta. Sama autorka została także producentem wykonawczym nowego filmu.

Igrzyska Śmierci nowy film – kiedy?

Na ten moment prace nad filmem jeszcze nie ruszyły, trudno też przewidzieć, kiedy studio Lionsgate oficjalnie zaplanuje premierę nowej produkcji. Można przypuszczać jednak, że nastąpi to nie prędzej niż w 2022 roku.

„Lionsgate zawsze był kinowym domem Igrzysk Śmierci i cieszę się, że wróciłam do nich z nową książką” - powiedziała w swoim oświadczeniu Suzanne Collins. Autorka dodała również, że cieszy się, iż wraz ze znanymi już z poprzednich filmów filmowcami ponownie stworzy dobrą adaptację.

„Z wielką przyjemnością ponownie spotykam się z Niną, Francisem i Michaelem, aby przenieść powieść na ekran (…). Z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi i wszystkimi ludźmi w Lionsgate, by wypuścić Balladę Ptaków i Węży do kin na całym świecie” - powiedziała autorka.

Ballada Ptaków i Węży – książka

Ballada Ptaków i Węży, na podstawie której powstanie nowy film, w Polsce ukaże się już 15 czerwca bieżącego roku. Już teraz książkę dodać można do swojej biblioteczki w serwisie Granice.pl, a także przeczytać pierwsze fragmenty powieści, które dostępne są na łamach naszego serwisu.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballada Ptaków i Węży
Suzanne Collins1
Okładka książki - Ballada Ptaków i Węży

  AMBICJA GO NAPĘDZA.RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ. Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje