Prezydent Snow głównym bohaterem nowych „Igrzysk Śmierci”! Pojawił się pierwszy fragment prequela!

Data: 2020-01-21 20:34:55 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Igrzyska Śmierci przed laty cieszyły się niesamowitą popularnością. Dystopia stworzona przez Suzanne Collins została zekranizowana, a sama pisarka zyskała czytelników na całym świecie. Teraz powraca z nową książką – wiemy już, kogo będzie dotyczyła.

Prezydent Snowfot. mat. prasowe Forum Film / Murray Close

Parę miesięcy temu pisaliśmy Wam o tym, że Suzanne Collins pracuje nad kolejną książką, która dotyczyłaby serii Igrzyska Śmierci – popularnej trylogii przedstawiającej przygody bohaterów w dystopicznym Panem. Teraz wiemy już, czego będzie dotyczyła nowa publikacja.

W nowej książce pt. The Ballad Of Songbirds And Snakes (w wolnym przekładzie: Pieśń Ptaków i Węży) Suzanne Collins opowie losy mieszkańców na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu właściwej trylogii z udziałem Katniss Everdeen. Teraz dzięki Entertainment Weekly wiadomo, kto będzie głównym bohaterem w prequelu.

Coriolanus Snow najważniejszą postacią nowej części

Jak się okazuje, głównym bohaterem nowej książki będzie antagonista z poprzednich trzech książek – prezydent Coriolanus Snow. Do tej pory przedstawiany wyłącznie w złym świetle Snow ma szansę powrotu w wielkim stylu.

Snow w nowej części Igrzysk Śmierci przedstawiony zostaje jako uczeń, miły nastolatek, który pełen jest marzeń i ambicji. Chociaż pochodzi z wysoko postawionej rodziny, nic nie wskazuje na to, kim stanie się w przeszłości – bezwzględnym prezydentem i zabójcą. Zamiast tego jest przyjaznym i uroczym młodym mężczyzną.

Do tej pory informacje o prezydencie Panem były dość skromne. Dzięki nowej książce czytelnicy i fani serii mają szansę na bliższe poznanie jednej z najważniejszych postaci cyklu Collins.

Opis i wszystkie informacje przeczytać można w naszym poprzednim materiale.

Fragment powieści Pieśń Ptaków i Węży

EW w swoich materiał ekskluzywnych udostępniło także fragment powieści w języku angielskim. W materiale przedstawiono losy młodego Snowa w szkole, gdzie dzięki wysokiej pozycji swojego nazwiska bierze udział w projekcie mentorskim Głodowych Igrzysk, które przygotowuje. Wygrana w konkursie zapewnić mu ma naukę na prestiżowej uczelni.

Twórcy Głodowych Igrzysk rozlosowują wśród uczniów trybutów, którzy muszą przygotować przypisanych sobie uczestników do walki na arenie. Dla młodego Snowa jest to szansa na lepsze, wspanialsze życie, dlatego niezwykle stara się, by jego wkład w rozwój Głodowych Igrzysk został zauważony.

Niestety, jako ostatni otrzymuje możliwość losowania własnego trybuta w ramach swojego projektu mentorskiego. Przyszłemu prezydentowi przypisana zostaje więc dziewczyna pochodząca z… Dystryktu 12.

Cały fragment przeczytać można po polsku w naszym najnowszym artykule.

Pieśń Ptaków i Węży – kiedy premiera

Swoją premierę książka ma mieć jeszcze tego roku. Amerykańskie wydawnictwo zaplanowało premierę tytułu na maj 2020 roku.

Wiemy, że polskim wydaniem powieści zajmie się Wydawnictwo Media Rodzina, odpowiedzialne także za poprzednie książki z serii. Jak potwierdziło Wydawnictwo Media Rodzina, książka w Polsce ukaże się w czerwcu 2020 roku.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballada Ptaków i Węży
Suzanne Collins1
Okładka książki - Ballada Ptaków i Węży

  AMBICJA GO NAPĘDZA.RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ. Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje