Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

Data: 2019-06-17 16:44:56 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

Kojarzycie dystopiczną opowieść o państwie Panem i historię Katniss Everdeen - dziewczyny, która igrała z ogniem? Wiele lat po publikacji ostatniej części trylogii autorstwa Suzanne Collins możemy liczyć na kolejną książkę z serii!

Igrzyska Śmierci to bestsellerowa powieść przedstawiająca dystopiczne Panem, kraj na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych, który zarządzany jest przez apodyktycznego Prezydenta Snowa. Co roku na terenie kraju organizowane są Głodowe Igrzyska - w celu przypomnienia mieszkańcom, co czeka ich, gdy przeciwstawią się dyktatorskiej władzy.

Wkrótce na arenę trafia Katniss Everdeen - młoda dziewczyna, która dla swojej rodziny wywalczyć musi... życie. Bowiem zwycięzca igrzysk jest tylko jeden, jest też jedyną żywą osobą, która kończy śmiertelną grę.

Igrzyska Śmierci to pierwszy tom trylogii o Katniss, kolejne to W pierścieniu ognia oraz Kosogłos. W 2012 roku na ekranach kin pojawił się film na podstawie powieści, dzięki czemu książka stała się międzynarodowym bestsellerem. W kolejnych latach widzowie znów mogli spotkać na wielkich ekranach Katniss - w ekranizacjach kolejnych części. W rolach głównych wystąpili wówczas Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson czy Elizabeth Banks.

Teraz wiemy już, że po kilkunastu latach od premiery pierwszej książkowej części z serii, pojawi się kolejna książka. Suzanne Collins po wielu latach zdecydowała się przygotować prequel powieści, przedstawiający losy Panem, poprzedzające wydarzenia z pierwszego tomu o 64 lata.

O fabule w mediach opowiedziała sama autorka - Suzanne Collins. Jednak przedstawicielka wydawnictwa Scholastic nie potwierdza rewelacji dotyczących tej historii. Przyznaje jednak, że jest w kontakcie z autorką i planowane jest wydanie kolejnej książki z serii. 

Według obecnych zapowiedzi, w Stanach Zjednoczonych czytelnicy będą mogli nabyć nową historię Collins już w maju 2020 roku. Na ten moment nie wiemy jednak, czy publikacją w Polsce - podobnie jak przy poprzednich tomach - zajmie się Wydawnictwo Media Rodzina. Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy już do wydawcy. 

Jak dowiadujemy się z materiału US News, dalszą współpraca z autorką zainteresowane jest także studio filmowe Lionsgate, które odpowiedzialne było za produkcję i dystrybucję poprzednich filmów z serii Igrzyska Śmierci.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach nie pojawiało się zbyt wiele informacji dotyczących ewentualnej kontynuacji. W ubiegłym roku wydano specjalną, jubileuszową edycję trylogii w białych okładkach z dodatkowymi wywiadami z autorką.

Co sądzicie o powrocie Igrzysk Śmierci? Znacie tę historię?

Fot. materiały prasowe Forum Film Poland

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci
Suzanne Collins73
Okładka książki - Igrzyska śmierci

To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje