Kosog這s

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011-11-11

Ocena: 4.9 (153 g這s闚)

Katniss Everdeen wraz z matk i siostr mieszka w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, kt鏎y wbrew k豉mliwej propagandzie Kapitolu przetrwa, a co wi璚ej, szykuje si do rozprawy z dyktatorsk w豉dz. Katniss mimo pocz徠kowej niech璚i, wyko鎍zona psychicznie i fizycznie ci篹kimi prze篡ciami na arenie, zgadza si zosta Kosog這sem – symbolem oporu przeciw kapitoli雟kiemu tyranowi.

Kup ksi捫k Kosog這s

Zobacz tak瞠

Avatar u篡tkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014, Przeczytane,
Wojna z Kapitolem   Kosog這s to ostatnia cz窷 trylogii Suzanne Collins, w której opisana jest otwarta walka rebeliantów pa雟twa Panem z Kapitolem.   Tworzenie recenzji ostatniej cz窷ci cyklu jest arcytrudne, unikni璚ie spoilerów w豉軼iwie w takim przypadku nie jest mo磧iwe. Z racji tego, osoby, które nie czyta造 poprzednich cz窷ci trylogii Collins (a maj taki zamiar), powinny najpierw si z nimi zapozna, a dopiero potem si璕n望 po ten tekst. Akcja powie軼i rozgrywa si w Panem - okrutnym i nieprzyjaznym miejscu, które powsta這 na ruinach Ameryki Pó軟ocnej. Na samym 鈔odku znajduje si Kapitol, który otacza 12 dystryktów. Ich mieszka鎍y s zmuszani do sk豉dania krwawej daniny. Do niedawna odbywa造 si tam G這dowe Igrzyska, podczas których 12 ch這pców i 12 dziewcz徠 w wieku 12-18 lat stawa這 do walki na 鄉ier i 篡cie. Mog豉 wygra tylko jedna osoba, reszta gin窸a z r彗 pozosta造ch uczestników. Rozgrywki transmitowane by造 przez telewizj ku uciesze w豉dzy i bogaczy. Jednak mieszka鎍y Panem mieli do嗆 takiego 篡cia i postanowili powsta przeciwko w豉dzy... Gówn bohaterk trylogii jest Katniss Everdeen, dziewczyna z dawnego Dwunastego Dystryktu, która mia豉 odwag postawi si Kapitolowi. Cudem ocalona z areny, obecnie mieszka z mam i siostr w legendarnej Trzynastce, podziemnym dystrykcie, który chce obali w豉dz ...

Opinie o ksi捫ce - Kosog這s

Avatar u篡tkownika - Cerro
Cerro
Przeczytane:2015-04-07, Przeczyta貫m,
Igrzyska 鄉ierci to seria, która niespecjalnie mnie uwiod豉. Po niez造m pierwszym tomie, W pier軼ieniu ognia bardzo zniech璚a這 do lektury trylogii. Min窸o sporo czasu nim zdecydowa豉m si wreszcie si璕n望 poKosog這sa i - o dziwo - nie 瘸逝j. Najwi瘯sz wad poprzednich cz窷ci by豉 s豉ba konstrukcja gównej bohaterki, która w po陰czeniu z narracj pierwszoosobow i banalnym j瞛ykiem, czyni豉 lektur niezno郾. W Kosog這sie ten b陰d zosta poprawiony. Katniss nareszcie daje si lubi i jest prowadzona konsekwentnie. Zmieni豉 si w to, czym powinna by od pocz徠ku trylogii - tward dziewczyn, 鈍iadom swoich wad i zalet. Szkoda, 瞠 ca豉 reszta postaci stanowi dla poczyna gównej bohaterki przede wszystkim t這. Owszem, s takie, które mo積a polubi, a czytelnika z pewno軼i zaboli utrata niektórych. Kosog這s jest bowiem bardzo krwawy. Collins przesta豉 oszcz璠za postaci. Nigdy nie 瘸這wa豉 im bólu i ran, teraz targn窸a si tak瞠 na 篡cia oraz, co najwa積iejsze - emocje. Z sukcesem. Na szczególn uwag zas逝guje dobór antagonistów. Katniss walczy z prezydentem Snowem i to on jest jej gównym wrogiem. Szybko okazuje si, 瞠 w 鈍iecie wojny i polityki nie ma czerni ani bieli. Tutaj ka盥y gra tylko dla siebie. I dla ka盥ej ze stron bohaterski Kosog這s jest tylko pionkiem, którym mo積a si pos逝篡 ...
Avatar u篡tkownika - lewoszm
lewoszm
Przeczytane:2017-01-19, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Przeczytam 100 ksi捫ek w 2017,
Kolejna cz窷 Igrzysk 妃ierci. Katniss mieszka razem z rodzin i przyjaci馧mi w dystrykcie trzynastnym, kt鏎y wbrew temu co rozpowiada Kapitol przetrwa i w dodatku szykuje si do powstania przeciwko Kapitolowi. Katniss z pocz徠ku nie jest zadowolona z postawy mieszka鎍闚, z tego, 瞠 tyle czasu ukrywali swoje istnienie i nie pomagali innym dystryktom, aczkolwiek z biegiem czasu decyduje si zosta Kosog這sem, czyli symbolem walki przeciwko tyranowi i pom鏂 w realizacji celu dystryktu trzynastego. Je瞠li podoba豉 si Wam cz窷 pierwsza i druga to z pewno軼i si璕niecie po kolejn, aby dowiedzie si jak to wszystko si zako鎍zy. Moim zdaniem ca趾iem ciekawa ksi捫ka, przyjemnie si czyta, bo jest napisana 豉twym j瞛ykiem. Pokazuje nam, 瞠 warto by dobrym cz這wiekiem z zasadami, gdy mimo wielu potkni耩 na ko鎍u i tak dobro wygrywa ze z貫m.
Avatar u篡tkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014, POSIADAM,
Ksi捫ka 鈍ietna, idealnie ukazuje ludzk brutalno嗆, wzruszaj帷a i zaskakuj帷a. Troch nie podoba這 mi si samo zako鎍zenie i brakuje mi paru nieopisanych rzeczy. Prze to, 瞠 ksi捫ka pisana jest w pierwszej osobie akcja na ko鎍u troch za szybko si dzia豉. Nie chc jednak za wiele zdradzi. Naprawd szkoda, 瞠 to ju koniec. G這dowych igrzysk b璠zie mi brakowa這 i nie raz na pewno jeszcze wr鏂 do ca貫j serii.
Avatar u篡tkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-07-23, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2016,
W trzeciej cz窷ci trylogii rozp皻uje si rebelia, kt鏎ej twarz jest Katniss Everdeen a symbolem kosog這s. Jak potocz si dalej losy dziewczyny igraj帷ej z ogniem? Za wszelk cen chce zabi prezydenta Snowa. Pytanie tylko czy to rzeczywi軼ie zmieni sytuacj w pa雟twie Panem i czy zapanuje ut瘰kniony pok鎩. Na ulicach dystrykt闚 ginie coraz wi璚ej ludzi a sytuacja kosog這sa jest coraz bardziej zagmatwana.
Ostatnia cz窷 niesamowitej trylogii opowiada o ostatecznej walce z Kapitolem. Katniss sta豉 si Kosog這sem, twarz buntu. Robi to niech皻nie, ale wie, 瞠 bez tego dystrykty nigdy nie wyzwol si spod w豉dzy Kapitolu. No w豉郾ie, dystrykty. Do陰czaj do powstania, na czele kt鏎ego stoi... s造nny Dystrykt 13. Ten, kt鏎y zosta rzekomo zbombardowany i zmieciony z powierzchni ziemi. Mo瞠 i z powierzchni, ale nadal istnia w podziemiach! Katniss musi te wybra mi璠zy dwoma najwa積iejszymi m篹czyznami jej 篡cia... "Kosog這s" to spektakularne zwie鎍zenie trylogii, z niezwyk造mi zwrotami akcji i nieprzewidywalnym zako鎍zeniem. Ale opr鏂z trzymaj帷 w napi璚iu powie軼i jest te ksi捫k, kt鏎a pozostawia bardzo wa積e przes豉nie.
Avatar u篡tkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki- konkurs, Mam,
Zako鎍zenie, jakiego bym si nie spodziewa豉. Ksi捫ka zaskoczy豉 mnie biegiem akcji jeszcze bardziej ni jej dwie poprzedniczki. Wci庵a a do ostatniej strony... Do ostatniego zdania. Koniec ze szcz窷liwymi zako鎍zeniami, zako鎍zenie tej ksi捫ki jest po prostu prawdziwe i chwytaj帷e czytelnika. D逝go po sko鎍zeniu ksi捫ki nie mog豉m i niej zapomnie, co bardzo sobie ceni w ksi捫kach. Ca豉 trylogia tak mi si podoba豉, 瞠 przeczyta豉m j w 3 dni.
Avatar u篡tkownika - katniss090
katniss090
Przeczytane:2016-01-04, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Wyzwanie-fantastyka 2016,
安iat nadal p這nie. Nie ma ju G這dowych Igrzysk, za to wojna z Kapitolem z nawi您k rekompensuje ludziom ich dzia豉nia w d捫eniu do wolno軼i. Czym jest jednak 闚 wolno嗆? No w豉郾ie, ca豉 trylogia jest idealnym obrazem tego, 瞠 nie ma ,, dobrej wojny" i 瞠 zawsze znajd si niewinne ofiary krwawych zdarze. A czasem nawet z mi這軼i pozostaje tylko tl帷y si p這mie. Czy Katniss odnajdzie spok鎩? Czy Peeta I Gale nie s tylko biernymi narz璠ziami, pionkami w r瘯ach Kapitolu? Najwi瘯sze l瘯i ludzko軼i spe軟iaj si w przepe軟iaj帷ej b鏊em, a zarazem cudownej ostatniej cz窷ci kultowej trylogii.
Avatar u篡tkownika - domka010
domka010
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Trzyma poziom poprzednich tom闚. Wci庵a i sk豉nia do refleksji. Sprawila, 瞠 czesto do niej wracam myslami i upodabniam sie w nich do bohaterow.
Avatar u篡tkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 5, Przeczyta貫m,
FINA IGRZYSK „Igrzyska 鄉ierci” s z czytelnikami ju siedem lat, ich ostatni tom ukaza si r闚no pi耩 lat temu, ale teraz, za spraw drugiej cz窷ci jego filmowej adaptacji, Media Rodzina wznawia „Kosog這sa” w nowej oprawie. I dobrze si dzieje, bo dzi瘯i temu mamy zn闚 鈍ietn okazj pozna naprawd udan trylogi, kt鏎a sta豉 si 鈍iatowym fenomenem. Dystrykt Dwunasty, rodzinne strony Katniss Everdeen, zosta zniszczony. Zgin瘭i niemal wszyscy, kt鏎zy tam mieszkali, na szcz窷cie jej najbli窺i i grupa ocala造ch s z ni teraz w Trzynastce, kt鏎 uwa瘸no za dawno ju zr闚nan z ziemi. Fina貫m swoich pierwszych igrzysk Katniss rozpali豉 iskr, fina貫m 鑿ier獞iecza Poskromienia przemieni豉 j w prawdziwy ogie. Kraj wszcz掖 bunt przeciw w豉dzy, Kapitol stara si zd豉wi d捫enia ludzi do wolno軼i jak najszybciej. Dystrykt Trzynasty, kt鏎y trzyma go w szachu, przygotowuje si do wojny i obalenia dyktatury, a Katniss ma stanowi Kosog這sa – symbol ich walki. Ale w dziewczynie zbyt wiele jest w徠pliwo軼i by chcia豉 stan望 na czele buntu, szczeg鏊nie gdy w r瘯ach wroga jest Peeta… Trylogia „Igrzysk 鄉ierci” sta豉 si prawdziwym fenomenem i przywr鏂i豉 czytelnicze zainteresowanie antyutopiami i paranoicznymi, totalitarnymi wizjami 鈍iata przesz這軼i. W odr騜nieniu jednak od wi瘯szo軼i bestsellerowych serii dla m這dzie篡, kt鏎ym drog utar „Harry Potter”, okaza豉 si naprawd udan opowie軼i. Chyba jedyn tak dobr od czas闚 przyg鏚 M這dego Czarodzieja. Opowie軼i ciekaw i warto軼iow przy tym, do tego stopnia, 瞠 pierwszy jej tom sta si nawet lektur w ameryka雟kich szko豉ch. Fabularnie opowie嗆 jest prosta, bogato czerpi帷a z tradycji poprzednik闚, cho熲y Kinga czy Takamiego. Ale zarazem w pomy郵e, kt鏎y m鏬 by przecie infantylny, uda這 si autorce zawrze co, co sprawi這, 瞠 trafi豉 do serc czytelnik闚. Czym jest owo „co”, odpowiedzi b璠zie tyle, ilu jest czytelnik闚. Bo przecie s tu realne postacie, tak nam bliskie i ludzkie, jest te zagro瞠nie, kt鏎y powoduje bezsensown 鄉ier kolejnych postaci, z kt鏎ymi przysz這 nam si z篡. S te ciekawe rozwi您ania fabularne. Mi najbardziej do gustu przypad豉 ciemno嗆 kryj帷a si na stronach. Klimat duszny, przygn瑿iaj帷y. I naprawd przyjemny styl autorki. Czy s tu oczywisto軼i? Akcj da si przewidzie? Cz瘰to i owszem, ale zarazem s to oczywisto軼i, kt鏎e nie przeszkadzaj, a wr璚z satysfakcjonuj czytelnika oczekuj帷ego, by tak w豉郾ie potoczy豉 si fabu豉. A 瞠 przy tym udaje si Suzanne zaskoczy mnie nie raz, a i wywo豉 sporo emocji, tym lepiej to o niej 鈍iadczy. Dlatego polecam si璕n望 po ca陰 trylogi i da si wci庵n望 w niebezpieczny 鈍iat, gdzie pozna bohater闚 o kt鏎ych warto jest walczy. Recenzja opublikowana tak瞠 na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/12/11/kosoglos-suzanne-collins/
Avatar u篡tkownika - 3dytka1
3dytka1
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 12 2015,
Podobnie, jak w przypadku "W pier軼ieniu ognia", tak瞠 "Kosog這sa" mo積a podzieli na dwie cz窷ci. Pierwsz, w kt鏎ej Katniss stopniowo powraca do zdrowia, dowiaduje si, co wydarzy這 si na arenie i jaki los spotka jej znajomych, a tak瞠 pr鏏uje odnale潭 si w nowym miejscu, w zaskakuj帷ej sytuacji, w jakiej zosta豉 po raz kolejny postawiona (bo w 篡ciu Katniss od zako鎍zenia pami皻nych Igrzysk 妃ierci nic nie jest ju pewne i wygl康a na to, i spok鎩 nie jest jej pisany). W Panem trwa wojna (tyle chyba mog zdradzi), ale nie dotyczy ona jeszcze bezpo鈔ednio naszych bohater闚. Autorka stopniowo wprowadza nas w akcj. Nie brakuje tu sytuacji zagro瞠nia, pewnego niepokoju, ale czyta si j w miar spokojnie. Mijamy po這w, a mo瞠 2/3 ksi捫ki i "gra" znowu si rozpoczyna. Zn闚 w wielkim napi璚iu 郵edzimy losy "Kosog這sa", akcja nabiera zawrotnego wr璚z tempa, trudno od這篡 ksi捫k na p馧k, zw豉szcza, 瞠 koniec ka盥ego rozdzia逝 zapowiada nast瘼ne niesamowite wydarzenia. Trup 軼iele si g瘰to, a my, zaskakiwani kolejnymi wypadkami, niejednokrotnie ze zdumienia szeroko otwieramy usta. Cho pierwsza cz窷 ksi捫ki podoba豉 mi si to po d逝窺zym czasie zacz窸a mnie nieco nu篡. Na szcz窷cie w闚czas pisarka postanowi豉 zafundowa czytelnikom moc niesamowitych emocji. Fabu豉 sta豉 si tak wartka, 瞠 chwilami zapiera豉 dech w piersiach, a raz (pod koniec), musia豉m nawet przerwa czytanie, aby m鏂 uspokoi emocje. Suzanne Collins rozwali豉 moje serce na tysi帷 kawa趾闚. Tak, jak pozwoli豉 mi pokocha swoich bohater闚 (im bli瞠j ich poznawa豉m, tym wi瘯szym afektem darzy豉m), tak nagle zacz窸a mi niekt鏎ych z nich odbiera. Oj, bolesne to b璠 wspomnienia, jednak to w豉郾ie one dodaj ksi捫ce jeszcze wi瘯szej warto軼i. Podczas lektury "Kosog這sa" zdarzy這 mi si kilkakrotnie 鄉ia w g這s, albowiem mimo przedstawionego w niej okrucie雟twa, autorka potrafi豉 r闚nie wprowadzi w jej tre嗆 zabawne sytuacje oraz dialogi. "Przeszywa mnie zimny dreszcz. Naprawd jestem taka ch這dna i wyrachowana? Gale nie powiedzia: 'Katniss wybierze tego, z kt鏎ego nie b璠zie mog豉 zrezygnowa, bo p瘯nie jej serce', czy cho熲y 'tego, bez kt鏎ego nie b璠zie mog豉 篡'. To by sugerowa這, 瞠 powoduje mn taka czy inna nami皻no嗆. Tymczasem m鎩 najlepszy przyjaciel twierdzi, 瞠 po zastanowieniu wybior t osob, bez kt鏎ej nie dam sobie rady. W og鏊e nie zak豉da, 瞠 pokieruje mn mi這嗆, po膨danie, czy cho熲y my郵 o dopasowaniu. Po prostu przeprowadz ch這dn kalkulacj, 瞠by ustali, kt鏎y z moich potencjalnych partner闚 ma wi璚ej do zaoferowania, zupe軟ie jakby w ostatecznym rozrachunku chodzi這 o to, kto mi zapewni d逝窺ze 篡cie: piekarz czy my郵iwy. R闚nie okropne jest to, 瞠 Peeta im nie zaprzeczy. Wszystkie emocje zosta造 mi odebrane i u篡te przez Kapitol oraz rebeliant闚, wi璚 w tej chwili m鎩 wyb鏎 by豚y prosty: doskonale da豉bym sobie rad bez nich obydwu." W徠ek mi這sny w ksi捫ce budzi niema貫 emocje. Kogo wybierze Katniss? Gale'a, z kt鏎ym zaprzyja幡i豉 si pi耩 lat wcze郾iej podczas polowa na zwierz皻a w dwunastym dystrykcie, czy Peet, z kt鏎ym pozna豉 si na arenie podczas okrutnych, g這dowych igrzysk? Ja od pocz徠ku kibicowa豉m Katniss i Gale'owi, ale nie zdradz tutaj zako鎍zenia ksi捫ki. Aby pozna jej koniec, sami musicie przeczyta to dzie這 lub obejrze film. Podczas czytania "Kosog這sa" zdarzy這 mi si r闚nie pop豉ka. I mimo, i 鈍iat stworzony w ksi捫ce jest fikcyjny, chwilami czu豉m si, jak by to by豉 prawdziwa wojna i nie potrafi豉m przet逝maczy sobie, i to tylko science fiction. Mro膨ce krew w 篡豉ch opisy: ludzie opuszczaj帷y w 鈔odku nocy swoje zniszczone domy, poszukuj帷y schronienia, strzelaniny, wybuchy bomb, dziewczynka w 鄴速ym p豉szczyku, dzieci znajduj帷e si za metalow siatk, odgrodzone od t逝mu, i ich historie. Osobi軼ie nie mog豉m przej嗆 nad tym oboj皻nie. Niby science - fiction, a ja widzia豉m okrucie雟two prawdziwej, bezwzgl璠nej wojny. Warto te wspomnie o bohaterach "Kosog這sa". Niestety ksi捫k czyta豉m w do嗆 kr鏒kim czasie. Niekiedy nie mia豉m mo磧iwo軼i wystarczaj帷ego skoncentrowania si na jej tre軼i i nie uda這 mi si dobrze pozna niekt鏎ych bohater闚, wi璚 momentami nie wiedzia豉m o kim akurat jest mowa. Nie przeszkadza這 mi to jednak w og鏊nym odbiorze lektury. Za to jestem bardzo ciekawa filmu, bo jednak w przypadku obrazu 豉twiej b璠zie mi kojarzy jego poszczeg鏊ne postacie.
Avatar u篡tkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Chyba najbardziej krwawy tom trylogii. Tempo akcji w ksi捫ce jest nier闚ne: pierwsza cz窷 - "Popio造" lekko nu篡, p騧niej nast瘼uje przyspieszenie zdarze i powie嗆 czyta si z przyjemno軼i. Zako鎍zenie uwa瘸m za ca趾iem udane, bo nie przes這dzone a wzruszaj帷e.
Avatar u篡tkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-09, Ocena: 3, Przeczyta豉m,
zako鎍zenie mnie troch zawiod這
Avatar u篡tkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Przeczyta豉m, musz mie koniecznie !!!,
Ostatnia cz窷 serii Igrzysk 妃ierci jest bardzo niezwyk豉. Powiedzia豉bym 瞠 wr璚z nieprzewidywalna. Pokazuje prawdziwe oblicze wojny i to co wojna robi z cz這wiekiem. Nigdy nie wiadomo czy ta strona po kt鏎ej si stoi jest t w豉軼iw, dobr. Po prostu mo積a si nad ni zastanowi. To nie jest tylko fantazja i mi這嗆 i igrzyska... to co wi璚ej. Porusza problemy z kt鏎ymi si zmagali ludzie i niekt鏎zy niestety dalej zmagaj.
Avatar u篡tkownika - Sheireen
Sheireen
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,
Troch mnie rozczarowa豉
Avatar u篡tkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2015-06-06, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Najlepsza cz窷 Igrzysk 妃ierci , poch這n窸a mnie od pierwszej strony. Czytaj帷 pojawiaj sie wszystkie mo磧iwe uczucia od smutku po ekscytacj :) polecam
Avatar u篡tkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,
Ostatnia cz窷, podobnie jak poprzednie, mnie nie zawiod豉. Pe軟a akcji, emocji i niespodziewanych wydarze. Nie b璠 ukrywa, 瞠 nieco inaczej wyobra瘸豉m sobie zako鎍zenie, ale to w豉郾ie sprawia, 瞠 jest bardziej warto軼iowa-zaskoczy豉 mnie.
,,Wi璚 kiedy szepce: - Kochasz mnie. Prawda czy fa連z? Odpowiadam: - Prawda.'' Katniss Everdeen wraz z matk i siostr mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, kt鏎y wbrew k豉mliwej propagandzie Kapitolu przetrwa, a co wi璚ej, szykuje si do rozprawy z dyktatorsk w豉dz. Katniss mimo pocz徠kowej niech璚i, wyko鎍zona psychicznie i fizycznie ci篹kimi prze篡ciami na arenie, zgadza si zosta Kosog這sem - symbolem oporu przeciw kapitoli雟kiemu tyranowi. Ksi捫ka zaskakuje biegiem akcji jeszcze bardziej ni jej dwie poprzedniczki. Wci庵a a do ostatniej strony. Koniec ze szcz窷liwymi zako鎍zeniami, zako鎍zenie tej ksi捫ki jest po prostu prawdziwe i chwytaj帷e czytelnika. Jednak d逝go po sko鎍zonej lekturze nie mog豉m przesta my郵e o jej zako鎍zeniu. Polecam!
Avatar u篡tkownika - monalewa
monalewa
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki w 2015 roku,
Kolejna cz窷 Igrzysk 鄉ierci - podobnie jak poprzednie czyta si z zapartym tchem. Powiem kr鏒ko - sko鎍zy豉m czyta ksi捫k i jestem mocno niewyspana ;)
Ostatnia cz窷 trylogii Igrzyska 妃ierci. Ketnis staje si twarz rebelii, kt鏎a ogarnia ca貫 Panem. 13 dystrykt, kt鏎y w oficjalnych przekazach Kapitolu nie istnieje, prowadzi wojn propagandow i nie ub豉galnie d捫y do wojny. Prezydent Snow, staje przed perspektyw utraty w豉dzy nad dystryktami, kt鏎e coraz bardziej d捫 do "niepodleg這軼i". Ketnis opr鏂z walki z Kapitolem musi r闚nie prowadzi wojn ze swoim sercem - czy wybra Gale'a czy Pet. Ksi捫k czyta si bardzo przyjemnie, bardzo dynamiczna akcja. Ze wszystkich cz窷ci trylogii, ta jest najbardziej krwawa. Zako鎍zenie do嗆 zaskakuj帷e, nie przewidzia豉m takiego obrotu sprawy - a to tylko plus dla autorki, 瞠 potrafi zaskoczy czytelnika :D
Avatar u篡tkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki w 2015 roku,
Ostatnia cz窷 trylogii Igrzyska 妃ierci rozczarowa豉 mnie. Nie czyta si tak jak poprzednie, zako鎍zenie takie nijakie, mimo wszystko oceniam dosy wysoko :)
透awa infantylna powiastka dla przyg逝pich pensjonariuszek. co w stylu Greya dla m這dszego odbiorcy. zreszt po komentarzach wida, 瞠 czytaj to tylko kobitki. s逝cham tego na mp3 (takich idiotyzm闚 nie zdzier篡豚ym przy normalnej lekturze) przy okazji wykonywania innych czynno軼i i nie mog dobrn望 do ko鎍a (jestem przy rozdziale 24) - rzadko kiedy rezygnuje rozpocz皻 ksi捫k ale tym razem chyba si poddam. niech 篡je literatura dla kobiet. amen
Avatar u篡tkownika - LenaVenator
LenaVenator
Przeczytane:2014-12-25, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014,
Ostatnia cz窷 jednej z moich ulubionych trylogii. Niestety to ju ostatnia cz窷 i po jej przeczytaniu czuj pewnien niedosyt i z ch璚i przeczyta豉bym jak potoczy造 si losy pozosta造ch bohater闚 ksi捫ki takich jak Gale czy Haymitch. Nie podoba這 mi si jednak zako鎍zenie, spodziewa豉m si innego rozwi您ania... jednak nadal pozostaje to jedna z moich ulubionych serii. Zaskoczy豉 mnie r闚nie 鄉ier siostry Katniss - Prim, kt鏎a ginie nios帷 pomoc poszkodowanym. By to jeden z najsmutniejszych moment闚 w ksi捫ce. W najbli窺zym czasie musz obejrze ekranizacj tej cz窷ci.
Przedwczoraj sko鎍zy豉m czyta seri "Igrzyska 妃ierci" i na 鈍ie穎 po "Kosog這sie" uda這 mi si by w kinie na ekranizacji. Id帷 na film zastanawia豉m si nad sensem podzia逝 filmu na dwie cz窷ci i dosz豉m do wniosku, 瞠 najpewniej chc wi璚ej zarobi. Jednak ju po filmie moja postawa nieco si zmieni豉, ale o tym mo瞠 nieco p騧niej. Najpierw zacznijmy od ksi捫ki. Jak wiecie "Kosog這s" jest ostatni cz窷ci wy瞠j wspomnianej trylogii. Ksi捫ka zaczyna si od momentu, w kt鏎ym Katniss musi przystosowa si do 篡cia w Trzynastym Dystrykcie, co nie przychodzi jej 豉two. Po uratowaniu jej z areny boryka si nie tylko z obra瞠niami fizycznymi, ale przede wszystkim z ranami na psychice, kt鏎e s znacznie trudniejsze do wyleczenia. Dodatkowo, w momencie, kiedy zacz窸a prze篡wa 瘸這b po Peecie (uzna豉, 瞠 ch這pak zgin掖) okazuje si, 瞠 on 篡je, ale jest wi瞛iony w Kapitolu. Jednak瞠 mimo tego, 瞠 jeszcze nie dosz豉 do siebie i prze篡wa sytuacj wi瞛ienia Peety czeka j zadanie. Wydaje si ono by dla niej ponad si造, bo mimo swojej sytuacji, ma zosta tytu這wym kosog這sem, zjednoczy dystrykty i sprawia, aby rewolucja nie wygas豉. Wraz z podj璚iem wyzwania, zaczyna si rozgrywka, kt鏎ej cen jest wolno嗆 i 篡cie nie tylko jej najbli窺zych, ale r闚nie mieszka鎍闚 ca貫go Panem. W "Kosog這sie" jeste鄉y 鈍iadkami nie tylko rewolucji, ale r闚nie indywidualnej walki poszczeg鏊nych bohater闚 o wolno嗆, swoje idea造 oraz o uratowanie bliskich. Dostrzegamy l瘯i Katniss o jej rodzin i przyjaci馧, kt鏎e s odbiciem l瘯闚 innych mieszka鎍闚 Panem. Jednak walka z Kapitolem wymaga od ka盥ego niebywa貫j odwagi i gotowo軼i nawet po鈍i璚enia 篡cia, w imi walki o wolno嗆. Wymaga ona r闚nie niebywa貫j wiary w sens walki - bo przecie zwyci瘰twa nikt nie jest pewien. Co je郵i jednak to Kapitol wygra? Co wtedy stanie si z rewolucjonistami i jak bardzo okrutne b璠 tym razem G這dowe Igrzyska? Te pytania towarzysz nam podczas lektury. Jednak g堯wn si陰 nap璠ow rewolucji jest nienawi嗆, ch耩 zemsty oraz pragnienie wolno軼i. W ko鎍u: "秧dza zemsty mo瞠 rozpala cz這wieka d逝go i mocno, zw豉szcza je郵i podsyca j ka盥e spojrzenie w lustro." S. Collins "Kosog這s" Obok walk z Kapitolem bardzo ciekawym w徠kiem jest ten zwi您any z Katniss, Gale'em i Peet. Jak si domy郵acie i ten w徠ek doczeka si swojego zako鎍zenia, kt鏎e jest dla mnie do嗆 zaskakuj帷e. Niestety nie zdradz Wam jak si on rozwinie, chocia Peeta przez wi瘯szo嗆 powie軼i nie jest sob. Je瞠li chodzi o Katniss nie jest moj ulubion bohaterk z tej serii i podczas lektury zastanawia豉m si co w豉軼iwi widz w niej ci wszyscy ludzie, Ta dziewczyna tylko chcia豉 spokojnie 篡 u boku swojej rodziny i bliskich, jednak to zosta這 jej odebrane, w momencie, w kt鏎ym jej siostra zosta豉 wylosowana do udzia逝 w G這dowych Igrzyskach. W trakcie rozwoju historii coraz bardziej zauwa瘸豉m, 瞠 Katniss widzi tylko czubek w豉snego nosa, a jedyne co j obchodzi to ona sama i jej rodzina. Nawet wobec Gale'a i Peety nie umia豉 by do ko鎍a w porz康ku. Rozumiem ci篹k sytuacj, okres dojrzewania i pr鏏y manipulacji oraz wykorzystywania Trybut闚 przez Kapitol, jednak mam wra瞠nie, 瞠 Katniss nie do ko鎍a umia豉 spojrze na spraw szerzej i tak na prawd niewiele poza ni sam j obchodzi這. Dziewczyna stosunkowo p騧no odkrywa, 瞠 tak naprawd w tej samej sytuacji s wszyscy Zwyci瘰cy G這dowych Igrzysk, wystarczy tylko przesta si nad sob u瘸la, 瞠by to zauwa篡. Mimo to jakim cudem sprawi豉, 瞠 posz造 za ni t逝my. Mo瞠, 瞠 to w豉郾ie przez to, 瞠 inni tak jak i ona chcieli 篡 w豉snym 篡ciem nie musz帷 obawia si o 篡cie w豉sne i swoich bliskich. W "Kosog這sie" poznajemy nieco inn twarz Trybutki z dwunastki - t, kt鏎a w ko鎍u bierze si w gar嗆 i przestaje my郵e tylko o sobie, ale mimo trudno軼i stara si stawa na wysoko軼i zadania. Je瞠li chodzi o film, to wi瘯szo嗆 rzeczy jest do嗆 wiernie odtworzona - najwi瘯szym odst瘼stwem jest to, 瞠 zamiast ekipy przygotowawczej, kt鏎a towarzyszy豉 Katniss w Kapitolu i towarzyszy jej w trzynastce (w wersji ksi捫kowej), w filmie mamy Effie Trinket. Co mnie nieco zawiod這, ale przez to, 瞠 bardzo lubi Effie machn窸am na to r瘯. Drug rzecz, kt鏎a wygl康a豉 nieco inaczej by豉 ewakuacja w trakcie bombardowania - w ksi捫ce nie by這 paniki i wszyscy zd捫yli si schowa przed czasem, a w filmie jednak ta panika by豉. To chyba by造 najwi瘯sze odst瘼stwa od ksi捫ki. Generalnie film mi si podoba - szczeg鏊nie muzyka i ta piosenka, kt鏎 酥iewa豉 Katniss.. Zapewne p鎩d na drug cz窷, bo jestem ciekawa tego jak pokarz reszt rewolucji i relacje mi璠zy Peet a Katniss.
Avatar u篡tkownika - martyna9706
martyna9706
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 3, Przeczyta豉m, Mam,
Nie spodziewa豉m si takiego zako鎍zenia. Chocia mia豉m mieszane uczucia co do ksi捫ki to z ka盥 kolejn cz窷ci by豉 coraz ciekawsza. Jednak瞠 ta tryogia nie nale篡 do moich ulubionych
Avatar u篡tkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-07-30, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Audiobooki 2014,
Trzecia i ostatnia cz窷 jest bardzo inna od swoich poprzedniczek. W 鈍iecie, w kt鏎ym pozostawia nas zako鎍zenie drugiej cz窷ci, nie ma miejsca na rado嗆 i szcz窷liwe zako鎍zenia. Bohaterowie nie mog pozwoli sobie na romantyczne uniesienia i analizowanie swoich uczu. Musz walczy i robi to najlepiej jak potrafi. Niestety najs豉biej w walce i krytycznych sytuacjach wypada chyba Katniss, co do tej pory by這 jej si陰. Mniej Peety, za to ca貫 mn鏀two czarnych charakter闚. Z niecierpliwo軼i czekam na filmow adaptacj, bo mam wra瞠nie, 瞠 ostatnia cz窷 mo瞠 na ekranie wypa嗆 jeszcze lepiej ni poprzednie. To b璠zie wspania貫, mroczne widowisko.
Avatar u篡tkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014,
Kosog這s mnie rozczarowa. Podczas czytania mia豉m wra瞠nie 瞠 czytam relacj z gry komputerowej, podkolorowan opisem cierpienia, p豉czu i niszczenia ludzkiej psychiki. Sam pomys takiego a nie innego 鈍iata jest godny podziwu, jednak brak w ksi捫ce rozwini璚ia, autorka opiera si przede wszystkim na historii Katniss, zupe軟ie pomijaj帷 nieistotne dla fabu造 szczeg馧y, kt鏎e doda造by smaku, oraz podkolorowa造 t such relacj wydarze w Panem. W豉snie przez to ta bestsellerowa ksi捫ka wydaje mi si by fantastycznym czytad貫m, natomiast ma這 ma wsp鏊nego z fantastyk wysokich lot闚.
Avatar u篡tkownika - zuzankamu8
zuzankamu8
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,
Avatar u篡tkownika - Azumi
Azumi
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014,
Bardzo dobre zako鎍zenie serii. Musz przyzna, 瞠 nie spodziewa豉m si akurat takiego poprowadzenia akcji. Z drugiej strony, cieszy mnie fakt, 瞠 to nie jest kolejna niezbyt m康ra opowie嗆 o mi這軼i, tylko udaj帷a dystopi.
Avatar u篡tkownika - ankeszu
ankeszu
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014, 2014,
3 to nie wiem czy nie za ma這, ale 4 za du穎. Ma swoje 豉dniejsze momenty, ale ma i idiotyzmy; ma 豉dne zako鎍zenie i ma mierny 鈔odek.
Avatar u篡tkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-06-04, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2013, Posiadam, 52 ksi捫ki 2014,
Chyba jeszcze nigdy nie by豉m tak zwi您ana z jak捷 powie軼i. Sama nie wiem jakiego ko鎍a si spodziewa豉m, ale jednak zako鎍zenie i tak mnie zaskoczy這. Ostatnia cz窷 trylogii r騜ni豉 si od poprzedniczek. Ta ksi捫ka nie by豉 ju tylko opowie軼i o dzieciach, kt鏎e chc prze篡 w zniewolonym pa雟twie. W tej ksi捫ce autorka, ukaza豉 prze篡cia os鏏 torturowanych codzienno軼i, a ja sama czu豉m si jakbym by豉 bohaterk tej ksi捫ki.
Avatar u篡tkownika - nikt0123
nikt0123
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Cudowna ksi捫ka, kt鏎a opowiada o okrucie雟twie.
Avatar u篡tkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014,
Super ksi捫ka, prawda czy fa連z? Prawda :3
Avatar u篡tkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014,
Po znalezieniu si w trzynastym dystrykcie Katniss, kt鏎a odnios豉 powa積e rany, przygotowuje si do ataku na Kapitol. Uczy si pos逝giwa broni stworzon specjalnie dla niej przez Boggsa. Trzynasty dystrykt wbrew temu co pokazywali do tej pory w telewizji, w poprzednich cz窷ciach trylogii, przetrwa i rozbudowa podziemne miasto, kt鏎e funkcjonuje bardzo dobrze. Po wielu tygodniach i przygotowaniach propolis闚 przez Katniss z ekip filmow udaje jej si sprzymierzy wszystkie dystrykty i zaatakowa Kapitol. Symbolem tej ksi捫ki wg. mnie jest bia豉 r騜a, kt鏎 g堯wna bohaterka znajduje u siebie w domu w 12 dystrykcie jak i podczas szturmu na g堯wn siedzib prezydenta Snowa w Kapitolu. Akcja przebijania si przez poszczeg鏊ne ulice Kapitolu i zastawione na odzia 471 (jednostk specjalna 穎軟ierzy) pu豉pek, powoduje odniesienie bardzo powa積ych ran przez bohater闚. Katniss znajduj帷a si na g堯wnym placu przed pa豉cem jest 鈍iadkiem bombardowania dzieci, kt鏎e s 篡wymi tarczami, i 鄉ierci swojej siostry Prim. Po zdobyciu Kapitolu - podczas egzekucji Snowa Katniss zabija prezydent Coin z 13 Dystryktu . To co zrobi豉 ma wp造w na jej dalsze losy. Ksi捫ka ko鎍zy si mo積a powiedzie, 瞠 happy endem. Katniss po郵ubia Peete i maj dw鎩k dzieci. Starsz dziewczynk i m這dszego ch這pca, kt鏎zy ze szkolnych podr璚znik闚 b璠 uczy si o Igrzyskach.
Avatar u篡tkownika - Huana
Huana
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Mia這 ju nie by igrzysk, wi璚 prawdopodobnie b璠zie nudnawo..... Nic z tych rzeczy, wci庵a jeszcze chyba bardziej ni dwie wcze郾iejsze cz窷ci. Gor帷o polecam.
Avatar u篡tkownika - KasikO
KasikO
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014,
REWELACJA. PRAWDA CZY FAΠZ? I przyszed w ko鎍u ten, upragniony moment czytania ostatniej cz窷ci trylogii opowiadaj帷ej o losach Katniss w kompletniej nie wiedzy co tym razem przygotowa豉 dla niej autorka. A przygotowa豉 wiele, ot takich niespodzianek ja prawie kompletne zniszczenie dystryktu dwunastego, ale w zamiana za to poznajemy prawdziw histori trzynastego. Po rozdzielenie bohater闚 i nieustanne interwencj w ich uczucia, co tym razem z tego wyjdzie. Och, dwie poprzednie cz窷ci czyta豉m z zapartym tchem a wiedzia豉m co czeka bohater闚, czytaj帷 Kosog這sa z r瘯 na sercu, nie by豉m w stanie si od niej oderwa a ksi捫k nim sko鎍zy豉m czyta od這篡豉m raptem mo瞠 trzy, a mo瞠 tylko dwa razy. Autorka i tym razem funduj na wci庵aj帷 i jak zwykle wzruszaj帷 historie, kt鏎a do niemal瞠 ostatniej strony nie ujawnia zaskakuj帷ego i jak瞠 zadziwiaj帷ego zako鎍zenia. Odk康 us造sza豉m o istnieniu trylogii zastanawia豉m si czy to Prawda czy Fa連z? 疾 ca豉 od pocz徠ku do ko鎍a stanowi jedn wielk rewelacyjn opowie嗆, kt鏎a podbi豉 serce niejednego fana, bo mo瞠 to tylko rozg這s zwi您any z ekranizacj i st康 ten bum na te pozycj. Jednak teraz ju wiem, 瞠 od pierwszej strony Igrzysk 鄉ierci do ostatnie Kosog這sa "Nic si nie zmieni這 i ju nic si nie zmieni", bo to zdecydowanie Prawda. Ta opowie嗆 jest rewelacyjna :) NIE POZOSTAJE MI NIC INNEGO JAK OCZEKIWANIE NA ODDAJ。 CHARAKTER KSI*KI OSTATNI CZ呇 EKRANIZACJI :) Z bloga http://ksiazek-swiat.blogspot.com/2014/01/suzanne-collins-kosogos-2-50.html
Avatar u篡tkownika - Madziuchna
Madziuchna
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,
Po przeczytaniu "Kosog這sa" czyli zako鎍zeniu trylogii czu豉m i nadal odczuwam pewien niedosyt. Nie mniej ksi捫ka jest 鈍ietna, ale zako鎍zy mog豉 si inaczej
Avatar u篡tkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Wyzwanie - 52 ksi捫ki 2013,
To co autorce najlepiej wychodzi, to krwawe jatki. Kiedy tylko si ko鎍z, zaczyna gubi si fabularnie i natychmiast szuka pretekstu by zn闚 wys豉 bohater闚 na aren czy pole bitwy. Zwyk貫j codzienno軼i opisywa nie potrafi. Ale generalnie ksi捫ka na plus - dzi瘯i zako鎍zeniu. Bardzo m康re i prawdziwe. Faktycznie ksi捫ka g喚boko pacyfistyczna.
Avatar u篡tkownika - dominika76767
dominika76767
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Ta trylogia jest magiczna.
Avatar u篡tkownika - Skipperk
Skipperk
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 4, Przeczyta貫m, 12 ksi捫ek - 2013,
Trzecia ksi捫ka z serii nieco mnie rozczarowa豉. M鏬豚ym powiedzie dlaczego, ale za du穎 by軼ie si dowiedzieli. Opowiada ona dalsze losy naszej bohaterki z Dwunastego Dystryktu. Do陰cza ona do ruchu oporu z Trzynastego Dystryktu, kt鏎y przetrwa. Historia ma du穎 zwrot闚 akcji, ale jak na m鎩 gust s one wyolbrzymione.
Avatar u篡tkownika - CorkaHermesa
CorkaHermesa
Przeczytane:2013-01-19, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2013,
Sko鎍zy豉m Kosog這sa kilka dni temu. Nie wiem co si przez ten czas dzia這 na 鈍iecie. Nie wiem co si dzia這 w moim domu. Bo wci捫 tylko rozmy郵am o tym co przeczyta豉m, coraz to przypominam sobie kolejne momenty. I raz si u鄉iecham, a raz ogarnia mnie smutek, a te emocje to i tak nic przy tym co dzia這 si ze mn zaraz po zako鎍zeniu. Pierwsza rzecz kt鏎 mog spokojnie powiedzie to : Kosog這s jest genialny!!! Czytajcie t trylogi i niech los zawsze Wam sprzyja!
Avatar u篡tkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Ostatnia cz窷 trylogii o Panem. Tytu這wym kosog這sem po d逝gich namowach zostaje Katniss i jako symbol oporu przeciw Kapitolowi staje do walki o wolno嗆 dystrykt闚. Na to wszyscy czytelnicy czekali od "Igrzysk 鄉ierci". "Kosog這s" przynosi czytelnikom rozwi您ania, odpowiedzi, zamkni璚ia w徠k闚. Nie ma jednak mowy a happy endzie. Wolno嗆 okupiona jest wieloma ofiarami, wyrzeczeniami i trudnymi decyzjami. Obserwujemy gwa速owne przemiany bohater闚, u kt鏎ych po niewinno軼i i m這dzie鎍zej wierze w sprawiedliwo嗆 nie ma ju 郵adu. Najbardziej gorzka ze wszystkich cz窷ci, ale przez to tylko bardziej godna uwagi.
Avatar u篡tkownika - karola137
karola137
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Czytam regularnie w 2013 roku,
Po pierwsze, uwielbiam antyutopie, 鈍ietnie si w nich odnajduj, a ta trylogia trzyma豉 mnie w napi璚iu od pocz徠ku do ko鎍a. Po drugie, Kosog這s dostarczy mi wiele emocji, zar闚no tych dobrych, jak i troszeczk smutniejszych, za co dzi瘯uj pani Collins naprawd szczerze. Po trzecie, mimo tego, 瞠 nie chcia豉m takiego zako鎍zenia, s康z, 瞠 takie jest chyba najlepsze i najbardziej sprawiedliwe. (Strasznie kibicowa豉m Gale'owi;)). I po czwarte, gdy sko鎍zy豉m czyta kompletnie nie wiedzia豉m co mam ze sob zrobi. Siedzia豉m baz ruchu i wpatrywa豉m si w niebo nie mog帷 uwierzy, 瞠 to ju koniec. Przechodz帷 ju do samej tre軼i ksi捫ki, jak ju wspomina豉m, jest ona chyba najbardziej sentymentaln ze wszystkich. I oboj皻ne, z kt鏎ej strony si na to nie spojrzy, jest to zaleta. W sumie ju w drugiej cz窷ci przykro by這 czyta o 鄉ierci jednych z ulubionych postaci, ale to co dzieje si w Kosog這sie przechodzi這 moje naj鄉ielsze oczekiwania. Na ka盥ym kroku czyha豉 zasadzka, i tak strona po stronie, gin瘭i moi faworyci. Ale gdyby wszystko szcz窷liwie si potoczy這 powie嗆 zanudzi豉by nas doszcz皻nie. Ze wszystkiego w tej ksi捫ce najbardziej podoba這 mi si to, 瞠 w tej historii mo積a doszuka si drugiego, troszk symbolicznego, sensu, kt鏎ym jest nasz obecny 鈍iat. Ludzie wierz, 瞠 wszyscy s prawdom闚ni, a telewizja nie k豉mie. Ot騜 u jeste軼ie w b喚dzie. Nikt nigdy nie m闚i ca貫j prawdy, chocia瘺y dlatego, 瞠 豉twiej mu wtedy b璠zie w 篡ciu. Czytaj帷 ostatni ksi捫k z serii Igrzyska 妃ierci nie potrafi豉m zmusi si do szybkiego czytania, odwleka豉m to, byleby tylko jak najd逝瞠j si ni nacieszy. Postaci s dobrze zarysowane, nie ma zb璠nych, nu膨cych opis闚, jest odrobina humoru, a przede wszystkim 鈍ietnie poprowadzona akcja, idealnie napisany punkt kulminacyjny, kt鏎y,musz przyzna, troch mnie zaskoczy, no i wreszcie zako鎍zenie. To chyba jedyny defekt (w sumie niewielki) ca貫j trylogii, wi璚 nie wp造n掖 na moj ko鎍ow ocen. Pani Collins jest mistrzyni dwuznaczno軼i, za co j ub鏀twiam. Chyba d逝go nie spotkam na swojej drodze tak dobrej serii.
Avatar u篡tkownika - malwina309
malwina309
Przeczytane:2013-07-24, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2013,
Przeczyta豉m wszystkie 3 cz窷ci, wi璚 postanowi豉m, 瞠 wypowiem si tylko w tej ostatniej. Wszystkie by造 nieziemskie, strasznie wci庵aj帷e, pe軟e 鄉ierci, b鏊u, rozterek Katniss, jej problem闚 mi這snych, cierpienia ale te nadziei. Znalaz這 si te miejsce na rado嗆. Naprawd ci篹ko by造 mi od這篡 ksi捫k i zaj望 si czm innym. Nie mog豉m przesta o niej my郵e. Swoj drog uwielbiam to uczucie :D Pani Collins wykona豉 鈍ietn robot. Przedstawi豉 dok豉dnie 鈍iat, w kt鏎ym 篡li bohaterowie, w豉dz, ich uczucia. A pomys z igrzyskami? Jak dla mnie rewelacja. Trzeba by這 zabija za cen swojego 篡cia. Bardzo spodoba這 mi si to, 瞠 do ostatniej strony praktycznie nie wiedzia豉m, kt鏎ego ch這paka wybierze Katniss. Niby Gale znaczy dla niej bardzo du穎 i by z ni w najci篹szych momentach w jej 篡ciu, ale zawsze, chocia my郵ami i wspomnieniami by z ni Peeta. Niby walczy豉 o 篡cie Peety, ale to Gale z ni polowa i rozumia j bez s堯w... Jak dla mnie 鈍ietna pozycja. Urzek豉 mnie w徠kiem igrzysk, mi這軼i oraz buntu i rewolucji. Pierwsza i ka盥a kolejna cz窷 z reszt by豉 idealna i nie zawiod豉 mnie absolutnie:) Polecam wszystkim!
Ta cz窷 znacznie r騜ni si od pozosta造ch. W por闚naniu z t, w poprzednich 篡cie to sielanka. W "Kosog這sie" rozpoczyna si wojna. A jak wiadomo - na wojnie s i ofiary. Czytaj帷 j p豉ka豉m i mia豉m wra瞠nie, 瞠 zaraz p瘯nie mi serce. Wzruszy豉 mnie najbardziej z ca貫j trylogii. Jeszcze d逝go po dotarciu do ko鎍a zastanawia豉m si nad losem bohater闚.
Avatar u篡tkownika - oszosz
oszosz
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Wspania豉 ksi捫ka, zreszt jak dwie wcze郾iejsze.
Katniss Everdeen prosto z areny zosta豉 przeniesiona do Trzynastego Dystryktu, gdzie r闚nie znajduje si jej matka i siostra. Dziewczyna zgadza si zosta Kosog這sem - symbolem buntu i walki. Rozpoczyna si prawdziwa wojna. Co z tego wyniknie? Zapraszam do lektury. Szczerze powiedziawszy my郵a豉m, ze ta cz窷 b璠zie s豉bsza od poprzednich, bo tak w豉郾ie cz瘰to jest, ale nie w tym przypadku. Dalej utrzymywany jest wysoki poziom. W "Kosog這sie" jest jeszcze bardziej brutalnie, niebezpiecznie, a autorka nie przestaje gra nam na emocjach. Jednak powtarza si kilka rzeczy z poprzednich cz窷ci, ale mi to a tak nie przeszkadza這, bo mimo to, autorka serwuje nam mn鏀two nowych zagadek, tajemnic i sytuacji. Raz si 鄉iejesz, a raz p豉czesz. Bohaterowie zmienili si. Katniss po tych wszystkich prze篡ciach jest wycie鎍zona, brakuje jej energii, nie jest taka jak w poprzednich cz窷ciach. Ci庵le odczuwa strach, b鏊. Peety natomiast zrobi這 mi si bardzo 瘸l ze wzgl璠u na tortury jakie przechodzi. On r闚nie si zmieni i to bardzo. Zako鎍zenie bardzo wzruszaj帷e i szczerze powiedziawszy nie spodziewa豉m si tego. Chyba jednak wola豉bym, by sko鎍zy這 si troch inaczej. Zreszt sama nie wiem, co mam o tym my郵e. Od ksi捫ki ci篹ko si oderwa. Masz 鈍iadomo嗆, 瞠 musisz co zrobi, ale ksi捫ka jest wa積iejsza. M闚isz sobie, 瞠 jeszcze jeden rozdzia, ale jego zako鎍zenie nie pozwala Ci przerwa. To w豉郾ie ceni sobie w ksi捫kach i tego oczekuj. "Kosog這s" to niestety ju ostatnia cz窷 trylogii, a szkoda, bo wszystkie ksi捫ki s niesamowite. Teraz czekam a autorka napisze co nowego. Ju si nie mog doczeka.
Avatar u篡tkownika - justynab1903
justynab1903
Przeczytane:2013-04-18, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2013,
Niestety ostatnia ju cz窷 niesamowitej trylogii. Katniss zgadza si po tylu nieprzyjemno軼iach ze strony Kapitolu sta si Kosog這sem i stan望 na czele rebeliant闚 i obali istniej帷e rz康y. Jest to nie lada wyzwanie i wymaga wielu po鈍i璚e i strat zar闚no w ludziach jak i w psychice tych, kt鏎zy przetrwaj. Niezwykle trzymaj帷a w napi璚iu i zn闚 zaskakuj帷a zako鎍zeniem. Pe軟a trudnych decyzji zar闚na na froncie walk jak i decyzji sercowych - Gale czy odmieniony Peeta. Pe軟a b鏊u opowie嗆 o okrucie雟twie ludzi i wzajemnej wrogo軼i, a tak瞠 pe軟a b鏊u i rozpaczy - wzruszaj帷y pod koniec motyw z kotem Jaskrem i na szcz窷cie pe軟e nadziei pozytywne zako鎍zenie. Polecam gor帷o wszystkie 3 cz窷ci tej niesamowitej Trylogii
Avatar u篡tkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Wci庵aj帷a jak poprzednie tomy, je郵i nie bardziej. Zdecydowanie wi璚ej urozmaiconej akcji, kt鏎a jest bardziej rozci庵ni皻a w czasie, bo ju nie tylko o same igrzyska tu chodzi... A wszystko to tylko pokazuje wyra幡ie bezsens i okrucie雟two wojny. Nawet zwyci瘰cy mog by przegranymi. Troch nie podoba mi si zako鎍zenie - ale to ju chyba przez, hmm, moje indywidualne preferencje :P (bo obiektywnie patrz帷, nie jest takie z貫, wr璚z przeciwnie ;)) Gratulacje dla autorki, kt鏎a nie boi podejmowa si trudnych decyzji, 瞠 tak powiem, "personalnych". Ten tom jest bardziej przyt豉czaj帷y emocjonalnie ni poprzednie. Nie da si przesta o nim my郵e po od這瞠niu ksi捫ki. Do tej pory analizuj, czy nie mog這 to wszystko potoczy si inaczej, przecie gdyby to, albo tamto... Ale chyba w豉郾ie o to chodzi w tej ksi捫ce - nie jest to tylko bezmy郵na rozrywka, ale zmusza do my郵enia. 疾 istniej jednak znacznie gorsze zabawy...
Avatar u篡tkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
安ietna i ciekawa pozycja na nudne wieczory :)

Postawi豉m t ksi捫k przed sob na biurku i patrz w ni. Analizuj po kolei fragmenty ok豉dki, po czym otwieram j, przerzucaj帷 strony. Nie wiem, ile tak siedz i my郵, cho wydaje mi si to u豉mkiem czasu, orientuj si, 瞠 mija mi tak prawie ca造 weekend.
W ko鎍u pomalutku przypominam sobie PO KOLEI wnioski, jakie wyci庵n窸am j czytaj帷...
Nie, ta ksi捫ka nie przypomina poprzednich tomów.
Nie, ta ksi捫ka sprawi豉, 瞠 nie mog si oderwa.
Nie, ta ksi捫ka sprawi豉, 瞠 zaczynam si przejmowa losami tych bohaterów bardziej ni zwykle.
Nie, dlaczego oni ci庵le po kolei gin!?
Nie, czy na koniec nikt ju nie pozostanie, czy co?

A wreszcie...
Nie, o takiej trylogii si nie zapomina.
Tak, taka trylogia pozostaje w pami璚i na zawsze i nie s康z, 瞠 jeszcze kiedy jaka ksi捫ka wzbudzi we mnie tyle uczu na raz. Uk這ny dla Pani Suzanne Collins. Nie s康z, 瞠 potrafi豉bym cho w po這wie wymy郵i tak trylogi jak ta.

Nie potrzeba wi璚ej sów.
Nie powinno si czyta opinii do tej trylogii.
Co z tego, 瞠 kto Wam powie co o niej my郵i?
J  t r z e b a po prostu przeczyta.

Avatar u篡tkownika - sylwia379
Avatar u篡tkownika - MsBeatles
MsBeatles
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2017,
Inne ksi捫ki autora
Igrzyska 鄉ierci. Kosog這s (#3)
Suzanne Collins0
Ok豉dka ksi您ki - Igrzyska 鄉ierci. Kosog這s (#3)

Katniss Everdeen wraz z matk i siostr mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, kt鏎y wbrew k豉mliwej propagandzie Kapitolu przetrwa...

Gregor i tajemne znaki
Suzanne Collins0
Ok豉dka ksi您ki - Gregor i tajemne znaki

Od wiek闚 myszy – chrupacze – by造 zmuszone stale ucieka, przeganiane z zajmowanych przez nie teren闚 przez szczury. Teraz jednak chrupacze...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Niektóre drogi trzeba pokonywa samotnie.

Wi璚ej
Recenzje miesi帷a