Nowe „Igrzyska Śmierci” w Polsce już w czerwcu! Znamy datę premiery polskiego wydania

Data: 2020-01-24 09:01:54 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Niedawno informowaliśmy Was o pojawieniu się pierwszego fragmentu nowej książki Suzanne Collins – The Ballad of Songbirds and Snakes. Teraz znamy już datę polskiej premiery, mamy też przetłumaczony oryginalny fragment publikacji!

Obrazek w treści Nowe „Igrzyska Śmierci” w Polsce już w czerwcu! Znamy datę premiery polskiego wydania [jpg]Fot. mat. prasowe dystrybutora / Murray Close

Parę dni temu świat obiegła wiadomość na temat tego, kto zostanie głównym bohaterem nowej powieści autorstwa Suzanne Collins – znanej autorki książek dla dzieci i młodzieży, która znana jest głównie ze swojej trylogii Igrzyska Śmierci.

Od ubiegłego roku wiadomo, że autorka przygotowuje nową książkę, której akcja rozgrywać będzie się w świecie znanym już czytelnikom Igrzysk. W ostatnich dniach zagraniczne portale poinformowały, że książka dotyczyć będzie znanego już czytelnikom prezydenta Snowa. Wraz z tą informacją pojawił się również fragment książki, o której niewiele do tej pory wiedziano.

Wczoraj Wydawnictwo Media Rodzina, oficjalny wydawca książki, poinformował, kiedy na polskim rynku pojawi się nowa książka Collins!

The Ballad of Songbirds and Snakes (Pieśń Ptaków i Węży) – kiedy premiera?

Kiedy pojawi się w Polsce nowa książka Pieśń Ptaków i Węży. Jak zapewnia polski wydawca, na naszym rynku tytuł ukazać ma się zaledwie miesiąc po oficjalnej premierze książki w Stanach Zjednoczonych.

Premiera w USA planowana jest na 19 maja 2020 roku, książka w Polsce pojawić ma się zaś w połowie czerwca bieżącego roku. Co więcej, wydawnictwo oficjalnie potwierdziło, że w prace nad przekładem zaangażowali się tłumacze poprzednich książek Suzanne Collins - Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz.

Pieśń Ptaków i Węży – fragment

Od paru dni w sieci dostępny jest także premierowy fragment nowej książki amerykańskiej autorski. Do tej pory dostępny był jednie po angielsku, jednak teraz fragment przeczytać można w polskim przekładzie.

Premierowy fragment nowej książki z prezydentem Snowem przeczytać możecie na stronie wydawnictwa.

Pieśń Ptaków i Węży – o czym jest

Nowa książka Suzanne Collins przedstawi losy Panem na 64 lata przed wydarzeniami związanymi z udziałem Katniss Everdeen na arenie Głodowych Igrzysk. Ukazane zostaną losy młodego Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem, który teraz jeszcze uczy się w szkole. Niebawem chłopak angażuje się w program tutorski i zostaje mentorem trybutki z 12. Dystryktu w czasie 10. Głodowych igrzysk Śmierci. Od jej wygranej zależy zaś dalsza kariera 18-letniego Snowa.

Więcej informacji na temat książki, w tym jej pełen opis i informacje o wydaniu, możecie znaleźć w naszym poprzednim artykule.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballada Ptaków i Węży
Suzanne Collins1
Okładka książki - Ballada Ptaków i Węży

  AMBICJA GO NAPĘDZA.RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ. Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje