Wiemy, kto w Polsce wyda kolejną część "Igrzysk Śmierci"!

Data: 2019-07-12 09:10:16 Autor: pobarski

To już pewne – Wydawnictwo Media Rodzina, odpowiedzialne za wydanie poprzednich tytułów z serii o Katniss Everdeen, wyda także prequel historii.

Katniss EverdeenFot. Forum Film Poland / materiały prasowe

Kiedy jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Suzanne Collins zamierza wydać kolejną książkę z serii Igrzyska Śmierci, wiadomość ta postawiła na nogi wszystkich fanów historii o Katniss Everdeen.

Czytaj także: Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

Do tej pory sądzono, że Igrzyska Śmierci to zamknięta trylogia, a autorka nie zdecyduje się na jej kontynuacje. Jak się okazuje, amerykańska pisarka, po latach, powraca do Panem, by stworzyć kolejną historię z serii.

Nadal niezbyt wiele wiemy na temat tego, o czym będzie prequel. Obecnie wydawnictwa zdradzają jednak, że książka będzie dotyczyć dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się, podobnie jak pierwszy tom trylogii, w dzień Dożynek. Czytelnicy będą mieli szansę poznać państwo Panem na 64 lata przed wydarzeniami z Igrzysk Śmierci. Co jednak ciekawsze, najnowsza książka Collins ma być zdecydowanie obszerniejsza w stosunku do poprzednich książek z serii!

Od wczoraj wiadomo też już, kto będzie polskim wydawcą nowej książki Suzanne Collins. Podobnie, jak przy poprzednich tomach, polskim nakładem powieści zajmie się Wydawnictwo Media Rodzina.

Światowa premiera najnowszej książki Collins planowana jest na 19 maja 2020 roku. Nieznana jest jeszcze dokładna data polskiego wydania, jednak Media Rodzina zapewnia, że postara się, by polscy czytelnicy mogli zapoznać się z prequelem najszybciej, jak będzie to możliwe.

Chociaż książka jeszcze nie powstała, to tytułem zainteresowane jest już także studio filmowe Lionsgate, które odpowiedzialne było za ekranizację poprzednich części trylogii.

Znacie tę trylogię? A może czytaliście książki Suzanne Collins dla dzieci?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci
0
Okładka książki - Igrzyska śmierci

"Igrzyska śmierci", pierwszy tom bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, trafia do kin! To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Kurier z Toledo
Wojciech Dutka;
Kurier z Toledo
Pokaż wszystkie recenzje