Wiemy, kto w Polsce wyda kolejną część "Igrzysk Śmierci"!

Data: 2019-07-12 09:10:16 Autor: Patryk Obarski

To już pewne – Wydawnictwo Media Rodzina, odpowiedzialne za wydanie poprzednich tytułów z serii o Katniss Everdeen, wyda także prequel historii.

Katniss EverdeenFot. Forum Film Poland / materiały prasowe

Kiedy jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Suzanne Collins zamierza wydać kolejną książkę z serii Igrzyska Śmierci, wiadomość ta postawiła na nogi wszystkich fanów historii o Katniss Everdeen.

Czytaj także: Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

Do tej pory sądzono, że Igrzyska Śmierci to zamknięta trylogia, a autorka nie zdecyduje się na jej kontynuacje. Jak się okazuje, amerykańska pisarka, po latach, powraca do Panem, by stworzyć kolejną historię z serii.

Nadal niezbyt wiele wiemy na temat tego, o czym będzie prequel. Obecnie wydawnictwa zdradzają jednak, że książka będzie dotyczyć dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się, podobnie jak pierwszy tom trylogii, w dzień Dożynek. Czytelnicy będą mieli szansę poznać państwo Panem na 64 lata przed wydarzeniami z Igrzysk Śmierci. Co jednak ciekawsze, najnowsza książka Collins ma być zdecydowanie obszerniejsza w stosunku do poprzednich książek z serii!

Od wczoraj wiadomo też już, kto będzie polskim wydawcą nowej książki Suzanne Collins. Podobnie, jak przy poprzednich tomach, polskim nakładem powieści zajmie się Wydawnictwo Media Rodzina.

Światowa premiera najnowszej książki Collins planowana jest na 19 maja 2020 roku. W Polsce premierę książki zaplanowano na połowę czerwca biezacego roku.

Chociaż książka jeszcze nie powstała, to tytułem zainteresowane jest już także studio filmowe Lionsgate, które odpowiedzialne było za ekranizację poprzednich części trylogii.

Znacie tę trylogię? A może czytaliście książki Suzanne Collins dla dzieci?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci
Suzanne Collins70
Okładka książki - Igrzyska śmierci

To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo