Zwiastun wyczekiwanego filmu Christophena Nolana „Tenet". Co wiemy o filmie?

Data: 2020-05-23 16:35:34 Autor: Piotr Piekarski

Tenet to tajemniczy projekt popularnego reżysera, Christophera Nolana, twórcy Prestiżu, Dunkierki czy Incepcji. Długo czekaliśmy aż pojawi się zwiastun filmu, twórcy bowiem bardzo niewiele mówili o fabule. Czego możemy się spodziewać? Co warto wiedzieć o filmie?

Obrazek w treści

Tenet to bez wątpienia bardzo efektowne kino akcji. Film zapowiada się jako zapierająca dech w piersiach produkcja, której premiera miała mieć miejsce w najbliższych tygodniach. Czy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców? Kiedy będziemy mogli zobaczyć Tenet w kinach?

Tenet – opis

Twórcy bardzo długo nie chcieli zdradzić, o czym będzie opowiadał Tenet. Wszystko, co wiemy, pochodzi z udostępnionych zwiastunów. 

Czytaj także: Będzie 2 część filmu „After”! W obsadzie Dylan Sprouse

Podróże w czasie i reinkarnacja, międzynarodowi szpiedzy, strzelaniny i wartko płynąca akcja – to widzimy w dotychczasowych zwiastunach. Główny bohater, który powrócił w kolejnym życiu, chce zapobiec końcowi świata, jaki znamy. 

Uzbrojony tylko w jedno słowo – Tenet – walczy o przetrwanie całego świata. Główny bohater przemierza mroczny świat międzynarodowych szpiegów, mając misję, która może uratować rzeczywistość, jaką znamy.

Tenet – zwiastun

Zwiastun Teneta wzbudza ogromne zainteresowanie. Zresztą, nic dziwnego. Zobaczcie wybrane kadry z nowego filmu Christophena Nolana:

Tenet – kiedy premiera?

I to jest bardzo trudne pytanie. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawia, że przewidzenie, kiedy będziemy mogli normalnie pójść do kina, jest bardzo trudne. Na ten moment oficjalna data premiera Teneta to 17 lipca 2020, ale warto zwrócić uwagę, że nie pojawia się ona w nowym zwiastunie. Jeśli więc kina w Stanach Zjednoczonych zostaną planowo otwarte i jeśli widzowie będą chcieli je odwiedzać, data ta zostanie utrzymana. Inaczej – może się zmienić. 

W Polsce kina otwarte mogą zostać już w czerwcu. Jeśli tak się stanie, najpewniej dystrybutor również będzie planował polską premierę w tym samym czasie, co amerykańską, by uniknąć piractwa.

Tenet – obsada

W filmie zobaczymy iście gwiazdorską obsadę: między innymi Roberta Pattinsona, znanego z sagi Zmierzch, aktorkę polskiego pochodzenia Elizabeth Debicki, która wystąpiła w ekranizacji Wielkiego Gatsby'ego, Johna Davida Washingtona i Aarona Taylora-Johnsona.  

Tenet – czy jest książka?

Niestety, scenariusz produkcji nie jest oparty na książce, nie jest planowane także wydanie powieści opartej na scenariuszu filmu. Jeśli jednak chcecie przeczytać książkę Nocny recepcjonista, na podstawie której powstał znakomity serial z Tomem Hiddlestonem w roli głównej. Książkę kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.