W czterech ścianach życia – dramat wojenny nagrodzony na Berlinale, dziś na TVP Kultura

Data: 2021-04-14 11:09:02 Autor: adudek

TVP Kultura dziś poleca kolejną wzruszającą filmową opowieść. Tym razem jest to film powstały w kooperacji belgijsko-francusko-libańskiej o tytule W czterech ścianach życia.

Obrazek w treści

Opisywany film to nie tylko przejmująca opowieść, ale i produkcję docenioną na Berlinele. Co ma do zaoferowania dramat W czterech ścianach życia?

W czterech ścianach życia – opis filmu

Film W czterech ścianach życia rozgrywa się w Damaszku. Bohaterką opowieści jest Oum Yazan, matka trójki dzieci, uwięziona w swoim mieszkaniu, które jest obecnie pod obserwacją snajpera. Każdy gwałtowniejszy ruch, czy podejście do okna, stanowi zagrożenie życia.

Czytaj również: U niej w domu – francuski komediodramat o talencie pisarskim i nie tylko…

Oum nie chce jednak opuścić mieszkania. Zamierza zaczekać na męża, od którego nie ma żadnych wieści już kilkadziesiąt godzin. Mimo wszystko stara się zapewnić swoim dzieciom trochę spokoju i namiastkę szczęścia. 

W czterech ścianach życia – obsada

Film W czterech ścianach życia to produkcja stworzona w międzynarodowym filmowym zespole. W roli Oum Yazan - Hiam Abbass. 

Towarzyszą im: Diamand Bou Abboud, Juliette Navis, Moustapha Al Kar, Elias Khatter, Alissar Kaghadou, Ninar Halabi, Mohammad Jihad oraz Mohsen Abbas. 

Czytaj również: W czterech ścianach życia, informacje o filmie - opis

Reżyserem i zarazem autorem scenariusza filmu jest Philippe Van Leeuw, mający na swoim koncie także Dzień, w którym Bóg odszedł

W czterech ścianach życia – gdzie obejrzeć?

Film miał swoją premierę  w 2017 roku. Dziś, w środę, 14 kwietnia 2021 roku przypomni go TVP Kultura. Emisja o godzinie 21:10.

Powtórka filmu w piątek, 16 kwietnia o godzinie 2:00, także na TVP Kultura.

W czterech ścianach życia – opinie o filmie

Film W czterech ścianach życia może przypaść do gustu widzom lubiącym przejmujące historie, tematykę wojenną i telewizyjne dramaty.

Produkcja ma także na swoim koncie kilka wygranych - BERLINALE - Nagroda Publiczności w sekcji 'Panorama' - Najlepszy film Philippe Van Leeuw oraz Nagroda Specjalna - Nagroda Label Europa Cinemas Philippe Van Leeuw. 

Czytaj również: Epidemia strachu. Film, który zyskał drugą młodość dzięki koronawirusowi

Ma też kilka nominacji do nagród, w tym CAMERIMAGE - Konkurs Debiutów Reżyserskich - Udział w konkursie Philippe Van Leeuw.

W czterech ścianach życia – książki

Film W czterech ścianach życia jest tytułem stworzonym na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Złodziejka książek autorstwa Markusa Zusaka.

Książkę „Złodziejka książek” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.