Warsztaty Twórczego Pisania w Poznaniu

Data: 2007-03-14 15:50:32 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Warsztaty Twórczego Pisania w Poznaniu

14 kwietnia rusza Poetycki Cykl Warsztatów Twórczego Pisania (kwiecień – czerwiec 2007). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do autorów zainteresowanych pogłębieniem umiejętności pisarskich, ale także do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o literaturze. Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadzi prof. Piotr Śliwiński, wybitny znawca współczesnej poezji.[END]

Przedmiotem spotkań będą rozmowy skupiona wokół tekstów i tematów zaproponowanych przez osobę prowadzącą. Zajęcia „O wierszu” połączą analizę literatury z szerszym kontekstem kulturowym, literaturoznawczym, przekładowym czy wydawniczo-marketingowym. W spotkaniach z poetami, ważne będzie natomiast spojrzenie na tekst z punktu widzenia praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych i językowych.

Oprócz Piotra Śliwińskiego zajęcia poprowadzą Katarzyna Kuczyńska-Koschany, Dariusz Sośnicki, Edward Pasewicz, Jerzy Borowczyk, Mariusz Grzebalski.

Terminy spotkań: 14.04, 21.04, 12.05, 26.05, 2.06, 16.06

Organizowane przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu warsztaty trwają 3 miesiące. Spotkania odbywają się w soboty co dwa tygodnie w godz. 10.00-14.00. Każde z nich składa się z 2 części. Istotnym elementem warsztatów są konsultacje, na których uczestnicy będą mogli rozmawiać o własnych tekstach.

Szczegółowe informacje: tel. 061 64 65 270. Koszt 3-miesięcznego cyklu to 250 zł. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dokonanie wpłaty tej kwoty w kasie "Zamku" (czynna w godz. 11.00-19.00) lub na konto.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Opad
Opad

František Kotleta

Pokaż wszystkie recenzje