Wejście smoka – Lee w wielkim turnieju...

Data: 2021-02-19 10:00:02 Autor: Tamer Adas

Wejście smoka to kultowa propozycja z Bruce'em Lee prezentująca historię mistrza sztuk walki, który wykonuje tajną misję, mierząc się z wojownikami w słynnym turnieju. Czy uda mu się zrealizować swoje sekretne zadanie?

Obrazek w treści

Wejście smoka to amerykański film sensacyjny z 1973 roku w reżyserii Roberta Clouse'a.

Wejście smoka – opis

O czym jest film Wejście smoka? Lee to niezwykły wojownik, który na prośbę agenta międzynarodowego wywiadu, udaje się na wyspę, gdzie mierząc się w turnieju sztuk walki, ma zająć się zdemaskowaniem Hana, bossa narkotykowego.

W trakcie pojedynków Lee radzi sobie doskonale, co powoduje strach w oczach Hana, który nie zamierza walczyć na uczciwych zasadach, gdyż tylko ta ukryje swoje tajemnice.

Czytaj także: Logan: Wolverine. Dziedzictwo superbohatera

Lee podczas śledztwa zostaje złapany, co rozpoczyna walkę z czasem oraz wielką wojnę, która może doprowadzić do prawdziwej tragedii. Czy Lee przetrwa i ujawni prawdę?

Wejście smoka – obsada

Kto wystąpił w Wejście smoka? W głównej roli w filmie wystąpił Bruce Lee, genialny aktor znany z występów także w Gra śmierci, Marlowe, Łzy matki, Dziecko, Kobieta ze złotej bramy.

Czytaj także: – Dziś romantycznych wojowników już nie ma. Wywiad z Andrzejem Ziemiańskim

U jego boku wystąpili John Saxon, Jim Kelly i Shih Kien.

Wejście smoka – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Wejście smoka? Emisja telewizyjna odbędzie się w piątek, 19 lutego 2021 roku o godzinie 22:25 na antenie telewizji TVN. 

Czytaj także: "Kraina lodu" - co wiadomo na temat znanej bajki?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Wejście smoka – opinie

Czy warto obejrzeć film Wejście smoka? To absolutnie kultowy film z Bruce'em Lee w głównej roli, jego fenomen w głowach wielu widzów rozpoczął się właśnie od tej produkcji!

Czytaj także: "Niesamowity Hulk" – przemiana doktora

Wejście smoka – książka

Film Wejście smoka scenariuszowo jest dziełem Michaela Allina, który bardzo dobrze spisał się ze swojej roli, dzięki czemu otrzymaliśmy świetny, choć nie idealny film. Być może po seansie zaczytacie się w książkę Przysięga Smoka.

Książkę Przysięga Smoka najtaniej zakupić możecie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.