Wydawnictwo zebrało ponad 50 tysięcy złotych na WOŚP!

Data: 2020-01-13 20:34:12 Autor: pobarski

W ubiegłą niedzielę odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedno z wydawnictw zaangażowało się w zbiórkę i łącznie zebrało ponad 40 tysięcy złotych!

WOŚP 2020 Fot. mat. prasowe WOŚP / Marcin Michoń

12 stycznia 2020 roku odbył się finał 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej akcji, zbierano środki na zakup urządzeń potrzebnych do ratowania życia dzieci potrzebujących operacji. W akcję zaangażowało się wiele osób prywatnych, małych bohaterów, oraz firm i instytucji, które wsparły zbiórkę WOŚP.

Podobnie jak przed lat, tak i tego roku wielu twórców wsparło Fundację, przekazując na charytatywne aukcje powieści z autografem czy możliwość pojawienia się w dopiero tworzonej przez pisarza książce.

Tego roku Wydawnictwo Zielona Sowa, zajmujące się głównie literaturą dla dzieci i młodzieży, postanowiło utworzyć własny sztab WOŚP. Jako odrębna jednostka, Zielona Sowa posiadała własne puszki do zbierania pieniędzy oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, a ich zasięg obejmował akcję literacką zorganizowaną w Warszawie.

 

W ramach działalności sztabu wydawnictwo przeprowadziło spotkania czytelnicze, w czasie których na głos czytano pozycje dla najmłodszych. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. współprowadząca program śniadaniowy Marzena Rogalska, prezenter telewizyjny Jarosław Kret, a także Paulina Holtz, Katarzyna Stoparczyk, Beata Jewiarz i Cezary Harasimowicz.

W czasie akcji zbierano datki, można było też wylicytować drobne gadżety i skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez wydawnictwo. Jak się okazało, pod koniec dnia wydawca zebrał imponująca kwotę!

Zielona Sowa w czasie niedzielnej akcji w budynku warszawskiego Warsaw Spire zebrała łącznie 51 700 złotych! Ta nieprawdopodobna kwota w całości przekazana została na cele zbiórki publicznej tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ten moment WOŚP w tym roku zebrał łącznie ponad 15 milionów złotych. Wydawnictwo udowodniło zaś, że pasja czytania świetnie łączy się z mocą pomagania!

[Dane podane w artykule zgodne są ze stanem na godz. 20:30 13.01.2020 r.]

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Morsowanie
Ewa Zwierzchowska
Morsowanie
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Pokaż wszystkie recenzje