Wydawnictwo zebrało ponad 50 tysięcy złotych na WOŚP!

Data: 2020-01-13 20:34:12 Autor: pobarski

W ubiegłą niedzielę odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedno z wydawnictw zaangażowało się w zbiórkę i łącznie zebrało ponad 40 tysięcy złotych!

WOŚP 2020 Fot. mat. prasowe WOŚP / Marcin Michoń

12 stycznia 2020 roku odbył się finał 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej akcji, zbierano środki na zakup urządzeń potrzebnych do ratowania życia dzieci potrzebujących operacji. W akcję zaangażowało się wiele osób prywatnych, małych bohaterów, oraz firm i instytucji, które wsparły zbiórkę WOŚP.

Podobnie jak przed lat, tak i tego roku wielu twórców wsparło Fundację, przekazując na charytatywne aukcje powieści z autografem czy możliwość pojawienia się w dopiero tworzonej przez pisarza książce.

Tego roku Wydawnictwo Zielona Sowa, zajmujące się głównie literaturą dla dzieci i młodzieży, postanowiło utworzyć własny sztab WOŚP. Jako odrębna jednostka, Zielona Sowa posiadała własne puszki do zbierania pieniędzy oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, a ich zasięg obejmował akcję literacką zorganizowaną w Warszawie.

 

W ramach działalności sztabu wydawnictwo przeprowadziło spotkania czytelnicze, w czasie których na głos czytano pozycje dla najmłodszych. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. współprowadząca program śniadaniowy Marzena Rogalska, prezenter telewizyjny Jarosław Kret, a także Paulina Holtz, Katarzyna Stoparczyk, Beata Jewiarz i Cezary Harasimowicz.

W czasie akcji zbierano datki, można było też wylicytować drobne gadżety i skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez wydawnictwo. Jak się okazało, pod koniec dnia wydawca zebrał imponująca kwotę!

Zielona Sowa w czasie niedzielnej akcji w budynku warszawskiego Warsaw Spire zebrała łącznie 51 700 złotych! Ta nieprawdopodobna kwota w całości przekazana została na cele zbiórki publicznej tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ten moment WOŚP w tym roku zebrał łącznie ponad 15 milionów złotych. Wydawnictwo udowodniło zaś, że pasja czytania świetnie łączy się z mocą pomagania!

[Dane podane w artykule zgodne są ze stanem na godz. 20:30 13.01.2020 r.]

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Pokaż wszystkie recenzje