ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

Inspirujący przewodnik na drodze do pewności siebie

"ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" autorstwa Jessiki Woody, wydana przez Wydawnictwo Dobra Literatura, jest doskonałym narzędziem w walce z dręczeniem rówieśniczym i budowaniu pewności siebie u dziewcząt. Ta praktyczna książka oferuje wiele cennych wskazówek i ćwiczeń, które pomagają dziewczynom odzyskać głos i skutecznie sprzeciwić się prześladowaniu. Jest to istotne źródło wsparcia zarówno dla samych dziewcząt, jak i dla nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz rodziców, którzy chcą pomóc młodzieży radzić sobie z problemami związanymi z nękaniem.

Książka rozpoczyna się od klarownego omówienia problemu dręczenia i nękania, co pozwala czytelnikom lepiej zrozumieć istotę tego zjawiska. Autorka wyjaśnia różnicę między nękaniem a dokuczaniem, co jest ważne dla zrozumienia, dlaczego jest to problem istotny dla dziewcząt. Również fakt, że książka rozważa różnice w tym, jak dziewczęta i chłopcy zachowują się w kontekście nękania, jest znaczący, ponieważ pozwala zrozumieć specyfikę tego problemu w odniesieniu do płci.

Książka nie tylko skupia się na problemach, ale również proponuje praktyczne rozwiązania. Przykładowo, czytelnicy znajdą w niej wskazówki dotyczące wyjścia z toksycznych przyjaźni, radzenia sobie z presją społeczną i budowania trwałych, zdrowych relacji. Ponadto autorka przedstawia ćwiczenia, quizy i afirmacje, które pomagają dziewczynom w wewnętrznym wzmacnianiu, co jest kluczowe w kontekście walki z nękaniem.

Warto również docenić fakt, że książka zostawia miejsce na zapiski dotyczące własnych doświadczeń. To umożliwia czytelniczkom refleksję nad swoimi przeżyciami i strategiami radzenia sobie z dręczeniem. Książka jest interaktywna, co pozwala czytelnikom aktywnie uczestniczyć w procesie uczenia się i samorozwoju.

Seria "Jestem Obok i Wspieram" to doskonała inicjatywa, która reaguje na ważne problemy społeczne. Książki z tej serii nie tylko edukują, ale także inspirują do działania. Dają konkretną pomoc i praktyczne wskazówki, które mogą być użyteczne dla dorosłych, którzy chcą pomagać młodzieży w radzeniu sobie z trudnościami.

Podsumowując, "ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" to wartościowy przewodnik, który pomaga młodym dziewczynom zrozumieć problemem nękania rówieśniczego i skutecznie sobie z nim radzić. Jessica Woody dostarcza czytelniczkom nie tylko wiedzy, ale także narzędzi do budowania pewności siebie i empatii wobec innych. Książka jest wartościowym źródłem wsparcia i wiedzy dla dziewcząt, ich opiekunów oraz profesjonalistów zajmujących się edukacją i rozwojem młodzieży.

Informacje dodatkowe o ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn:

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2023-09-21
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Marianna Brzezińska
Dodał/a opinię: Jagoda Buch

Tagi: poradniki

Zobacz opinie o książce ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

Kup książkę ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;