Tam, gdzie mocniej bije serce

Magda od trzech lat jest mężatką. Pewnego dnia jej mąż oświadcza, że potrzebuje przerwy. Dla kobiety coś takiego nie istnieje, dla niej to koniec ich wspólnej drogi. Impuls sprawia, że postanawia wyjechać na miesiąc tam, gdzie kiedyś była bardzo szczęśliwa. Kupuje bilet do Włoch, a dokładniej do Genui gdzie była podczas studiów. Ten czas wspomina wspaniale, była wtedy zupełnie inna i pragnie, aby tamta Magda znowu wróciła.
Na swój pobyt wybiera pensjonat starszego małżeństwa. Od samego początku czuje się tam wspaniale, a właściciele – Elisa i Giorgio, zyskują miejsce w jej sercu. Dobrze znane uliczki, wspomnienia, które wracają na każdym kroku i mężczyzna, z którym kiedyś bardzo wiele ją łączyło – to dopiero początek tego, co stanie się w tym pięknym kraju. Co przeżyje Magda? Czy odnajdzie dawną siebie? Jak potoczy się spotkanie z miłością sprzed lat? Co takiego jeszcze stanie się w Genui? Czy wyjazd był dobrą decyzją?

Historia Magdy zdecydowanie mi się podobała. Uważam, że była ciekawa, wciągająca, a przy tym niebanalna. Podczas czytania wywoływała wiele różnorodnych emocji. Były momenty, w których byłam mocna wzruszona, ale również takie, kiedy szczerze się śmiałam. To historia o kobiecie, która w kryzysowym momencie postanawia wszystko postawić na jedną kartę i wrócić tam, gdzie była bardzo szczęśliwa.
Książkę czytało się bardzo szybko. Mnie wciągnęła na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać praktycznie od pierwszej strony aż do samego końca. Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.

Główną bohaterką jest Magda. Poznajemy ją w momencie, kiedy jej życie całkowicie się zmienia, a ona postanawia wrócić tam, gdzie czuła się naprawdę szczęśliwa. Jest osobą ciekawą, dającą się lubić. Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak bardzo mocno jej kibicowałam.

„Tam, gdzie mocniej bije serce” to książka, w której autora zabrała mnie w ciekawą przygodę do pięknych Włoch. Spędziłam z nią bardzo miło czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie mocniej bije serce:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-11-18
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Tam, gdzie mocniej bije serce

Kup książkę Tam, gdzie mocniej bije serce

Święta z celebrytą
M.B. Morgan0
Okładka ksiązki - Święta z celebrytą

Klimatyczny, drewniany dom w Dolomitach, płatki śniegu tańczące za oknem, ogień strzelający w kominku, a do tego włoskie wino, pyszne jedzenie spod ręki...

Celebryta
M.B. Morgan0
Okładka ksiązki - Celebryta

Kiedy Marcelina Cieszyńska dowiaduje się, że Daniel Milewicz, syn legendy polskiej telewizji kulinarnej, chce udzielić jej wywiadu, nie może uwierzyć w...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska