Zdjęcie - Agnieszka Lis

Agnieszka Lis


Agnieszka Lis to polska pisarka, będąca z wykształcenia pianistką i dziennikarką.

Agnieszka Lis - biografia, życie i twórczość

Agnieszka Lis ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie na kierunku pianistycznym, a także Uniwersytet Warszawski na kierunku dziennikarstwo. 

Agnieszka Lis została nagrodzona w konkursie na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne, zorganizowanym przez wydawnictwo Replika. Tekst Płomień opublikowany został w antologii Rozkoszne. Powieściowo zadebiutowała książką Jutro będzie normalnie

Agnieszka Lis próbowała też swoich sił jako autorka książek dla dzieci. Wydała cykl bajek dla kilkulatków Przygody Pana Parasola (Drzewo Laurowe, 2010). 

Agnieszka Lis związana była z czasopismami muzycznymi, m.in. z magazynem Hi-Fi oraz Muzyka. W piśmie Marketer+ opublikowała cykle artykułów.

Agnieszka Lis od 2016 roku związana jest z Wydawnictwem Poznańskim (publikuje w imprincie Czwarta Strona), a od 2020 również z wydawnictwem Skarpa Warszawska.

Agnieszka Lis należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. 

Agnieszka Lis pochodzi z Koszalina, lecz mieszka pod Warszawą. Na co dzień pisuje książki, uczy muzyki i gry na fortepianie. JEst wielką miłośniczką dobrych książek. 

Agnieszka Lis - twórczość

Agnieszka Lis - wiadomości

Agnieszka Lis - publicystyka

Cytaty Autora

Teraz walczyła, ale nie wygrała tego, co sobie upatrzyła.


Więcej

Bo miłość i szczęście mają różne nazwy i różne potrzeby. Czasem niezbędne jest prażące słońce, a czasem słona mgła. A zwykle wystarczy po prostu serce.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy