Wszystkie kolory relacji. „Witraże" Agnieszki Lis

Data: 2022-04-22 10:20:30 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Dwanaście lat temu grupa obcych sobie ludzi spotkała się na Wyspach Kanaryjskich. Ta podróż zmieniła ich życie. Jak potoczyły się losy bohaterów? Kim są dzisiaj? Czy czegoś żałują, a może za czymś tęsknią?

Agata po sprzedaniu firmy próbuje odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Jest wolna, ale czy szczęśliwa? Praca zawodowa całkowicie pochłania Julitę, dużo wrażeń dostarczają jej też domowe obowiązki. Opieka nad dwoma szalonymi nastolatkami, którym bliska staje się ekologia i filozofia zero waste, to nie lada wyzwanie.

Niemały przewrót czeka też Sylwię i Kacpra. Ale czy niespodzianki nie są tym, co sprawia, że życie nabiera kolorów?

Agnieszka Lis pokazuje, że na zmiany nigdy nie jest za późno. I małe, i duże są wpisane w nasze życie. Ale nie uda się ich przeprowadzić bez miłości, przyjaźni i wsparcia najbliższych.

Obrazek w treści  Wszystkie kolory relacji. „Witraże" Agnieszki Lis [jpg]

„Witraże" to sprawnie napisana opowieść o codzienności zwykłych ludzi, często stojących na życiowym zakręcie.  

- recenzja książki „Witraże"

Do lektury Witraży, czwartego tomu świetnie przyjętego cyklu Czas na zmiany autorstwa Agnieszki Lis, zaprasza wydawnictwo Czwarta Strona. W ubiegłym tygodniu na naszych łamach mogliście przeczytać premierowy fragment książki Witraże. Dziś czas na kolejną odsłonę tej historii:

Uśmiechnęli się wszyscy. Od dwunastu lat, od pamiętnej wycieczki na Lanzarote, zwykle w czerwcu, spotykali się wszyscy, najczęściej w domu Julity i Zbyszka. Z początku ich relacje były nieśmiałe, kulejące, pełne ostrożności. Z czasem wzajemne towarzystwo stało się dla nich nie tylko oczywiste, ale także – co nawet ważniejsze – konieczne. Razem cieszyli się ze wspólnych sukcesów, razem szukali rozwiązań problemów, razem pokonywali trudności. Zmieniali się, dokonywali życiowych rewolucji – zawsze ze wsparciem ludzi, których spotkali właściwie przypadkiem. Gdyby nie pamiętna nocna wyprawa z panem Sławkiem... Gdyby nie pustkowie, ognisko, wódka pita z plastikowych kubeczków i lekko niepokojące otoczenie pełne trzystuletnich kaktusów – pewnie nigdy nie dotarliby do tego punktu. Do miejsca, w którym najpierw wylały się wszystkie żale, wypłynęły tajemnice i dzięki temu otworzyła się przestrzeń na prawdziwą, wieloletnią przyjaźń.

Książkę Witraże kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Witraże
Agnieszka Lis2
Okładka książki - Witraże

Dwanaście lat temu grupa obcych sobie ludzi spotkała się na Wyspach Kanaryjskich. Ta podróż zmieniła ich życie. Jak potoczyły się losy bohaterów? Kim są...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje